Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni?

Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves öcsém. Most 9.-es a hatosztályos gimnáziumban. A probléma pedig az, hogy tulajdonképpen nem csinál semmit csak ül a számítógép előtt egész nap. Hazajön levágja a táskáját és este 11-ig gépezik. Hétvégén, a szünetekben és a nyári szünetben is mondhatni éjjel nappal a neten lóg. Már többször próbáltam a lelkére beszélni, hogy tanuljon, kezdjen valamit magával, de mindig azt mondja, hogy nem érdekli semmi és hogy neki nincs semmi célja az életben. A másik probléma, hogy nincsenek barátai, nem tud kivel beszélgetni szórakozni. Van neki egy öröklött betegsége, aminek következtében nem sportolhat nem csinálhat semmi fizikailag megterhelőt, még egy hosszabb séta is megárt neki. Nem tud elmenni az osztálykirándulásokra és egyszerűen nem tud így barátságokat kötni. Nagyon szeretnék neki segíteni, de egyszerűen nem tudom mit tehetnék....:((Minden ötletet nagyon szívesen fogadnék.

2013. febr. 20. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A szüleid hol vannak ilyenkor?

Az öcséd számítógép függő.

Ha segíteni akarsz neki, akkor 2 dolgot kell tenni

1. kikapcsolni a netet.

2. eltenni a gépet.

2013. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 viktorvarga ***** válasza:
majdkialakul ez.necsinálj semmit.ha kihuzod a netet elveszed az eggyetlen örömét.hagytaláljon magára.majd lesz valami kocka barátja.én nem erőltetnék semmit.dehát igx könyü mondani...
2013. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Írj rá a neten. Először csak egyet-egyet, azután valahogy terelgesd óvatosan, ha mondjuk csak játszik, hogy olvasson el egy hírt. Nehéz így vaktában, de Te biztosan tudni fogod mi lenne jó. Csak ne nyomulj túl feltűnően. Sok sikert!
2013. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!