Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nincs kedvem...

Mit tegyek ha nincs kedvem tarsalogni? Faradt vagyok.

Figyelt kérdés

Suli miatt csak hetvegere jarok haza vagy amikor beteg vagyok stb. Otthon egybol kerdezoskodnek meg ezt csinald, azt csinald amikor meg bunkon valaszolok vagy kiabalok megsertodnek. Elotte mindig elmondom szepen hogy hagyjanak. A hugom is megker minden hulyesegre. Alapbol olyan a beszedstilusom hogy olyan mintha flegman beszelnek de ezt mar megszoktak masok de belemkotnek ezert is hogy ne legyek flegma. Ha nem tunt volna fel mindig igy valaszolok. Hetvegere lefaradok, orulok hogy itthon lehetek hetvegen meg mhetek szorakozni a haverjaimmal. Nincs kedvem leulni beszelgetni veluk. Miert nem ertik meg?

22/F


2013. márc. 13. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert egész héten nem láttak, és jogos az az elvárás részükről, hogy legalább hétvégén vegyél részt a családi életben.


Számolj azzal, hogy ha hazamész, igenis beszélgetni kell a családdal, és segíteni is kell. Hidd el, nem csak te fáradsz le hétvégére, de attól még vannak dolgok, amiket muszáj megcsinálni.

2013. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem muszáj a családdal beszélgetni. Előbb-utóbb elfogadják majd, hogy ilyen vagy, szerintem, legalábbis az én rokonaim már nem fárasztanak ilyesmivel, hogy beszélgessek velük. Persze néha szoktam, én itthon lakom, pár szót azért minden nap szólunk egymáshoz, tudják mi van velem, stb, de úgy beszélgetni nem szoktam velük.
2013. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a hétvégi bulihoz szórakozni a haverokkal, van erőd, akkor ahhoz is kéne, hogy a szüleiddel beszélgess. Anyukádnak volt ereje felnevelni téged, cipelt éveken keresztül, bár lehet, hogy nem nevelt tökéletesen, ha most nem érzed iránta azt az érzést, hogy erőt tudj magadon venni és úgy viselkedj, ahogyan szeretnék. Nem kell mindig, de szerintem az, hogy kicsit kedvesen elmondod nekik hogy fáradt vagy és pár mondatban amire kíváncsiak, nem lehet megerőltetőbb annál, amit a szüleid tettek érted kicsi korodban.
2013. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak ilyen gyerekem ne legyen soha! :(
2013. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jo de megis kit erdekel a szomszed neni? Meg hogyha megkerdezem hogy mi volt itthon ugyis az a valasz hogy semmi. Akkor minek megkerdezni? Oket meg az nem erdekli amit en csinaltam hetkozbe csak ugy megkerdezik. Hetvegen jol esik szorakozni es elfelejteni az elozo het esemenyeit. Neha tudunk beszelni ertelmes dolgokrol is de az nagyon ritka. A hugom meg olyan hulyesegeket kerdez hogy beirja a googleba es megtudja ra a valaszt, meg a hazijat is meg tudja ugy irni.
2013. márc. 13. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát remélem kirakják otthonról a szűröd, és akkor nem kell majd velük beszélned sem :D de el is költözhetsz és élhetsz a saját pénzedből.
2013. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen szüleim vannak, és nagyon fárasztó, mert évek óta ugyanazt mesélik ezredszer, ráadásul politikai téren is különbözünk, így a látogatások során férjemmel rendesen lefáradunk, úgy érünk haza, mintha kiszívták volna az összes erőnket. De én úgy érzem muszáj meghallgatni őket, ez a kötelességünk. Úgyhogy valahogy túl szoktuk élni, mert nincs is más választásunk.
2013. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na ja, a pénzük jó, amiből suliba jársz és szórakozni, de hogy egy két kedves szavad legyen hozzájuk, az már nem megy :) szánalom:)
2013. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tehát pénzért legyél kedves.

Úgy imádom mikor ezzel jönnek, hogy felneveltek, és akkor ezt mindenre rá lehet nyomni, mindent el kell tűrni, mindenre bólogatni kell, mindent meghallgatni.


Feltételezem családi program nem nagyon van, így nincs közös élményetek. Igazából így nehéz beszélgetni egy idő után, vagy sok év után, mert a kliséken kívül, amiket az ember már jobban bemagolt mint a verset, észre se veszi, hogy reflexből válaszol.

Mi a helyzet? Semmi.

Igen, így lehet beszélgetni...

És engem sem érdekel a szomszéd néni, sem a barátok közt, és lehet, hogy nehéz elhinni, de emberek akik soha nem mennek sehova, és ezt nem azért írom, mert lenézem őket,

mert persze, nincs mindenkinek erre lehetősége, de azoknak igenis erre redukálódik a beszéd témája.

És képesek ugyanazokat a történeteket újra és újra elmondani, ami rettenetesen fárasztó, bármennyire szereti őket az ember, tényleg szívó hatása van.

Egyszerűen beszűkülnek.

Míg te meg eljárkálsz otthonról, teljesen más impulzusok, élmények érnek, és neked lábjegyzet, hogy most a nénike mit főzött, meg nem tudom én mivan vele.

Mivel van saját életed amivel foglalkozol.


Azt pedig szerintem minden értelmes ember megértheti, ha én tudom magamról, hogy igenis nyűgös vagyok, hogy nem, agyilag képtelen vagyok odakoncentrálni, mert zsibbadt vagyok, és felkészítem ezért előre, hogy ne piszkáljon, és hagyjon legalább egy fél órát míg magamhoz térek, és ne kopogjon rám.

Ha valaki ezek után, mégis bekopog, hogy "csak azt akartam mondani", én pedig morcos leszek vele, az magára vessen. Szóltam előtte. Emberből vagyok.


Szerintem inkább találjatok ki közös programokat, hogy érjen titeket új élmény, együtt biciklizni, vagy bármit,

mert általában nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a helyzetek ezért állnak elő, felörlődnek a hétköznapok által a családtagok.

2013. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!