Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így a hugombol?

Mi lesz így a hugombol?

Figyelt kérdés
13éves neveletlen,ocsmányul beszél,anyjának visszabeszél, vissza is üt neki mert hogy őt nem lehet megütni,kisasszonynak képzeli magát,stb..de viszont jól tanul.Már késő megnevelni sajnos,még szerencse hogy csak a féltestvérem.Anyám se különb elköltöznék innen mivel saját magamat látom el de akkor meg nekem lenne lelkiismeret furdalásom...
2013. febr. 25. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzik neki "apu ökölbeszorult keze" a nevelésből.
2013. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
apjs nem itt lakik,de találkozik vele is ugylátszik az se hatásos
2013. febr. 25. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem neveli, ez a lényeg. Ha megütné a fiam az anyját, akkorát kapna tőlem, hogy nem a fal adná a másikat, hanem a falak adnák a másik 10-et.


Van az a sorozat a TVben, hogy a világ legszigorúbb szülői. Na az pont arról szól, hogy az apa nélkül felnőtt gyerekek, milyen szintre tudnak jutni. Nem akarlak elkeseríteni, de ez még csak a kezdet.

2013. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Hülyeség, hogy az apa nélkül felnőtt emberek elzüllenek. Egy anya is meg tudja fogni a gyerekét. Mi hárman vagyunk tesók, egyedüli lány vagyok, apukánk meghalt amikor még kicsik voltunk. Anyukánk is fogott minket, tesóimat is. Egyikünknek sem jutott volna eszébe megütni... Erre a viselkedésre szavakat sem találok. Kérdező, valószínűleg anyukád is sok mindent elronthatott.
2013. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Hammurapi babiloni király i.e. több, mint 1500 évvel ezelőtti törvényében azt a gyermeket, aki apjára/anyjára kezet emelt kézlevágással sújtotta!
2013. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
66%

Hogy mi lesz belőle?

Szerintem nem a te gondod. Elég ha erre ő gondol. Kiskoromban majdnem hasonló cipőben jártam. Hisztis voltam, és nem beszéltem a legszebben, utána felnőttem és most élek. Mindig azokkal kegyes az élet akik a legkevésbé érdemlik meg.

2013. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"még szerencse hogy csak a féltestvérem.Anyám se különb"


Azért nézzük csak egy kicsit a húg oldaláról. Ezzel a félmondattal sokat elmondtál. A kamaszkor kezdetél él egy csonka családban egy gyerek, akit a nővére nem becsül semmire, apja nem foglalkozik vele, anyja testi fenyítéssel neveli. Tudom, hogy most sarkítottam, de mégis ez a helyzet. Van, akihez a problémáival őszintén fordulhat? Érdekel valakit őszintén ennek a kislánynak a sorsa? Vagy az kellene, hogy otthon is jól viselkedjen, illedelmesen meghúzza magát? Aki már nevelt kamasz gyereket, az tudja, hogy biztos érzelmi hátterű családban is nagyon ki tudnak magukból fordulni. Bizony a többség kaffog, csúnyán beszél vagy néz, megjegyzéseik vannak, lázadnak. Nem azt akarom mondani, hogy helyes, amit tesz. Bizots ő is tudja ezt. De ebben az életszakaszban elsősorban már nem nevelni kell, hanem elfogadni, érzelmi biztonságot nyújtani, türelmet megszázszorozni. És átsegíteni a gyereket, hogy mind a család, mind ő a lehető legkevésbé sérüljön. És legyünk őszinték, ezt a támogatást a ti családotokban nem nagyon kapja meg senkitől.

2013. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen nem késő megnevelni, épphogy most lépett a kamaszkorba, szóval most kell "elkapni" míg lehet. Feszegeti a határokat, mint minden más tini, csak ki vadabb dolgokkal próbálkozik és van akinek annyiban kimerül a lázadás, hogy jól megmondja az anyjának, hogy "hülye vagy." Egyénként nem csodálkozom azon, hogy nem tetszik neki, ha a az anyja üti. Nem azt mondom, hogy nem tud elszállni az ember agya ha olyat tesz/mond a gyereke, de tudni kell kezelni a dolgokat ész érvekkel, és nem elsősorban testi fenyítéssel elérni a kívánt eredményt. Írtad, hogy anyukád sem különb...akkor valószínűleg elsősorban neked kellene a hugod fejével beszélned, valamint nem csodálkozom, ha a hugod ennyire ellenáll ha annyit lát, hogy az anyja nem foglalkozik vele, de ha mégis, a gyereknevelése kimerül a verésben. Próbálj a testvéreddel leülni, és megbeszélni, hogy mégis mi a problémája, miért viselkedik így, mi a helyes és mi nem. Egy kis megértéssel/együttérzéssel olykor sokkal előrébb lehet jutni, és jobban lehet kezelni a helyzeteket, mint ráhagyással, és címkézéssel, hogy a hugod márpedig ilyen és nem fog változni, nem lesz belőle semmi és senki. Főleg ha jó tanuló is, biztosan megvan az esze, és nem véletlenül teszi azt, amit tesz. Talán egy segítség kellene neki, és te megfelelő vagy erre a feladatra.
2013. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A Bátyja vagyok amugy nem a nővére.Énegy szóval nem irtam azt hogy egyfojtába ütik,verik legutoljára 2éve kapott pofont mostmárcsak ordibálás van mindig,anyám szinte már belefáradt,de az ő hibája volt mert elkényeztette.Mikor meg énpróbáltam nevelni akkor énlettem lecseszve hogy hogy merek hozzányulni egy kézzel is...
2013. febr. 25. 13:53
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy nővér-e, vagy báty. És igen, hogy mersz hozzányúlni?

"legutoljára 2éve kapott pofont" - akkor mit üt vissza?

2013. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!