Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Volt már más...

Mit csináljak? Volt már más is ilyen helyzetben és meg tudtátok oldani?

Figyelt kérdés

Olyanok tanácsát várom, aki sikeresen túljutott azon a helyzeten, amiben most én is vagyok...

Arról van szó, hogy a párom apukája (sőt az egész családja, de leginkább az apukája) nagyon ránk van szállva, naponta keresi a páromat, a legváratlanabb helyzetekben tud megjelenni, kérdezni, telefonálni, írni (chat-en). Minden pillanatunkról tudni akar (mikor megyünk dolgozni, mit ettünk, mikor megyünk meglátogatni őket, stb.,stb.,stb).

Én már többször próbáltam megbeszélni ezt a barátommal, de leginkább csak felkapja a vizet és nem tudunk dűlőre jutni.

Kérem mondja meg valaki, aki már volt ilyen helyzetben és sikeresen megoldották a dolgot, hogy mit lehet ilyenkor csinálni? Ha csak egy ici-picit lenne lazább a kapcsolata a családjával (és mondjuk nem naponta kétszer kommunikálnának, hanem mondjuk 3-4 naponta), nekem már az is szuper lenne!

(Ne írjátok légyszi azt, hogy fogadjam el a helyzetet és ne akarjak lazítani a kapcsolatán a családjával, mert szerintem az ilyenfokú szoros viszony már beteges.)


2013. febr. 24. 21:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Így amit leírtál ez nagyon gáz. Megértelek. De viszont azt nem hogy ő nem látogatja a te szüleidet. Mi az hogy költség hatékonyabb. Ha te ezt megteszed akkor ő miért nem?

Ezt nem biztos hogy hosszútávon megtudjátok oldani, sajnos semmi ötletem nincs. És szerintem azon a ponton a pasi már rég túl van hogy elmenjen veled valami hobbi dologra. Nem hiszem hogy elmegy, ő neki ez már rögzült. És ti tulajdonképpen semmi szabadidőt nem töltötök együtt csak mindig másokkal.És szerintem is ez már beteges. Próbálj meg vele beszélni hogy ez neked így nem jó. Maradjatok otthon hétvégén és legyetek együtt. Elég lenne 1 napot is ott lenni a szülőknél, reggel mentek este jöttök. És ez felháborít hogy ő nem akar elkísérni.

2013. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ugye, hogy felháborító? Engem nagyon bánt a dolog...

De valamit muszáj lesz kitalálnom, mert ha ez nem

változik, én lehet, hogy lelépek...

(Azért ezt a program-dolgot kipróbálom még, hátha...)

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 25. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!