Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a kisgyereknek...

Miért kell a kisgyereknek állatot venni, ha utána a szülők is tojnak rá?

Figyelt kérdés

Rokonéknál, és a szomszédban is ugyanez volt.

Rokonéknál 8 éves kislány kikönyörgött egy kiskutyát. Megvették. Megsimogatta párszor, játszott vele, aztán amikor ráunt, akkor nemes egyszerűséggel sz*rt a kutyára. De nem csak ő, a szülei is. Sétálni sose, vagy csak ritkán vitték, állandóan szökni próbált, de az sem érdekelte őket.

Végeredmény az lett, hogy szegény kiskutyát elütötte az autó. És mindezt azért, mert nem foglalkoztak vele.


Mindenhol ezt látom. De miért ilyenek a szülők is? Nem gondolnak bele, hogy egy 8, vagy akár 5-6 éves kisgyerek nem fogja saját maga gondozni? (tiszt.kiv.)


A szívem szakadt meg, amikor egyik baráti családnál a kisfiú dobálta össze vissza a törpenyuszit. Rászólta, elvettem tőle, a szülei meg nekem estek, hogy miért nem hagyom őt játszani.

Mondtam, hogy az nem játék, hogy kínozza az állatokat, a kisállat nem játékszer.

Erre azt mondták, hogy jó, akkor gondozzam én.

Haza is hoztam, most már jól van.:)



De miért kell ezt? El nem hiszem, hogy vannak ilyen szülők....



21/L


2013. febr. 18. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

baltaarcú apu, baltaarcú anyu, és a kis baltaarcú

mit vársz egy ilyen nyomorult társadalomban?...

2013. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

igen, anyám testvérénél ugyan ez a helyzet


a gyerekek rosszak, mint az ördögök, de mindent megkapnak


már vittek vissza kutyát menhelyre, erre most megint van egy... van egy csomó macska, teknős, papagáj meg hörcsög, de egyikkel se foglalkoznak


a játék az, hogy a macskát dobálják egymásnak, mint a labdát.. ha rájuk szólok, akkor én vagyok a hülye, mer' a macskának bírnia kell ezt, meg hogy látszik a fején, hogy szereti -.-


megmagyarázzák maguknak, hogy így van jól, és mindenki hülye, aki másképp gondolja

2013. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Jól tetted.Azért van ez,mert az emberek többsége érzelmi analfabéta és meg sem fordul a fejükben,hogyha labdáznak egy nyuszival,az esetleg fáj neki.
2013. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez én se értem.Nekem van 2 kutyám,ők előbb voltak mint a kisfiam...

Nem vennék kisgyereknek állatot,vagy akkor ha tudok róla majd ÉN! is gondoskodni.Nálunk más a helyzet,de igy a kisfiam látja hogy a kutya felelősséggel jár.

Én a saját bőrömön tapasztalom hogy a kutya igenis felelősség,ugy mint bármi más kisállat!!

2013. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is hoztunk nyáron párom 4 éves kisfiának egy kiskutyát. Elvileg az ő kutyája, legalábbis ebben a hiszemben él:) Amúgy meg persze egy ilyen kisgyerektől nem várható még el, hogy ő gondoskodjon a kutyáról. Átgondoltuk mielőtt elhoztuk a kutyát, hogy MI tudunk e vele törődni. Ha valaki 10 éves kor alatti gyerekkel kutyát vállal akkor az nem a gyerek kutyája, felelőssége. Persze közben úgy neveljük, hogy ha itt van (ez a másik dolog nálunk, 3-4 napig van velünk, utána ugyanennyit az anyukájánál, szóval nem is lehet majd később sem elvárni tőle, hogy csak ő gondoskodjon a kutyáról) szóval ha itt van akkor megnézi van e kajája, vize, és játszik vele. Ennél többet mi nem is várunk el tőle, majd ha nagyobb lesz akkor átveheti a takarítást is utána.
2013. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez igazából abszolút a szülők felelőssége és nemtörődömsége.

Ha az állattal így bánnak, akkor a gyerekekkel hogy?-.-


Nemes cselekedet volt, hogy megmentetted azt a nyuszit. :)

Hamar elpusztult volna ott szegény, a nyulak nem igazán bírják az esést. :(

2013. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az analfabétaságnak semmi köze hoazzá csak inkább emberi felelőtlenség,sógornőméknél ugyanez a helyzet,a 8 éves kislány kikonyörögte a kiskutyát,természetesen az első hónapban ő vitte ki sétáltatni meg etette,azóta meg rá se tojik,csak ha átmennek a barátnők,az anyja meg nem győzi takarítani a pisit,meg kakit,mert van hogy egész nap jövés-menés van és hiába viszik ki napi 3xor még az is kevésnek bizonyul.Itt inkább csak ez a ''én mindent megadok a gyerekemnek'' szindróma áll fenn,mint ahogy a mai felnőtt generáció nagy részénél csak az a baj,hogy az ilyen hozzá állással többetártanak a gyereknek.
2013. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, de nem értem, hogy valaki szülő létére miért nem látja azt, hogy a gyerek nem játszik az állattal, hanem kínozza.

Ez a szegény törpenyuszi (most ugrándozik itt az ölembe :D) is halálra volt rémülve, ráadásul amikor elhoztam, az egyik lábára nem tudott rendesen ráállni, de most már jól van.


És a szülők lerendezték annyival, hogy "csak játszott vele, ebbe mi a rossz?"

2013. febr. 18. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen szülőket úgy megbüntetném, hogy máskor kétszer is meggondolnák mit művelnek.


Az ilyen tudatlan bunkó barmok minek örökítik a baromságukat???


Gyereket sem engedném, hogy vállaljon az, aki egy szerencsétlen általa választott állatról sem képes gondoskodni. Az ilyen gyereket sem tud nevelni.

2013. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi ezért vettünk macskát neki (meg azért, mert világ életemben imádtam én is a macskákat). Azzal nem tud kedvére játszani, mert tudja, hogy akkor össze-vissza karmolja a kezét, a fertőtlenítést meg utálja, mert csíp. Így mindig tudja, hol a határ. Nem úgy játszik vele, hogy a cicát húzza farkánál fogva, hanem ez madzagra kötött plüss egeret húz a macska előtt. Etetni együtt etetjük, mert ő még nem tudja, mennyi kell neki, mindig sokat tesz elé. Macskával sétáltatás gond nincs, bár nagy kertünk van, itt egy kutya is jól érezné magát, de én nem igazán vagyok kutyás, szóval azt nem szeretnék. A macskaalmot pedig felváltva takarítjuk. Ha elérhető közelségben van a gyerek, akkor szólok neki (ha magától nem veszi észre), hogy bekakilt a macskája, és intézze el (ott a kislapát, nylon zacskó, ügyesen kiszedi és hozza nekem a zacsit, hogy kész, dobjam ki, utána szalad kezet mosni). Ha épp mesét néz, vagy hatalmas játék közben zavarnám őt meg ezzel, vagy alszik, vagy nincs itthon, persze én csinálom meg. De amikor csak lehet őt is megkérem, mivel ezzel számára is automatikussá válik, hogyha látja, hogy elvégezte a dolgát a cica, akkor takarítani kell utána.
2013. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!