Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most erre mit mondjak? Hogy...

Most erre mit mondjak? Hogy vágjam ki magam anélkül, hogy magyarázkodnom kéne a semmiért?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: a párom nővére 4 évvel idősebb tőlem és idén lesz az esküvője..Mindenki körülötte ugrál, tervezgetik, hogy mi hogy lesz, stb..(minden ami egy esküvővel jár) De! Engem viszont mindenki pl az anyosom, rokonok ugy állitanak be, minha féltékeny lennék, HOLOTT EGYÁLTALÁN NEM VAGYOK AZ örülök a dolognak, csa olyanokkal jönnek nekem, hogy majd megláátod, ha te is a választod a ruhád, vagy majd megtudod..egy rossz szot sem szoltam, nekem ez nem fáj..miért is fájna?Hiszen én is el vagyok jegyezve, eredetileg ugy volt, hogy a mi esküvőnk is idén lesz, de anyagi gondok miatt ez nem valosul meg, amit én egyáltalán nem bánok együtt élek a párommal, végülis egy esküvő után is ugyanez lenne, de valahogy mégis engem megtalálnak az ilyen kijelentések és mindez ugy beállitva, mintha féltékeny lennék..Mit mondjak erre, hogy nem vagyok az..ugy hangzik olyankor mintha igazuk lenne és én letagadnám..milyen szöveggel tudnám lepattintani őket?

2013. márc. 11. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondj valami pozitívat. Pl., igen, remélem, hogy a mienk is ilyen szép lesz. Az a baj, hogyha tényleg el kezded magyarázni, hogy nem vagy féltékeny, akkor nem fogják elhinni, ha meg méregből válaszolsz, akkor bizonyosságot nyernek, hogy "jé, tényleg féltékeny".
2013. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak ugy érzem, ogy mintha versenyeztetnének minket, hogy jaj akkor most kinek lesz előbb az esküvője?? és mivel az enyém "elmarad" igy ő győzött..Ha én viszont elegondolok a dolgokba, akkor ő még sehol sem volt ilyen idősen, mint én most..tehát az ő keze még meg sem volt kérve ilyen idősen, mint amilen idős most én vagyok, és a korát nem tudja legyözi ellenem, ha értheő, hogy mit mondok...Ezért is érzem én ugy, hogy nem vagyok elkésve..A másik meg, hogy mikor a ruháját választotta ki, akkor én mondtam, hogy szép, meg öszintén a szivemből örültem neki, csillogott a szeme, nekem is jobb kedvem volt, éreztem az örömét!Na és akkor kaptam anyosomtol azt a beszolást, hogy majd ha te is kiválasztod a tied, akkor majd megtudod..tényleg örültm a lányának a boldogságának, hogy talált magára szép ruhát, erre rögtön ugy állitott be, hogy féltékenységből mondom rá, hogy szép...
2013. márc. 11. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne menj bele ebbe a játszmába.

Ahogy az első mondta, pozitív válaszok: igen az lesz, biztos, stb. Talán így kifogod a szelet a vitorlából. Amúgy meg vannak ilyen emberek, akikre semmivel nem lehet hatni, de nem is érdemes.

2013. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőmmel volt hasonló szituáció. Amikor elkezdődött a készülődése, azonnal közölte minden barátnőjével, hogy a család kérésére mindent csak a legközelebbi saját rokonaival intézhet el (konkrétan anya, nagymama, kishúg). Tehát még a vőlegény családjából sem segíthetett senki, nemhogy mi barátnők elkísérhettük volna pl. ruhapróbára...


Persze azért meg megbeszélte és elmesélte, hogy mit, hogyan képzel el, de akkor is éreztük, hogy kínosan ügyel arra, nehogy véletlenül irigységet szüljön bennünk. Ugyanis ez volt a berögzült, kitörölhetetlen program anyukája, nagymamája és már az ő agyában is, hogy a menyasszonyra mindenki féltékeny a saját vérein kívül és nem szabad hagyni, hogy egy irigy idegen nőszemély (bárki legyen is) elrontsa az örömöt.


Az nem számított, hogy igazuk volt-e vagy sem. Szerintem inkább így romlott el az egész. Nem hagyták, hogy igazán együtt örüljünk vele.


Szóval lefordítva a te helyzetedre. Te nem vagy vérrokon, így mindegy bármit csinálsz vagy mondasz vagy érzel valójában, az irigy idegen nő szerepét rádosztották és kész.

2013. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minek mész el a ruhapróbákra? Szerintem ne menj el.
2013. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem..hát valami ilyesmi! Nem mentem el a ruhprobára, mert addig én a szüleimnél voltam, csak hazauton utaztunk együtt és mikor ideértünk akkor kezdte az anyos azt amit...
2013. márc. 20. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!