Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valószínűsíthető hogy...

Ha valószínűsíthető hogy szülői hatás révén 'vesztesnek ítélnek' valakit mi a teendő?

Figyelt kérdés

van ennek egy pszichológiája de részeltében nem akarok belemenni. annyi a lényeg hogy a szülő öntudatlanul is tovább adja a saját boldogtalanságát ha ő maga az volt. és ezt ő is kapta mint valami generációs hagyatékot.pl mint egy tiltó parancs, hogy fiam én nem voltam boldog te sem lehet az. ez vonatkozik sikerre párkapcsolatra mindenre. mintha bármit tennék is ismétlődnek az események és a vesztés borítékolva van.

megfigyelhető ez alkoholista családoknál különösen, de depressziós ,vagy más egyén vonatkozásban is.

..kivagyok borulva mert úgy érzem nem tudom már mit kéne tennem.. mint mikor egy sötét lukban látod a fényt de sosem éred el.

hogy pl amikor jöhetne a boldogság, jön az az érzés h ez nekem nem jár ,vagy ha épp bizakodom és pozitvi vagyok tuti beüt valami külső tényező a szerte rombol mindent.


végül is arról van szó hogy bármit tesz az ember az öntudattalan működések a tragikus sorskönyve felé viszik, ami eldől nagyjából gyermekkorban..


2013. márc. 1. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a családállítást, az pont erre jó. Keress rá google-n.
2013. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Ez hülyeség. Ráfókuszálsz a negatív dolgokra, és azonnal sírsz, hogy a szüleid ezt tették veled. Igenis van kiút.

Nincs "gyerekkorban eldőlt sorskönyv", ez akkora baromság, hogy az nem igaz.

2013. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem írom le az élettörténetem,de borzalmas gyerekkorom és fiatalkorom volt.Az első házasság sem sikerült,mert rosszul választottam.Szerencsém,hogy már gyerekként is érdekelt a pszichológia és elrendeztem magamban a dolgokat,de nem teljesen egyedül.Megismertem a házasságom alatt egy másik férfit.Szó szerint érte másztam ki a gödörből,magam miatt talán nem lettem volna képes.A régi környezetem gyerekkoromtól fogva lenézett.Azóta egyre sikeresebb vagyok és végre a vágyott család is meglesz.Mégis érdemes volt megszületni.
2013. márc. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!