Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy bolond...

Mit lehet kezdeni egy bolond szülővel?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok. Már korábban is voltak anyámmal problémák, szereket váltott ki a pszichiátrián és a kajámba szórta, hetente kihívta rám a rendőrséget aztán közvetlen utána rámtámadt és egyebek. Szerencsére felvettek az egyetemre és elkezdett rendbejönni az életem de jött egy buktató. 1 hónapot csúszik a diákhitelem és haza kényszerültem jönni "beteg" anyám mellé.


Az a baj, hogy mindenki azt gondolná, hogy egy ilyen embert könnyű kezelni, de valójában lehetetlen, agresszívak, szítkozódnak. Maguk sem tudják mit beszélnek. 2 hétig úgy voltam, hogy nappal aludtam, és éjjel csináltam a dolgaimat nagyon halkan, hogy ne fussunk össze a lakásban még véletlenül sem, de ma a barátnőm miatt kénytelen voltam nappal is fent lenni, mert pár óra múlva találkozom vele. Ő egész nap itthon döglött, már napok óta ezt csinálja, eredetileg vállalkozó, de mivel beteg, már a boltját sem képes normálisan kezelni és ha segíteni próbálok neki ebben az én kezembe mar bele. Támogatást tulajdonképpen nem kapok tőle, néha küld valamennyi pénzt, de a diákhitelből és a szoctámból élek már fél éve.


Egész nap kötekedett velem, várt valami vevőt, de nem jött át és rajtam élte ki a bosszúját. Nem tudott kaját venni, bár én találtam lencsét valahol és este megfőztem, abból adtam neki nappal, most estére teljesen elfogyott a kaja. Feltettem magamnak főni két marék rizst. Annyira kiakadt ezen, hogy én rajta élősködök (kb 50 forintnyi értéket tettem fel és a nyers vegetás rizs nem a legjobb csemege) hogy még tovább kötekedett, úgy beszél velem mint egy kutyával és nem lehet leállítani, egyszerűen képtelen elkussolni, de én meg visszaszólok neki, nappal például sikerült lenyugtatnom, de ahogy a nagyapám mondta, ezt az embert csak megverni lehet, de ahhoz meg nincs szívem.


Hozzámvágta (szokásos lelki fröccs amitől az egyetemen szerencsére jó távol voltam), hogy miattam ment tönkre az élete meg apám is miattam ment el.


Nos a tény az, hogy megbolondult és kitalálta, hogy neki jobb lesz apám nélkül, mert ráadásul meg is csalta, nem tudta hogyan elzavarni ezért benyalt egy üveg vodkát és részegen kergette el, apám kínjában elment és soha nem is akart visszajönni. Azóta boldog, rossz körülmények között él nagyon, de boldog, mert távol van ettől a szörnytől. Közöltem anyámmal, hogy nem én üldöztem el apámat, hanem ő, mert részegre itta magát és elkergette és annyira fájt neki az igazság, hogy bosszúból felhívta a rendőrséget és kihívta őket. Ezzel próbál terrorizálni én meg 21 éves férfi létemre a sírással kűszködöm. Nem tudom miért érdemlem ezt.


Minél hamarabb el fogok innen menni, de amellett, hogy bolond és még a nyomorban sem lehet mellette meglenni az is baj, hogy tulajdonképpen, bár sokak vannak így nincs családom. Tehát nincs hova hazajönnöm, nem vagyok biztonságban mellette. Azt is el tudom képzelni hogy patkánymérget tesz a cuccokba. Így meg nagyon nehéz egyetemistaként élni, stb.


A barátnőm nem tud erről még, de most pl át szerettem volna hozni egy kicsit, de anyám olyan terrort teremtett, hogy nem hogy nem szívesen hozom át, de ha áthozom esélyes az is, hogy be fogja zárni az ajtót és nem enged be minket. Egyszerűen szégyen. Én megértem, hogy sokat dolgozott meg minden, arról sem tehet, hogy beteg, de..... szóval..... hát ezt most így leírtam, kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye, tulajdonképpen az anyám, de ha nem kerülnék emiatt börtönbe az első ilyen "rohama" során agyonvertem volna, mert látszik rajta, hogy már nincs velünk a lelke, csak nyomokban.


