Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélye ezek után rendbehoz...

Van esélye ezek után rendbehozni egy házasságot?

Figyelt kérdés

Van egy közös gyerek is, 8 éve tart a kapcsolat.

Kb. 3 évvel ezelőtt a férjemnek volt egy húzósabb időszaka (munkahelyi gondok, érzelmi ingadozás), amikor elutasította a közeledésemet, de én kitartottam és vele maradtam, majd utána aránylag helyrejöttek a dolgok. Majd jöttek az újabb gondok, és végül én tartok ott most, hogy nem akarom ezt az egészet már, ráadásul nagyon össze vagyok zavarodva egy másik férfi miatt. Nem lesz közöttünk semmi sem, de ennek ellenére sem tudom, hogy képes vagyok-e újra talpraállítani a házasságomat, küzdeni érte úgy, mint azelőtt. Egyre inkább azt érzem, hogy jobb lenne nekünk a gyerekkel külön, testileg-lelkileg teljesen tönkretesz a helyzet, nem csak a férjemmel való örökös ellentétek borítanak ki, hanem még a családja lelki nyomorát is el kell viselnem. Egy kétlakásos családi házban lakunk, és nulla a magánéletünk, mert úgy veszik, mintha ez annyit jelentene, hogy bármikor ránknyithatják az ajtót. Folyton megy a hiszti a pénz miatt, pedig mi már többet nem tudunk (és nem is akarunk) hazaadni, hiszen akkor már önálló albérletet is fent tudnánk tartani, de a férjem nem nagyon hajlandó mozdulni. Én iszom a levét mindennek, mert én vagyok itthon a gyerekkel egész nap, ő meg dolgozik, csak tőlem értesül a dolgokról, ha elmondom neki, de nem akarom minden csipcsup üggyel terhelni.

Itt élősködik a naplopó, munkanélküli sógornőm is, csak a zajt csapja egész nap, főleg amikor a gyerek alszik, hiába kértem már, hogy legyen tekintettel ránk, egyszerűen antiszociális, nem foglalkozik magán kívül senkivel sem.

Már anyukám is mondta, hogy tönkre fogok menni így, lépjek valamerre, de nem tudom mit kellene tennem. A gyerekem érdeke a legfontosabb, de hogy szakítsam ki a megszokott környezetéből csak azért, mert én idegileg kikészülök a sok idiótától?


2013. febr. 26. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjed nem hajlandó mozdulni. Ez nem jó kifogás az albérlet ellen.

Én is anyóséknál éltem a férjemmel, ő sem akart eljönni onnan mert anyagilag jobban megérte.

Persze csak anyagilag :)


Rengeteg veszekedés és idegösszeroppanás után kinéztem egy albérletet, lefoglalóztam, megmondtam a férjemnek hogy van jön velem, vagy marad az anyjával egyedül.

Szó nélkül nekiállt pakolni.

Azóta megint rendben van a házasságunk.


Egyszerűen fel kell venni a kesztyűt, nem várhatod mindig hogy a férjed döntsön a fontos helyzetekben.

Aztán ha már úgyis a válást fontolgatod, legfeljebb kiderül, hogy álltok.

2013. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Egyszer üljetek le a férjeddel és beszélgessetek egy nagyot. Kipihenten, négyszemközt, nyugodt körülmények között. Azt hiszem, van miről.
2013. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Általában így is én vagyok az, aki a döntéseket hozza, mert ő érdemben nem sok időt tölt itthon. Ezért nem is látja különösebben problémának azokat, amiket én nyilván igen, mert én vagyok a közvetlen célpontja a hisztinek, a nyavalygásnak, stb.

Igen, igazatok van, a beszélgetés kell, hogy megoldás legyen, legalább is az első lépés a megoldás felé, mert ez a helyzet már tarthatatlan, most fogok visszamenni dolgozni, ezt addigra le kell rendezni, mert utána nem fogok tudni még erre is koncentrálni, de legalább is a munka rovására fog menni az instabil lelkiállapotom.

2013. febr. 26. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy bölcsesség jutott eszembe: A hosszú házasság titka, hogy csak olyan lakásba költözz, ahova az anyós nem tud átjönni papucsban!
2013. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És mennyire igaz! Mert amikor 5 éve ideköltöztünk, még annyira jó ötletnek tűnt, jól kijöttünk anyóssal is, lényegében most sincs probléma, csak én nem ilyen vagyok, nem ennyire anyagias, nem ennyire nyavalygós, nem ilyen álszent és pénzsóvár és megkeseredett... egy ismerősöm mondta nagyon jól: a mi vesztünk az lesz, hogy ők ránk nyomják a saját lelki nyomorukat, és ha nem lépünk, akkor belebukik a házasságunk.
2013. febr. 26. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látják az elöttem szólók. ha a férjed nincs otthon nem érzi a problémád nem látja talán még nem is tud róla nem fog tenni ellene. megvan neki a saját problémája bőven. Tudatnod kell vele mekkora a probléma sulya mit érzel stb. Ha ezután is érzéketlen esetleg meg sem akarja veled beszélni akkor léphetsz eszerint. De ha egyszerüen nem tudja akkor tudatnod kell vele.
2013. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!