Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek itt a lánynak...

Szerintetek itt a lánynak igaza van? Nem neki kellene nyitni a szülei felé?

Figyelt kérdés

A rokonságban történt a helyzet:

A szülők nem nézték jó szemmel a lányuk kapcsolatát egy sráccal (zűrös múlt, alkoholista szülők). A lányt nem érdekelte mit mondanak neki, majd teherbe esett. Most óvodásak az ikrei, az apa már fél éve lelépett. Szóval igazuk volt a szülőknek. De a lány azt mondja, hogy akkor is eldobták őt is, az unokáikat is. Most ne keressék. Ez tény, elhangzott olyan mondat, hogy míg ezzel a sráccal van nem kíváncsiak rájuk. Megértem valahol ezt a lányt. De szerintem mégis csak jobb lenne, ha most ő nyitna egy kicsit a szülei felé.

Szerintetek jogos az, hogy elzárkózik tőlük?



2013. márc. 4. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom..:D Egy részről mivel a lány nem hitt a szüleinek neki kellene nyitni. De lehet fél attól, hogy tőlük is majd ismét elutasítást kap. Ebből a szempontból meg lehet érteni miért is nem mert kezdeményezni. Fél attól, hogy a szülei azt mondják neki hogy ez van megcsinálta magának akkor viselje a következményeit. Azonban egy normális szülő akkor is szülő mikor a gyere hülyeséget csinál tehát, addig amíg a lány nem kezdeményez addig ne várja hogy a sült galamb a szájába repül nyisson a szülei felé hátha hajlandóak visszafogadni vagy segíteni neki. Veszíteni nem veszíthet semmit már, ha meg véletlen visszautasítják a szülők legalább megnyugodhat valamennyire, hogy megtett mindent azért hogy béke legyen.

A lényeg annyi szerintem, ha felkeresi a szüleit kérjen bocsánatot tőlük mondja el nekik, hogy nagyon sajnálja és igazuk volt vagy valami.

2013. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
En nem tudok elképzelni olyan szituációt, mikor anyukám ne állna mellettem. Lehet, hogy a lány helyében én is így gondolkodnék. Végülis az, hogy apa "lelépett" nem tudjuk mit jelent, fizet-e, látogatja-e a gyerekeit stb.
2013. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem a lánynak kellene nyitnia. Végsősoron nem ő lökte el magától a szüleit nyíltan, hanem a szülők őt. Ha vkit szeretünk, akkor szeretjük a döntéseivel együtt is (főleg hogy a lány a leírás alapján nem is tett megbocsájthatatlant, max. annyit, hogy nem olyan sráccal volt együtt, akiért tapsikoltak a szülei). A szülők mondták ki, hogy ha ez meg az van, akkor oda se tolják a képüket. Már csak azért sem nyitnék a lány helyében, mert milyen jogon zsarolják érzelmileg, meg milyen jogon akarnak helyette ilyen nagy horderejű dologban dönteni, mint hogy kivel él. Persze, benne volt a pakliban az is, hogy rosszul dönt, de mkit engedni kellene, hogy úgy döntsön, ahogy akar, aztán vállalja a felelősséget. A lány, úgy tűnik, vállalja, már ha nem más nyakára szült, és el tudja tartani a gyerekeit. Sztem egyértelműen a szülőknek kellene nyitnia azzal, hogy bocsánat, hogy ilyeneket mondtunk (és a megmondtamozást is hanyagolni kellene, vagy ha nagyon megmondtamozni akarnak, akkor is legalább annyit hozzá kéne tenni, hogy csak aggódtak, és nagyon nem így kellett volna).
2013. márc. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom a szülökkel is komoly problémák lehetnek az ilyen zaklatott sorsú tinianyák általában zürős családi háttérel rendelkeznek.
2013. márc. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Elég hasonló helyzetben vagyok, bár engem csak a család egyik fele utált ki, és nekem a férjem is volt az illető 4 évig. Nem olyan régen váltunk el, és én sem vagyok rájuk kíváncsi, azok után, mennyi fájdalmat okoztak, és mennyi ocsmányságot terjesztettek rólam, egyszerűen gyomorgörcsöm van a gondolattól is, hogy érintkezzek velük....
2013. márc. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

A lánynak.


elég sok olyan van hogy a szülők nem szeretik,sőt,utálják a gyerekük párját...

időnként igazuk van,legtöbbször nem jogos...

de ezért így bánni a lánnyal nem kellett volna,akkor is a lányuk ha alkoholista börtöntöltelékkel jött volna össze.


szülei dolga lenne most megkeresni a lányt,és kibékülni.

2013. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Igen Kérdező, ebben a leírt konfliktusban a lánynak van igaza, teljesen jogos, hogy elzárkózik a továbbiakban a szüleivel való kapcsolattól.

Kezdődik ott, hogy a szülőnek nem az a dolga, hogy a párja választottját próbálja elmarni, akármennyire is tetszik vagy nem tetszik neki a lánya választása. Persze, ha van róla véleménye, azt elmondhatja, de itt a snitt.


"Szóval igazuk volt a szülőknek." - hogyne, persze.... tudod ezek ilyen önbeteljesítő jóslatok, ahol roppant könnyű utólag "igazának lennie" - csak hát mondjuk mi lett volna akkor, ha nem piszkálják meg elmarják, hanem segítik a fiatalokat? Akkor is ez lenne?


"De szerintem mégis csak jobb lenne, ha most ő nyitna egy kicsit a szülei felé." - kinek lenne jobb? A szemétláda szüleinek? Hogy ráboríthassák újra a persze "csak jót akaró" elvárásaikat? Hogy mantrázhassák, hogy "én ugye megmondtaaaaam"?

2013. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a lánynak van igaza. A szülei szégyellhetik magukat. Teljesen jogosan zárkózik el, én is így tennék.
2013. márc. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a lánynak van igaza. Nem azért, de a szülők pont azért szülők, hogy a gyerekük mellett álljanak és segítsék.

Ha egy szülő képes kijelenteni, hogy nem kíváncsi a gyerekére, akkor ne csodálkozzon és ne higgye, hogy bármiben igaza van..

2013. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!