2013. febr. 28. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha édesanyád valóban bolond, és közveszélyes, akkor nem az a megoldás, hogy agyonvered és magad miatt becsukatod a börtönbe, hanem az, hogy beszámíthatatlanná nyílváníttatod és becsukatod egy megfelelő intézménybe, te pedig fénysebesen elhúzol egy ifjúsági pszichiáterhez. Ha anyukéd olyan gázos, amilyennek leírtad, akkor benned olyan súlyos lelki nyomokat hagyott (nem csak most), hogy a párkapcsolatod, majd pedig az életed is rá fog menni, ha nem teszel ellene.
2013. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt kellene hagynom inkább és a saját talpamra állnom. Egyedül elvan. Nem kéne bezáratnom, amíg egyedül él nincs problémája senkivel, bár az tény, hogy teljesen le fog épülni és idővel ígyis úgyis gondozásra szorul majd amit, már előre érzek, hogy tőlem nem fog elfogadni.


Én keresek majd ifjúsági pszichiátert, de először is a lakhatásomat kellene megoldani szerintem. Ez a "megoldás" amit leírtál sajnos nem reális, pedig logikusnak tűnne. Igazából azt sem tudnám végignézni, hogy anyámból zombit csinálnak, én meg partizgatok a lakásában. Ez is méltatlanság volna.

2013. febr. 28. 19:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Megvan: kell neki egy kutya
2013. febr. 28. 20:48
 4/6 ElHentel válasza:
Első válaszoló egy gyökér. Figy ha tényleg ennyire szörnyű a helyzet(és ezt csak és egyedül csakis te tudhatod), akkor hagyd ott, és kezdj egy teljesen saját életet. Azért ne küld be pszichiátriára, mert legyél bölcsebb, és hagyd meg neki a lehetőséget, hogy elgondolkodjon, tiszta fejjel, ne szét gyógyszerezve, mert úgy még a lehetőséget is elvennéd tőle a változásra. Szerintem a magány rá fogja ébreszteni, hogy ő a hülye. Valszeg az a fél év még csak arra volt elég, hogy szét feszülje az agyát, 1-2 év és hidd el, hogy átfordul a ló túloldalára és remélhetőleg rájön, hogy totál gyökér. Egyébként valószínűleg verte őt, valamelyik szülője, általában akkor ilyen idegbeteg valaki, bár nem írtál sok tünetet, csak úgy általánosan. A nőknél akkor van ilyen ha az apjuk verte, de úgy látom, hogy nagyapád értelmes(ahogy kivettem). Szóval nehéz a helyzet. Szakadj el tőle, de ne foszd meg a lehetőségtől, hogy változhasson. Sok Sikert kívánok!
2013. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ElHentel válasza:
A nehéz helyzetet a probléma okára értettem, mert ugye ha azt tudnánk akkor lehetne orvosolni. Viszont akkor eséytelen a helyzet, hogy ha a saját életét látja sikertelennek, és ezt rád vezeti vissza. Akkor vagy az lenne megoldás ha sikeressé válna(ami ilyen viselkedéssel esélytelen), vagy pedig te lennél annyira sikeres, hogy jó életet teremts neki is, ez nyilván idő(mivel még fiatal vagy).
2013. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ElHentel válasza:
Ja még1: beszámíthatatlanná nyilvánítás. Ha attól félsz, hogy tönkre teszi az ingatlanotokat, vagy bármi kárt okoz ami később neked fájna, akkor tedd meg, de tudd, hogy akkor valszeg te leszel a törvényes gyámja. Ami nem egy könnyű dolog, ilyen korban, suli mellett ésatöbbi. Mérlegelj. Bízom benne, hogy megoldódik.
2013. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!