Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Volt már más...

Mit csináljak? Volt már más is ilyen helyzetben és meg tudtátok oldani?

Figyelt kérdés

Olyanok tanácsát várom, aki sikeresen túljutott azon a helyzeten, amiben most én is vagyok...

Arról van szó, hogy a párom apukája (sőt az egész családja, de leginkább az apukája) nagyon ránk van szállva, naponta keresi a páromat, a legváratlanabb helyzetekben tud megjelenni, kérdezni, telefonálni, írni (chat-en). Minden pillanatunkról tudni akar (mikor megyünk dolgozni, mit ettünk, mikor megyünk meglátogatni őket, stb.,stb.,stb).

Én már többször próbáltam megbeszélni ezt a barátommal, de leginkább csak felkapja a vizet és nem tudunk dűlőre jutni.

Kérem mondja meg valaki, aki már volt ilyen helyzetben és sikeresen megoldották a dolgot, hogy mit lehet ilyenkor csinálni? Ha csak egy ici-picit lenne lazább a kapcsolata a családjával (és mondjuk nem naponta kétszer kommunikálnának, hanem mondjuk 3-4 naponta), nekem már az is szuper lenne!

(Ne írjátok légyszi azt, hogy fogadjam el a helyzetet és ne akarjak lazítani a kapcsolatán a családjával, mert szerintem az ilyenfokú szoros viszony már beteges.)


2013. febr. 24. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

"mert szerintem az ilyenfokú szoros viszony már beteges"


Hú de nagyon tévedsz!!

Egyáltalán nem beteges!

Csak neked szokatlan.

2013. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Ha nem anyu keres, akkor én hívom fel őt.

A párom anyukáját is szoktam hívni, ha ő nem hív a párom elég lazán veszi, de sokszor a kezébe nyomom a telót, hogy az anyukája van a vonalban és beszéljen vele. Nehéz lehet egy olyan valakitől távol lenni, aki eddig a mindennapjaik központja volt. Engem nem zavar, sőt szeretem, ha hívnak.

2013. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg szokatlan... normális (sőt, jónak mondható) családban nőttem fel, imádjuk egymást a szüleimmel, de 31 évesen mégsem lógunk egymás nyakán minden nap kétszer és nem akarnak tudni minden mozdulatomról. Főleg nem hoznak kínos helyzetbe olyannal, hogy ránknyitnak, amikor épp kettesben szeretnénk lenni - ezt a párom apja rendszeresen megcsinálja.

Mi az, hogy nem beteges???? De az!!! :D

2013. febr. 24. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ehhez kettőn áll a vásár. Az én családom is ilyen mentalitású (ffi vagyok) és a párom szintén nehezményezte. Csak mondjuk én is. Egy ideig magamat is megnyugtattam, hogy ez rendjén van és hálás legyek stb, de bevallom: engem is nagyon zavar/zavart, ha apám a lehető legváratlanabb pillanatban zaklat a dolgaival. Ha nem tudunk egy dvd végig nézni stb. Én magamban fejlesztettem ki azt, hogy legyek őszinte magammal és merjem kimondani, hogy "ezt én most NEM SZERETNÉM". Aztán ahhoz is kellet tudatosság, hogy leváljak, hogy ne függjek apám kedélyállapotától. Értem ezalatt: felhív, igénye van, de hétvége van, filmet nézünk/pizzát eszünk/vagy mást csinálunk ;) stb stb. Akkor én annak árán is NEM-et mondok, hogyha ő besértődik. Az öregem érdekes módon visszább is vett picit (még nem eleget, de dolgozom az ügyön :)) amióta érzi, tapasztalja, hogy KÉPTELEN MANIPULÁLNI az elesettség megjátszásával, a sértődéseivel. Amikor bevágja a durcát, én engesztelés helyett sarkon fordulok és otthagyom. Ez bevált, hatásos, és bármilyen hihetetlen, még javult is a kapcsolatom apámmal.

A lelke mélyén még tiszteli is a másik az emberben azt, ha határozott és kiáll magáért.


Én ezt ajánlanám a párodnak is, kiemelve azt, hogy a kapcsolatukra is jó hatással lesz, higgye csak el. Akár olvasd fel neki amit írtam.

2013. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3. hozzászólónak: először is, köszönöm az értelmes választ! :)

Nálunk az a baj, hogy a páromnak bűntudata van, ha nem ír vissza az apja üzenetére... meg ilyenek. Őt is sokszor zavarják a szülei megnyilvánulásai, de valahogy mégsem tesz semmit ellene. Pedig néha már a fejét fogja ő is amikor az apukája ötször benyit egy másfél órás film alatt és kínunkban már röhögünk magunkban... :D De mégsem csinál semmit...

