Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen szülőkke...

Mit lehet tenni ilyen szülőkkell ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mindkét szülő gyenge idegrendszerrel rendelkezik, csak a sápítozás megy, hogy ... az életük, cigi+alkohol az kell. Magyarázat a munka kerülésére az, hogy nem akarnak 'alantas' munkát végezni, ne hozzanak szégyent a gyerekük fejére. Mindketten szakmunkás bizonyítványa van, nem mintha egyébként lenne erre munka, de a munkaügyi kp-ot nagy ívben kerülik, rossz a kapcsolatuk, szerintük nincs erejük, sem idegrendszerük ez miatt munkába állni, mert nem tudnák elvégezni a munkájukat. Külföld szóba se jöhet, mert a felnőtt gyerekeiknek szerintük segítségere van szükségünk (nincs, ha lenne se tudnának mit), nem bírnák a távolságot. Az egyik gyerek most végez a főiskolán, protekcióval lesz munkája (nekem) és perelni akarnak szülőtartásért, megtehetik? Folyamatos lelki terrorba tartanak, pedig nem élek velük..

Köszönöm, hogy leírhattam.


2013. márc. 3. 10:54
 1/7 A kérdező kommentje:
szülőkkel, -l.
2013. márc. 3. 10:55
 2/7 A kérdező kommentje:
sík ideg vagyok, bocsi az elírásokért..szóval szm.végzetséggel rendelkeznek.
2013. márc. 3. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, de én úgy tudom, hogyha nincsen rá tényleges okuk, amiért nem tudnak dolgozni, akkor szerintem nem jogosultak szülőtartásra. De ezt azért ne vedd készpénznek...
2013. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt aláírom, hogy ahol élnek, 0munka, se protekció. De a városból se mozdulnak, csak megy az önsajnálat...

Köszi!

2013. márc. 3. 11:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, aki privátban írt, sajnos valamiért nem tudok levélre válaszolni! :( de nagyon szépen köszönöm!!
2013. márc. 3. 11:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, alkoholistának nem ítélik meg. És annak se, aki nem is keres munkát.
2013. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, a bírók már "rutinos versenyzők", se perc alatt átlátják, hogy a szüleid gyakorlatilag azt tervezik, hogy majd a te pénzedből eléldegélnek.

Természetesen megtehetik, hogy beperelnek, ami nem lesz kellemes provedúra számodra sem (szabadnapok a tárgyalásokra, stb.) Viszont szinte tuti, hogy veszteni fognak, tehát nemhpogy szülőtartást nem fognak kapni, hanem az egész perköltséget (többek között a te ügyvéded díját is, ha jól tudom) nekik kell majd állni. Ezt azért elmesélheted nekik, hátha jobb belátásra térnek.

2013. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!