Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk közös nevezőre...

Hogyan tudnánk közös nevezőre jutni a férjem volt párjával? (gyerek kérdés)

Figyelt kérdés
Akkor váltak külön az útjaik, amikor a kisebb gyerek még csak 4 hónapos volt. Először az anyának ítélték őket, majd ő lepasszolta a gyerekeket az apjuknak. Nem sokkal az esküvőnk után le is mondott róluk, majd eltűnt 3 évre. 1 hete jelentkezett, hogy meggondolta magát és szeretné visszakapni a gyerekeket, mert a mostani párja kíváncsi rájuk. Mi megmondtuk neki, hogy ez nem így megy. A gyerekek nem tudják, hogy nem én vagyok a biológiai anyjuk, nem is igazán értenék még a helyzetet (4 és 5,5 évesek). Ő viszont ragaszkodik hozzá, hogy találkozhasson velük és megmondja nekik, hogy ő az anyjuk. Hogyan győzhetnénk meg arról, hogy ez így nem jó?
2013. febr. 23. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Megkapni biztos nem fogja, viszont a gyerekeknek tudniuk kell, hogy nem te vagy az igazi anyukájuk. Ez egyszer úgyis kiderül.Ne félj, a gyerekeknek továbbra is te maradsz az anyukájuk.
2013. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tudniuk kell, de még nem most akartuk elmondani nekik.
2013. febr. 23. 17:26
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Pedig most kéne, az örökbe fogadott gyerekeknél is már pici korban tudatni kell, mert később nagyobb kárt okozhat.
2013. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb konzultáljatok gyerekpszichológussal. Ő meg fogja mondani hogyan kell közölni ezt a gyerekkel. Segíteni fog. Egyedül ne fogjatok bele!
2013. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó lenne valami családvédelmishez fordulni, megelőzvén, hogy a biológiai anya bekavarjon. Végül is a gyerek nem kalap vagy kabát, hogy odaadjuk, visszaadjuk, mutogatjuk, stb. Viszont ha az anya képes volt lepasszpolni őket, meg ilyen kérésekkel előállni, akkor egyéb félelmetes dolgokat is meg bír tenni.
2013. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 intrepid ***** válasza:
Nem ismerem az anyukát, (a biológiait), nem tudom, hogy mire képes. Ha nem kapja meg amit akar, még képes rá, hogy ő mondja el a gyerekeknek, a dolgot, az ő verziója szerint. Még azzal sem törődne, hogy ezzel árt a gyerekeknek. Meg kellene értetni vele, hogy vissza már nem kaphatja őket, 4 éve ti nevelitek kifogástalanul, - esélye sincs, hogy elvegyék tőletek.
2013. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, mindenképp Nálatok maradnak a gyerekek, hiszen ez az ő érdekük.

Van erre a hivatalnál apparátus? Mediáció nyilván van ilyen esetekben, és akkor a mediátor ért hozzá.

Ha saját magától nem érti meg, ha Ti mondjátok neki, hogy a gyermekeknek ő az idegen és ti vagytok a szülei, és szülővesztést élnek meg, ha elveszi őket, akkor csak ez segíthet. Valami érzelmi fejlesztésre van szüksége annak, aki ezt nem éri fel "ésszel".

2013. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nevelési tanácsadóba menyetek el ott van ingyenes doki

Minél elöbb megtudják a gyerekek annál jobb mer ha késöbb kezdik összerakni a dolgokat egy egy elszolásból megrendül a köztetek lévő bizalom.

A családterápiába az 'anyukát' is bevonák remélhetőleg a doki értelmet ver a fejébe hogy a pasija kedvért nem rángathatja a gyerekeit.

2013. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


El nem tudja venni őket, mert már lemondott róluk hivatalosan is.

A gyermekpszichológus szerint sem kellene még elmondanunk az igazat, mert a nagyobb nagyon féltékeny a 3 hónapos kisöccsére és nem ez lenne a megfelelő idő. Azt mondta várjunk addig, amíg már nem érzi alapból úgy, hogy elveszít engem.

Azzal mi is egyetértettünk, hogy tudniuk kel arról, hogy más a biológiai anyjuk és az sem lenne gond, ha ismernék őt. Gond az, hogy az a nő most nem elégszik meg ezzel, ő az igazi anyjuk akar lenni.

2013. febr. 24. 07:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!