Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az önbizalmat...

Hogyan lehet az önbizalmat növelni?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés az önbizalmam, és egy korábbi csalódásból adódóan még rosszabbul érzem magam mint ahogyan azelőtt...(azt mondta rám valaki, hogy csúnya vagyok.Bár igaz, hogy csak meg akart bántani, de mindig ez jut eszembe...)

Másoktól hallok pozitív visszajelzéseket (megnéznek az utcán, néha bepróbálkoznak pasik) de mégsem érzem magam szépnek. A barátnőim mindenkivel képesek összebarátkozni, kacérkodni, de én szörnyűnek érzem magam közöttük...Ha együtt megyek velük valahova úgy érzem értük van oda mindenki én pedig csak egy "utánfutó" vagyok.

Általában meghúzódom és meg sem szólalok ha társaságban vagyok. Félek, hogy ezért egyedül fogok maradni...Mit tehetnék?? Hogyan lehet a magabiztosságot megtanulni??


2009. szept. 9. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre csak azt tudom mondani,hogy fel a fejjel és igenis önbizalom önbizalom a kisugárzás sokat számít de még milyen sokat, lehetsz akár a világ legjobb nője is ha mindig unott pofát vágsz akkor semmi vagy!
2009. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Énis ilyen voltam, az egyik barátnőm szőke cicababa volt,gondolhatod mindenki őt nézte. Szomorú voltam énis, és ekkor kezdtem társkeresőre járni. Nekem jó tapasztalataim vannak. Tudod olyan pasikkal beszélgettem,és találkoztam,akikről álmomban nem hittem,hogy leállna velem. Valóságos álompasik mondták aztán nekem a személyes találkozón,de szép vagy. És nem csak arra mentek,mert a mai napig barátokként találkozunk,persze ők azért flörtölgetnek,ami nagyon jól esik.Bár ez sem volt elég ahhoz,hogy valóban szép nőnek érezzem magam a bőrömben,még mindig vannak komplexusaim,de ez javított rajta.Ajánlom neked is!

2009. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj! A sport növeli az önbizalmat, jobbann el tudod fogadni magad, és nemcsak azért, mert az alakod jobb lesz, mint volt, hanem mert képes vagy egy-egy feladatot megcsinálni. Ha negatív gondolataid vannak, menj el fodrászhoz, sminkeld ki magad és nézd meg magad a tükörben teljesen reálisan, hogy szép vagy. Ismerkedj, chatelj, levelezz fiúkkal, sokszor arc nélkül jobban megy a beszélgetés, az incselkedés. :)
2009. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Neked magadnak kell elfogadni magadat, nem pedig másoknak. Ha elégedett vagy magaddal, azaz szereted magad, akkor az önbizalmadat is rendben lesz. Az önbizalom nem abban teljesedik ki, hogy egy szép valakit mutat a tükör, hanem az önbizalom belülről fakad. Azt jelenti, hogy szeretek, szeretnek, pozitív vagyok. A sport egyébként tényleg jó ötlet.
2009. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha sportolsz, akkor csinosabb, ismertebb, népszerűbb leszel, és lesz miről beszélned. Ha jól tanulsz, akkor tájékozottabb, műveltebb, okosabb leszel, és szintén lesz miről beszélned. Olvashatsz lelkiző regényeket, vagy lélektani könyveket, könyvtárban találsz bőven. Vagy olvass rövid kis lálektani, filozófiai esszéket a wikikönyvek oldalakon. PL: wikikönyvek, wittizsu és onnan választasz.
2009. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én is így voltam. 57 kg-val kövérnek éreztem magam, most meg már bánom, mert most 65 vagyok, és de jó lenne 57 lenni.

Azt látom, hogy túl kritikusan ítéltem meg magam, és te is ebben a cipőben járhatsz. Ha megvan egy átlagos kinézeted (a kérdésből úgy tűnik, igen), akkor jó alapod van. Dobd fel egy kicsit, tégy be egy jó hajcsatot, öltözz csinosan (nem minire meg nagy dekoltázsra gondoltam, csak arra, ami neked előnyösen áll), és készen állsz a hódításra.

Ugyanis nem kell mindenkinek tetszenünk, és a legszebbnek lennünk. Az ember leginkább úgy találja meg élete párját, hogy a mindennapi tevékenykedés során ismerősökre teszünk szert, és ha már jól ismer valaki, nem kell a káprázatos külsőnek felhívnia rád a figyelmet. Ha valaki kellemes személyiségnek tart, az külsőleg is szebbnek fog látni, mint addig! Ez így működik.

Mi a férjemmel ezt kézzelfoghatóan megtapasztaltuk. Ő nem tetszett nekem különösebben külsőleg, de mikor megismertem a kedves személyiségét, valahogy sokkal jóképűbb és csinosabb lett! Nekem meg évekig lelkesen és őszintén mondogatta, hogy én vagyok a legszebb nő a világon, pedig tényleg átlagos a külsőm. Úgyhogy fel a fejjel.

2009. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia, hat én is úgy voltam mit a második írta, hogy a barátnőim csupa szöszik voltak és ha valahova kiruccantunk én midig sunyítottam. Meg oszt az alapsulimban mindenki csúfolt a orrom véget, mivel egy picit nagyobb, így hát csúnyának éreztem magam. Oszt elkezdtem chat-ni (először fotó nélkül majd felraktam fotókat is) és lám mindenki azt írta hogy milyen szép vagyok.(igaz először féltem talizni). Majd mikor elkerültem közép sulira és kollégiumba más lett a helyzet, találkoztam egy sráccal akivel már régóta írtam a netten. Majd oszt ő is lett az első pasim.(persze utána lett még több nem a nettről hanem sokat ismerkettem másokkal) És most meg ott tartok, hogy elvagyok jegyezve. A régi barátnőimmel nagyon nem tartom a kapcsolatot, de néha néha összefutok velük.Persze lett helyettük más barátok, és főként a fiukkal jobb a barátságom. Ja még annyi hogy a sport valóban segít, én is sokat sportoltam, de már most valahogy kezdem hanyagolni pedig az nem jó. Bíz magadban főként!

20/L

2009. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Paul Hauck - Föl a fejjel cimu konyve nekem sokat segitett.

Azert is ajanlok irodalmat hozza, mert amig belul nem vagy rendben (es nem vagy, hiszen komplexusokrol irsz), addig soha, egy percig sem fogod szepnek latni magad - csatt, ruci, smink ide vagy oda. Sajnos ezutobbiak olyan tanacsok, mint az anorexiasnak, hogy egyen. Pszichikai a problema, nem fizikai ugyanis :)

En is a te cipodben jartam, hosszu az ut, de jo hogy valtoztatni akarsz rajta. Sok sikert!

2009. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :)

Vannak közöttük olyan dolgok amiket megpróbálok megfogadni és a Föl a fejjel című könyvet szerintem be fogom szerezni. :) (Neten utána néztem és jónak tűnik.) :)))

2009. szept. 24. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!