Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mit gondol erről?

Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés
Egy huszonéves férfi komoly kapcsolatáról egyáltalán nem kérdez soha semmit az apja és a felesége. (Nem a nevelőanyja, más nevelte, az édesanyja maghalt.) Az apa olyan mintha a felesége előtt nem merne érdeklődni, ha nincs ott a feleség akkor megkérdezi milyen a lány, stb.. Ugyanakkor mindenki érdeklődik, hogy mi van, milyen a lányt. Már fél éve együtt vagyunk. Eléggé rosszul esik, hogy a "szülők" részéről ennyi az érdeklődés. Soha semmi. Nem élek már velük, de ha nem fognak érdeklődni továbbra sem, akkor egyedül nem megyek többet el hozzájuk, ha elmegyek akkor a barátnőmmel. Mi a véleményetek erről az egészről?
2013. márc. 5. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem az érdektelenség jele. Vannak tapintatos emberek (sajnos ők vannak kevesebben), akik nem faggatnak, nem kíváncsiskodnak, hanem kivárják, hogy te mesélj a barátnődről. Ha azt látják, hogy nyílt vagy velük, akkor ők is bátrabban fognak kérdezni. Ez csak egy buta kommunikációs hiba, ami nálatok van, semmi érdektelenség, hidd el. Magadtól egyáltalán szoktál róla mondani valamit? Bemutattad már a barátnődet a szülőknek?
2013. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nekik illene azért megkérdezni, hogy ki a barátnőm, stb.. Én meg szoktam kérdezni TAPINTATOSAN alap információkat a másikról, ha érdekel. Pl. barátnőm szülei az elejétől fogva kérdezik őt felőlem, nálam meg ez egyáltalán nem mondható el. Úgy jön le az egész, mintha teljesen mindegy lenne nekik.
2013. márc. 5. 10:36
 3/8 A kérdező kommentje:
A másik pedig, hogy a család összes többi tagja, ha elmegyek hozzájuk azért 1-2 kérdéssel érdeklődnek, hogy mi van velünk. Ez eléggé nagy kontraszt.
2013. márc. 5. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Bemutatni neked kellene a lányt. Udvarias dolog, ha a szülők kérik, de azért nem ez a dolgok menete az esetek 90%-ban.


2. Az is lehet, hogy a szüleid azért nem kérdezősködnek, mert úgy érzik, annyival sem tiszteled meg őket, hogy bemutasd őt.


3. Fél év még nem egy hosszú idő, én kb. ennyi idő után mutattam be a páromat, akivel végül is együtt élünk mostanra már. Ez kb. pont az az idő, amikor már azért sejteni lehet, hogy komolyan gondoljátok-e a kapcsolatot, vagy sem.


4. Szerintem a te dolgod is lenne az, hogy a lányról mesélj. Ha nem igazán hallják a nevét a szádból, akkor mit kérdezzenek róla?

2013. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Bemásolom ide a privid, mert egyrészt nem kértem privát üzeneteket, másrészt ha választ akarsz a kérdésedre, akkor ide írogasd a megjegyzéseidet:


"Valahogy nekem nagyon fura érzés lenne mesélni a lányról, ha azt érzem, hogy le se sz@rják, már bocs a kifejezésért."


Idefigyelj te kis mimózalelkű. Felnőtt férfi vagy (elvileg), nem hiszem, hogy a szüleidnek a popódat kéne nyalni és éjjel-nappal a barátnőcskédről faggatózni, akiről mint kiderült, nem is meséltél nekik.


Lehet, hogy számodra elképesztő, de egy normál családban ez úgy működik, hogy amikor NEKED van valakid, akkor TE állsz oda a szüleid elé és mondod meg (már ha akarod), hogy itt és itt és így és úgy találkoztál valakivel, és mivel már x ideje együtt vagytok, szeretnéd, ha megismernéd.


Mivel a leírásodból az következik, hogy a szüleid azt sem tudják, ki ez a lány és mennyire komoly vele a kapcsolatod, ne várd, hogy letámadjanak a kérdéseikkel. Ahogy az első írta, sok ember számára ez tapintatlanságnak számít - többek között én is utálom, ha faggatóznak, amikor csak randizgatok valakivel.


Elhiszem, hogy nehéz elfogadni, de valószínűleg benned (is) van a hiba...

2013. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rossz a szövegértelmezésed, ugyanis egy szóval sem mondtam, hogy nem meséltem nekik róla.Meséltem nekik róla nem egyszer, de mivel soha semmi kérdés róla, így ezt befejeztem. Ezer bocsánat a priviért, nem tudtam, hogy ránézel-e még a kérdésre. De látom személyeskedni tudsz. mimózalelkű...biztos tudod, így 3 mondat után.
2013. márc. 5. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:

nezd, szerintem a szuleid nem tudjak, hogy pontosan, hogy kezeljek a dolgot. Apukam is ilyen. Ehezik az infora, meg sem mondja, ha meg kerdese van, akkor a legvaratlanabb helyzetben tette fel pl.: tankolas utan beszallt a kocsiba, es amig bekapcsolta a biztonsagi ovet, megkerdezte, hogy vedekezunk-e, aztan a valasz utan elkezdett gyorsan masrol beszelni:D ez tizen evvel ezelott volt, azota ferjem van, de sose kerdez, csak altalanossagban ilyen: hogy vagytok? es utana semmi, pedig messze lakunk, ritkan talalkozunk. Neki ez szerintem nehez, mert o arra var, hogy en meseljek, nem akar faggatni. Elozo baratoknal, meg szerintem nem tudta eldonteni, hogy mennyire fontosak, vagy nem, es nem akart belefolyni.

mi lenne, ha megporbalnad bemutatni a lanyt, hogy legyen valami kozos pont, amibol kiindulhattok. Esetleg ezt ugyis intezheted, hogy kerdesben fogalmazod meg a keresed (mit szolnatok hozza ha bemutatnam a baratnom? - haaat. jooo. Ajanld fel, hogy elvinned ebedre - csak hogy jelentosseggel birjon a dolog - ha nagyon nem aktivizalodnak, akkor feldobhatod, hogy most te csinalod akkor a kajat, es majd latni fogjak ebbol, hogy igenis fontos neked a csaj, nagyon is.

way2#: oszinten meg is lehet kerdezni Aput, hogy miert erzed ezt Te igy, nyilvan, ha kettesben vagytok.

2013. márc. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.

Végre egy hasznos válasz. Köszönöm!:)

2013. márc. 7. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!