Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem az új embert az...

Engedjem az új embert az életembe vagy harcoljak a régiért?

Figyelt kérdés
Tudom valaki butaságnak tartja, hogy feltettem a kérdést 19 évesen. 2 kapcsolatom volt,a 2. most is tart,sose voltam az a hetente váltogató fajta, 1 éve vagyunk együtt a barátommal. Sok a veszekedés,hogy egyetemre megyek jövő héttől messze tőle, féltékeny mindenkire, állandóan panaszkodik,hogy nem figyelek rá,ami butaság,mert ő azt szeretné,ha éjjel-nappal vele lennék. Szeretem,de kezdünk úgy élni,mint akik 50 éve házasok, csak otthon vagyunk,sehova nem megyünk,nem érzem köztünk a kezdeti szikrázást,a szex szinte nyűg mindkettőnknek,nem érzem,hogy valóban nőként néz rám,bár tudom,hogy szeret és nem csalna meg. Megjelent az életemben hónapokkal ezelőtt egy másik férfi,aki a hiányzó részeket pótolja,pontosabban pótolná,ha engedném. Vonzódom hozzá,de a barátomat szeretem,viszont az új férfi igazi nőként néz rám,állandóan bókol,érzem,hogy megőrül értem,és érzelmei is vannak felém. Nem tudom ez átmeneti állapot lehet-e,de így nem jó a helyzet.Páromnak próbáltam felhozni a témát,nekem többre van szükségem,de ő fáradt,ne hisztizzek,meg túl sokat akarok. Most mit tegyek? Fiatalnak érzem magam még ehhez a nyugdíjas kapcsolathoz.Ki kéne lépni tudom,de ragaszkodok hozzá,szeretem.
2009. szept. 10. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szakitanék vele.Ha azt érzed hogy ez nyüg neked akkor mmindig is az lesz ami nem jó.Inkább engedd az életetbe a másik fiút.
2009. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el az egyetemet, és hamar le fog tisztázódni benned, hogy kiért érdemes "hazajönni" a hétvégéken... Talán egy harmadikért, vagy épp ott találsz egy normális kapcsolatot.

Még tényleg nagyon fiatal vagy :)

2009. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki gátol a tanulmányaidban, a céljaid elérésében, legyen az szülő vagy a párod vagy bárki, az önző. Ha te ezt a sulit valóban szeretnéd, eszedbe se jusson senki kedvéért feladni, de akkor csináld is tisztességesen végig. Aztán majd eldől, ki lesz melletted igazi társ. Nekem volt egy évfolyamtársam, aki elkezdte a főiskolát, és félúton feladta, de ő nem is vette komolyan, zavart a dolog, és ezt megmondtam neki is, hogy ha ennyire nem érdekli, miért vette el valaki olyantól a helyet akár, aki tényleg szívvel-lélekkel csinálná. Azóta a kapcsolatot vele megszakítottam, a tesójával szoktam beszélgetni, hát néha szóba kerül, hogy a volt évfolyamtársam azóta se jutott semerre. Neki kényelmes, hogy eltartják, de önálló kész céljai nincsenek. Ha te nem ilyen vagy, akkor állj ki a célok mellett és harcolj értük, mert megéri.
2009. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Párom feldobta a labdát,hogy szerez munkát nekem,csak maradjak,és ha nem veszekedtünk volna ennyit,mondta,hogy el akart tartani. Ezt nem szeretném,ne legyek kitartott,hogy kidobjon évek múlva és semmim sincs. De ez igaz,próbál gátolni a suliban,de ő nem ismeri az önző szót,úgysem látná be.
2009. szept. 10. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Nos, én a saját helyzetemből kiindúlva, tudom azt neked mondani.. Ahol nem érzed jól magad, onnan nagyon gyorsan menni kell.. Mert az csak rosszabb lesz, és addig kell elengedni a másikat, amí nem haraggal válsz el tőle..

Még nagyon fiatal vagy.. És soha ne engedd magad eltartani..

Véleményem szerint ezt kellene tenned:


1 elmenni az egyetemre

2 pár hét alatt eldönteni, mi is lenne jó.. szeretsz e hazajárni a mostani párodhoz, vagy már tényleg csak a megszokás..

3 szakítani vele

4 kipuhatolni, hogy az a másik férfi, nem csak a tested szeretné, és nem téged, mert haa később derűl ki, akkor neked fog fájni..

5Ha megtudta, akkor keresel az egyetemen, vagy abban a városban egy férfit.. Úgyis az egyetem 5 év... Hosszú idő.. Lehet ottmaradsz.. :)


Nos, én csak ezt tudtam tanácsolni.. Remélem azért érted, mire gondolok.. :)

2009. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na ezt az eltartott kenyeret pláne ne fogadd el, fél, hogy okosabb leszel nála.A másik a kiszolgáltatottság, majd 40 évesen rádöbbensz, hogy csak a jóindulatától függsz.Semmi önmegvalósítás, siker, karrier.A mai nőknek több kell szerintem.Menj egyetemre, az a tied, amit megtanulsz, utána szabadon élhetsz, ha van munkád, szakmád.
2009. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sulit mindenképpen kezdd el, és a párod ha nem hallgat végig, akkor írd le neki egy hosszú levélben, hogy te ezt miért szeretnéd, mik a céljaid, mik az álmaid, milyen életet és milyen munkát képzelsz el magadnak.


Én elkezdtem az informatikát (nőként), senki nem támogatta a családból, egy olyan álmom van, aminek ez volt az olcsóbb megvalósítási lehetősége, multimédiás, grafikai, tervezési, filmes tárgyakat vettem fel választhatókként. És megvalósítom az álmomat, amit gyerekkorom óta szeretnék. Akinek igazán fontos vagyok, az nem néz hülyének, az támogat, mellettem áll és segít.


10 éve énekelek gospel kórusban, rengeteget jelent nekem maga a közösség is, meg amit adunk a minket hallgatóknak, amellett, hogy egy óriási élmény kint állni a színpadon a tömeg előtt, és a színpadról látni, ahogy velünk énekelnek, játszanak, tapsolnak. A családnak ez se mindig tetszett.


Ha én hallgatok azokra, akik gátolnak, egész életemben bánnám, hogy nem léptem. Ha az álmaimat nem valósítom meg, amikor van rá esély, pótolhatatlan űr marad a helyükön.


Ne add fel, amit szeretnél, ne hagyd magad! Vagy megért a párod, és változtat a saját buta felfogásán, vagy nem is igazi társad, és erre te is rájössz, ha az Igazi mellé kerülsz, hogy őt úgy fogod szeretni, mint senki mást, és ő mindenben melletted áll.

2009. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az eltartott szerep azért se jó, mert ma már lehetetlen egy családnak 1 fizetésből megélni (hacsak nem beleszületett a gazdagságba), de én se szeretnék eltartott lenni és beleülni valakinek a vagyonába. Pedig anyu mondja - persze sajnos olyanok ma a lehetőségek, hogy ők 20 éve könnyebben jutottak lakáshoz, mint ma lehetne, ő ebből indul ki -, de mindig mondom neki, hogy nem érdekel, ha a pincéből indulok is, de az legalább nem valaki másé, amivel visszaélhet egy vitás helyzetben.
2009. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy a pasi miatt ne menj egyetemre!!!!! Fiatal vagy még, száz ilyen jöhet.

Én 19 voltam, mikor összejöttem a férjemmel, voltak problémák, de szerettem és féltem váltani, és most ott tartok, hogy a három hónapos babámmal fontolgatom a válást. Ha nincs szikra, felejtsd el, az egyetemen ezer szikra vár!!!

2009. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!