2013. febr. 24. 21:57
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt kellene valahogy megértetni velük, hogy FELNŐTTEK vagyunk - de nem ám 20 évesek, hanem harminc fölött, mindketten... csak ehhez tényleg az is kéne, hogy a párom is AKARJON elszakadni.
2013. febr. 24. 22:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! 4-es válaszoló vagyok. Mivel férfiból vagyok magam is és elismerten, bevallottan későn érő, így bele tudom képzelni magamat a párod helyébe. Így belső kulisszatitokként annyit javasolnék, hogyha eredményeket akarsz elérni, akkor semmiképpen ne ilyen arculcsapós, Csernusos, "nőlj már fel", meg Müller Péteres: "NEM az az igazi felnőtt..." jellegű, a megfelelésre apelláló frusztráló negatív dogmákkal próbálj rá hatni. Semmiképp. Az ellenkezőjét éred el. Tudom magamról, ha valaki nem a nyereséggel, a pozitív megerősítéssel akar engem motiválni, hanem a veszteségérzettel és a veszteségelkerülő mechanizmusomra akar hatni, egyből kihozza belőlem is a lázadót. Tehát ha azzal szembesíted, hogy a jelen életvitele NEM FELEL MEG a mai kor és egyéb sztereotípiák ELVÁRÁSAINAK, akkor hamarabb fogja azt mondani, hogy nem is akar megfelelni. Tehát ez zsákutca. A pozitívra nyitottabb gondolkodású emberekre sokkal inkább az inspirációk hatnak. Pl.: vidd őt sokszor olyan, korosztályotokbéli társaságba, ahol hozzátok hasonló, de jóval önállóbb, felnőttesebb, szülőmentesebb élet folyik. És látszik rajtuk, hogy ők ebben jól érzik magukat. A jó példák sokkal ragadósabbak. Nálam is sokféle folyamat zajlott az életemben, és a nézeteim átértékeléséhez nekem is mindig belső meggyőződés kellett, soha nem az erőszak, a zsarolás, az elvárás. Az elvárás egyenesen taszít.

Szervezz olyan programot, ahol neki ciki, ha hívogatja az apja, ahol ő maga látja, hogy az élet nem úgy dörög, ahogy ő most éli azt. De sose érvelj felnőttességgel, "igaziférfi" sztereotípiákkal, és az sem visz előre, ha példálózol, hogy mások hogy csinálják. A belső meggyőződését kell inspirálni és türelmesen hagyni formálódni. Ez mégcsak nem is manipuláció, hiszen az ő döntéseit tiszteletben tartod, maximum kicsit "tereled" őt. Nálam hasonló volt, felnőttként is jó kapcsolatot ápoltam a szüleimmel, ma már csak apám él. A jó kapcsolat megvan ma is, fontos is, de ma már én, magam, belső meggyőződésből nem hagyom, hogy a privát zónámba legyen tolakodva. És engem is a pozitív példák "befolyásoltak" nem az elvárások. Remélem hasznát veszed a fentieknek, sok sikert hozzá. :)

2013. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ti most akkor a szülőkkel éltek hogy rátok nyit?

Szerintem azzal hogy visszaír nincs semmi gond.Ez pár perc.

Azt nem tudom megérteni hogy tud rátok nyitni. Én bezárom az ajtót és nem megyek ki akkor ha kettesben akarunk lenni.

Egyébként én is szülőfüggő vagyok mint a barátod, de ha úgy van akkor megmondom a szüleimnek. Pl hétvégén délelőtt szeretünk együtt lenni, hogy nem kelünk fel teljesen, hanem ágyban reggeli, tv stb.. Én konkrétan megmondtam anyukámnak hogy bocs de nem akarok felkelni még.

2013. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, elméletileg nem élünk velünk, de ez ennél bonyolultabb... a barátom szüleitől kb. 60km-re lévő városban élünk, albérletben, de gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy péntek délután, amikor végzünk a munkában, a következő vonatra felülünk és megyünk a szüleihez hétvégére. MINDEN hétvégére (és nem ám vasárnap kényelmesen jövünk vissza az esti vonattal, hanem hétfőn hajnalban, azért, hogy még annyival is tovább lehessünk ott). Az én családom az ország másik végében lakik, őket havonta egyszer látogatjuk meg - azaz többnyire én megyek haza egyedül, mert a barátom szerint ez így költséghatékonyabb (nekem viszont kicsit sz@rul esik, hogy ő csak nagyjából félévente egyszer jön el velem a szüleimhez, szerintem többször is meg lehetne oldani, na mindegy, ez megint más téma...)

Egyszerűen olyan NINCS, hogy egy hétvégét ne a szüleinél töltsünk, hanem mondjuk itt az albiban kettesben.

Szóval eléggé befolyásolja ez a dolog a kapcsolatunkat.


4-es hozzászólónak: eddig én nem nagyon erőszakoskodtam amúgy... nem követelőztem, csak szépen, óvatosan próbáltam vele megbeszélni, hogy szerintem ez kicsit sok amit csinálnak. Pontosan azért, mert tudom: ha követelőznék, azzal éppen az ellenkezőjét váltanám ki nála és csak még jobban ragaszkodna a szoros kötelékhez.

Köszönöm a tanácsaidat, meg fogom próbálni amiket írtál.

2013. febr. 25. 13:17
 10/12 anonim ***** válasza:
4-es 7-es vagyok! Na, a legjobb ötletem, hogy kérd meg, hogy egyik hétvégén menjetek el egy programra. Mondjuk mittudomén mi a hobbid pl kutyakiállítás ha van, hogy nagyon szeretnéd és nagy örömmel töltene el, ha elmenne veled. Ha nem egy idióta fassz, akkor nem fogja mekakadályozni.
2013. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!