Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nevén van a ház, az...

A férjem nevén van a ház, az ő halála után a szülei eladhatnák a fejem fölül a házat? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk csak házasok, de már 10 éve együtt vagyunk, 3 éve pedig együtt élünk ebben a házban amiről most írok. Ezt a házat a férjem építette, a saját pénzéből. Én még akkor tanuló voltam, nem tettem bele pénzt. Az ő nevén van a ház azóta is. Az egy dolog, hogy azóta már vagy 1,5 millió ft-ot költöttem a házra. Történetesen ha a férjemnek baja lenne, a szülei örökölnék meg a házat??

Csak úgy beszélgettünk és szóba jött ez az egész... de azt mondta a férjem, hogy mehetnék vissza anyámékhoz ha neki valami baja lenne, mert hogy az ő anyjáék biztos hogy eladnák ezt a házat. Hát ez nagyon elkeserítő. Ezek szerint én akármit csinálhatok, ez a ház így is úgy is az ő háza lesz, és ha nem lesz gyerekünk még 5 év múlva sem, akkor is az anyjáéké lenne?? Én most gondolkoztam el ezen az egészen. És hát nagyon elkeserítő, belegondolni abba, hogy ahol lakom már évek óta, amit szépítgetek, amit magaménak érzek, amibe szívesen vásárolok, amit szívesen takarítok, nem több mint egy ház, ami akár albérlet is lehetne...



2013. febr. 17. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%
Özvegyi haszonélvezeti jogod lesz rá, ami nagyobb jog mint a tulajdoni jog. Te mondhatód meg ki lakik a lakásba, így eladhatatlanná válik amíg te élsz. Ki az a hülye aki vesz egy lakást amibe nem költözhet be,mert másnak haszonélvező.
2013. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem jól tudják, akik azt mondják, hogy csak haszonélvezeti jogod lesz rá. Ha nagyon érdekel, nézz utána, de így van. Ha nincs gyerek és nem valami felmenőtől örökölte a férjed a házat és törvényes a házasságotok, akkor te örökölsz. Mindenképpen. Teljesen mindegy, hogy házasság előtt, vagy utána építette a férjed azt a házat.
2013. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ahogy itt is le van írva:


[link]


"Leszármazók és házastárs hiányában az örökhagyó szülői örökölnek fejenként egyenlő részben."


Tehát csak akkor, ha nincs házastárs.

2013. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Talán kicsivel nyugodtabb vagyok, de utána fogok olvasni ennek az egésznek. Történetesen szerencsére mind a ketten egészségesek vagyunk, de úgy látszik a férjem rosszul tudta ezt az egészet. Nem tudom hogy ő vajon honnan vette akkor, hogy az anyjaék örökölnék a házát? Csak azért ez az érzés így nagyon rossz volt, belegondolni abba, hogy nekem itt évek után sincs semmi közöm semmihez, hát elég elkeserítő. Nem mintha most jobban érezném magam. Azért köszönöm mégegyszer a válaszokat.
2013. febr. 17. 22:18
 15/15 anonim ***** válasza:

Phuh, hát ez érdekes kérdés, és elég kényes.


Gondolom a kérdező nem kívánja a férje halálát. Mint ahogy írta, beszélgettek és feljött szóba.

Amin megakadt a szemem az a férj hozzáállása: Mehetnél vissza anyádékhoz, mert a szüleim úgyis eladnák a fejed felől a házat.


Ú apám, ez kemény kijelentés! :) Ezt még emésztenem kell lefekvés előtt! :)


Tudniillik én is hasonló szituba vagyok. A férjem építette a házunkat, illetve Ő állta anyagilag, mert én még akkor tanuló voltam, mikor építkeztünk (3 éve) Azóta van munkám, persze, és nem úgy mondanám, hogy beleadok a ház szépítgetésébe, hanem úgy, hogy közös kasszánk van, és együtt döntjük el, hogy mennyit fordítunk a házunkra belőle.


Őszintén, még nem gondolkoztam azon, hogy mi lenne velem, ha a férjemmel történne valami. Nem is akarok ebbe belegondolni! Viszont a férjem tuti nem mondana ilyet nekem, h mehetnék vissza anyámhoz. Ő mindig azt érezteti velem, hogy ez a ház a MIÉNK, ugyan annyira az enyém, mint az övé, a KÖZÖS otthonunk.

Egyébként én imádom ezt a házat, és a környéket!! Számomra a nagybetűs Otthon, teljes mértékben a nyugalom szigete, ami a mi ízlésünket tükrözi.


Éppen ezért, ha ..ha a férjemmel történne valami, nem tudom, hogy mi lenne..hogy akarnék e itt élni tovább. Hogy be tudnék e lépni az ajtón. Aztán az is lehet, hogy pont ki nem akarnék mozdulni belőle. A fejemre húznám a takarót és inkább meghalnék az ágyunkban.. vagy valami ilyesmi.


Egyébként, ha nincs utód, a feleség örököl. További szép estét!

2013. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!