Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így a hugombol?

Mi lesz így a hugombol?

Figyelt kérdés
13éves neveletlen,ocsmányul beszél,anyjának visszabeszél, vissza is üt neki mert hogy őt nem lehet megütni,kisasszonynak képzeli magát,stb..de viszont jól tanul.Már késő megnevelni sajnos,még szerencse hogy csak a féltestvérem.Anyám se különb elköltöznék innen mivel saját magamat látom el de akkor meg nekem lenne lelkiismeret furdalásom...
2013. febr. 25. 11:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan éltem ezt meg mint te.

Igaz az én húgom idősebb volt amikor ezt csinálta és még most is csinálja ezeket, de már kevésbé, mert amióta dolgozik csak aludni jár haza.

Nálunk is ugyan ez ment hogy én amikor már 17-18 éves voltam a húgom akkor volt 14. 3,5 év köztünk a korkülönbség, de nem ez a lényeg, hanem az hogy a húgom akkor kezdte el ezeket amikor gimis lett, ő nem tanult jól, volt is bukása, anyámnak visszabeszélt, meg volt hogy felpofozta mert megmondta a véleményét az akkori párjáról, ami szerintem jogos volt, mert nem volt egy 100 as a gyerek.

Mi apa nélkül nőttünk fel, mert apánk akkor halt meg amikor a húgom született, vagy is nem sokkal a születése után. Elég beteg volt már szegény, de ebbe most ne menjünk bele.

Persze engem anyukám jól nevelt, de a húgomnál valahogy fordítva sült el a dolog. Én persze volt hogy felpofoztam mert nagyon csúnyán beszólt anyámnak akkor csak bőgni tudott és picit helyre állt odabent valami, csak sajnos rövid időre.

Nos az én húgom ezzel a stílussal 18 évesen nem sokra ment, nagy nehezen leérettségizett, aztán elment OKJ-s tanfolyamra, de pár hónap után otthagyta és inkább pultosként dolgozik egy kocsmában, és ez mellett még részmunkaidőben dolgozik egy kis műszaki boltban takarítóként.

Hát nem boldog ettől mert csak dolgozik, fizetése alig van, anyámmal szinte már nem is beszél, nem is találkoznak, mert ő a ház külső sarkába lakik egy szinte külön lakrészben, ahol anno a nagymamám lakott. Egyszóval a kapcsolatuk a nullán áll, én néha üzengetek nekik meg adom az infókat hogy kivel mivan, de velem sem beszél túl sokat, meg én sem vagyok vele hajlandó miután szépen bekavart nekem, mert nem tetszett neki hogy a barátnőm egy jó kislány és jóba van az anyukámmal is. Persze azóta rendeztem a dolgokat de nem bírok a szemébe nézni, csak átszaladok megmondom neki hogy mennyit fizessen be a közösbe rezsi, stb.. aztán ennyi. Meg ugye azt sem bocsátom meg neki amikor ellopta a teljes havi fizetésemet még 1,5 éve. Ugye azt egy az egybe kivettem mert sürgősen kellett valamire, és ugye anyám szekrényébe tettem bele a jegyzetfüzetébe, hogy véletlenül se legyen szem előtt, és persze azt lenyúlta és nem adta még vissza a mai napig sem.

Egyszóval ha még most nem térítitek valamilyen szinten jobb útra akkor kb hasonló dolog vár rá mint ami az én húgomra.

Még 13 évesen lehet vele valamit kezdeni a neveléssel kapcsolatban, de baromira figyelnetek kell szinte minden lépését.

2013. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!