Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a gépfüggő apámmal?

Mit csináljak a gépfüggő apámmal?

Figyelt kérdés
Ha az anyum nem lenne otthon akkor reggeltől estig a laptop előtt ülne. Folyton a facebookon lóg, vagy sakkozik. Ha sakkban veszit, akkor felhúzza magát, elkezd káromkodni stb... (anélkül is káromkodik, és a 3 éves öcsém már meg is tanulta azok a szavakat). Laptopra adtam 80 eurót, ami 14 éves létemre eléggé nagy összeg volt, és akkor még neki áll feljebb ha elveszem 10-15 percre. Sok vita van ez miatt. Ha nem a gép előtt van, akkor iPhone-on kockul. Persze jelen pillanatban is gépezik. Mit tegyek? Rontsam el a laptopot? Valamilyen tanácsot légyszi adjatok. Az anyukámmal se foglalkozik már annyit, és már velem sem beszélget. Ha próbálok vele beszélgetni, akkor megszűnik számára a külvilág a facebook miatt. :( Nagyon idegesitő, hogy éjjel-nappal kockul. Állása nincs neki, és nem is tűnik úgy, mintha akarna szerezni. Az anyum dolgozik csak.
2013. febr. 17. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyuddal együtt ültessétek le beszélni (arra az időre húzzátok ki az internetkábelt és kapcsoljátok ki a gépet). Mondjátok el, hogy ez így nem lesz jó. Kérdezzétek meg, mi ezzel a hosszútávú célja, mit gondol, mi lesz ha esetleg anyukád elveszti az állását, miért nem keres munkát, mi az oka annak, hogy csak a neten lóg, esetleg rosszul érzi magát a családi környezetben? Menjetek el valahová közösen. Állatkert vagy elég egy hosszú séta is nem kell költeni sem rá, lényeg, hogy mozdítsátok ki a gép elől.
2013. febr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát sokszor feszült, sokat káromkodik. Sétáláshoz eléggé el van lustulva. Csak autóval vagy biciklivel megy bárhová. És érzem a feszültséget ha a közelében vagyok. Szóval már nem érzem jól magamat vele. Nem tudom, hogy mi a hosszú távú célja ezzel.
2013. febr. 17. 17:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát így semmi jó.
2013. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt a helyzet, mint nálatok. Anyukádnak kellene lépni egy nagyot. Nálunk anya megtette, válás lett a vége.
2013. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
lemaradt: anya 5évig dolgozott, míg apa otthon netezett, játszott, xboxozott, ment a herevere, volt mit enni, ennyi elég is volt. Anyát elhanyagolta, ránk sem figyelt.
2013. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írj neki a facebookon, hátha ott szóba áll veled.
2013. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! És te hány éves voltál ekkor? Amúgy nálunk is majdnem válás lett már csak azért is, mert anyámat meg is ütötte. De sajnos anyum kitartott mellette.
2013. febr. 17. 17:21
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagyis ötödik válaszoló. :D
2013. febr. 17. 17:22
 9/11 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok most, tavaly nyáron mondták ki a válást. Előtte 2 év volt, mire anya beadta a válást, ekkor már külön éltek, apám elment lakni a nővéréhez, utána vagyonmegosztás, egyéb hercehurca és jött a pont a végére.


Az esküvőt végig netezte a telefonját, amikor született az unokája, nem vette fel a telefont mert épp meg lett zavarva a nem tudom miben és felhúzta magát. Azóta nem beszélünk. Annyit tudok, a nővérénél nincs net, de nem is dolgozik azóta sem.

2013. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
elfelejtettem: az hogy rám nem figyelt, egy dolog, felnőtt voltam. De hogy a húgomra és az öcsémre, akik kiskorúak voltak, rájuk sem, anyának a három műszak mellett nem volt ideje annyi, hogy mindenre oda tudjon figyelni, nem is hibáztattuk, de amikor az öcsémet a rendőrök hozták haza, az már gáz volt. Persze apámon kívül mindenki hibás volt. Tudod, ahogy az szokott lenni.
2013. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!