Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartós munkanélküliségre,...

Tartós munkanélküliségre, nevelt gyerekre adnak tartásdíj csökkentést?

Figyelt kérdés
Párom jelenleg havi 26000ft tartásdíjat kell fizetnie 2 gyerek után (6,16 évesek). Keresete nincs több hónapja munkanélküli, plusz van egy gyerekem akit együtt nevelünk.3 hónapja nem tud fizetni csak 13-15000ft. Az ex fenyeget hogy hiába nem fizetünk akkor is behajt rajtunk minden fillért. A végrehajtó nem tud mit vinni, se ingóság se ingatlan nincs. Azt hallottam hogy 6 hónapra Tartásdíj csökkentést hogyan kezdeményezhetünk?Illetve a 16 éves gyerekre meddig kell fizetnünk. Szakképzőbe jár, rosszul tanul. Ha ott szakmát szerez még mindig fizetni kell a gyerektartást?
2013. márc. 10. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Amíg nappalin tanul, addig jár a nagy után is a gyerektartás maximum 24 éves koráig, ha jól tudom.

És hogyha egyéb kiskorú is van a nevén, akkor kérhet csökkentést.


Az meg már etikai kérdés, te mit szólnál, ha 2 gyerekre kaptál 13 ezer forintot, hogy oldd meg ennyiből, de ehhez meg ugye semmi közöm.

2013. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Tartos munkanelkuliseg eseten elkepzelheto, a nevelt gyerek viszont egyaltalan nem szamit. Az szabadon valasztott, hogy rola gondoskodik e, van annak is ket szuloje, a sajatjarol viszont kotelessege, a sajat karara is. Mondjuk 26e ket gyerekre nem sok, nem hinnem, hogy lecsokkentik
2013. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Látom törölték a hozzászólásomat! Pedig igenis úgy gondolom, undorító dolog a nevelt gyerekre hivatkozva lecsökkenteni a tartásdíjat!!!
2013. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is leszögezem, hogy nem vagyok elvált, és a férjemnek nincsenek előző házasságból gyerekei. 3 saját gyerekünk van.


Nekem az ütötte meg a szememet, hogy "behajt RAJTUNK minden fillért". Mi az, hogy rajtunk? Már bocs, de neked mi közöd van a férjed előző házasságbeli gyerekeihez és az ő tartásdíjára? Ezt neki kell megoldania. Ha ő munkanélküli, akkor hogy is van ez? Te, az új kapcsolata fizeted a tartásdíjat helyette?

Az egészen biztos, hogy NEKED nincs ilyen feladatod és tőled az ex-nej nem követelhet semmit.

Ha a férjed valóban nem dolgozik (mert valljuk be, sokszor papíron munkanélküli, vagy 4 órára minimálbérre bejelentett, közben meg feketén a sokszorosát keresi), szóval nem azt mondom, hogy ő is ilyen, de sajnos sokan ilyenek.

Ha a férjednek nincs keresete, nincs megtakarítása, nem tudja kifizetni a tartásdjat, és ezt tudja igazolni, akkor menjen el a bíróságra és kérje a gyerektartás felfüggyesztését. Ilyenkor az exnek sem kell kétségbe esnie, mert az állam megelőlegezi neki a férjed helyett.

Mondjuk, ha 3 gyerek eltartásáért lennék felelős, akkor biztos, hogy éjjel-nappal munkát keresnék, és bármit elvállalnék, hogy ki tudjam fizetni, amivel tartozom nekik (legalább a minimumot....). Azt mindenki tudja, hogy nem a pasinak kell egyedül eltartania a gyerekeit, de nem várható el, hogy az exfeleség egyedül álljon helyt. Gondolom, épp elég neki egyedülállóként a nevelés és minden, ami ezzel jár.


18 éves korig mindenképpen jár a gyerektartás, ha nappalin továbbtanul, akkor 24 éves korig.

Lehet, hogy a nagyobb gyerek azért tanul rosszul, mert ilyen rendezetlen a családi háttere, gondolom, milyen "jó" lehet a légkör, ha minden a pénzhiány körül forog. Amúgy a 16 éves gyerek már vállalhat nyugodtan diákmunkát, ha anyám egyedül lenne és nem tudna eltartani, én bizos dolgoznék (dolgoztam is, pedig nem voltunk rászorulva).

2013. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!