Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellek apámmal bárhová is...

Szégyellek apámmal bárhová is elmenni, annyira bunkó. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Apám egy eléggé csendes,de belül durva ember.Szinte nincsenek barátai,és az emberekkel való érintkezés hiánya miatt nagyon bunkó lett.

Már ahogy megy,az is rossz.Leszegi a fejét,előretolja a vállait és robog előre,de valami borzasztó gyorsan.Aki az útjába kerül annak simán nekimegy,meg nem áll,ki nem kerül senkinek,legyen az férfi vagy nő.

Ha bemegyünk valahová,nem köszön,sokszor ha kérdeznek tőle valamit nem is válaszol,vagy durva,kicsiségeken leáll veszekedni,kötözködni.Mindig másban látja meg a hibát,udvariasságnak nyoma sincs benne,és elég erőszakos tud lenni.

Példa:A múltkor kocsival mentünk.Egy lámpánál álltunk,ami épp nekünk zöldre váltott,de egy megkésett gyalogos még átrohant előttünk.Apám,ahogy zöld lett,már nyomta a gázt,és kis híján elcsapta a gyalogost.(komolyan kb.5 centin múlott) Megkérdeztem,miért nem várt pár másodpercet(nem állt mögöttünk senki) Erre azt mondta,hogy piroson ment át az emberke,és örüljön,hogy megúszta.

-Komolyan,most ha valaki átrohan a piroson azt el KELL ütni?


Másik példa:

Bevásárlóközpontban,megy a szokott stílusában előre,és nekiment egy fiatal nőnek aki a szatyrával bajlódott,meglökte a vállával.A nő megbotlott,elejtette a szatyrot,az kiborult,valami szerintem össze is tört benne.Apám rá se néz,megy tovább.Én persze megállok,segítek összeszedni a cuccát,én kérek bocsánatot apám helyett,de persze én kaptam fejmosást,hogy miért nem nézünk a lábunk elé.

Vagy amikor leállt veszekedni,akkor én is ott állok mellette a rosszalló tekintetek kereszttüzében,de legszívesebben elsüllyednék.Nem akarok vele semmilyen nyilvános helyre menni,mert mindig leéget,de ha nem megyek akkor megsértődik,és velem dühöng.Mit tegyek?

17/F


2013. febr. 15. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Hadd dühöngjön, majd megnyugszik. Én megmondanám neki, amíg nem viselkedik emberként, nem megyek vele sehova. Nem kell egy nyuszinak lenni, de a tapló embereket nem bírom elviselni.
2013. febr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mar bocs, de tenyleg nagy taho. Kiosztanam az tuti.
2013. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehez helyzetben van egy fiatal felnött, ha ki van szolgaltatva a szülöjenek. A leirasod alapjan elegge nagy deficitjei vannak az apadnak a viselkedest illetöen. Sajnos nem egyedüli eset. 1 ev mulva nagykoru leszel, de ugy tünik a mondataidbol, hogy mar most felnött vagy. Ha nem akarsz vele menni, akkor mondd meg neki nyiltan, es azt is, hogy miert. Az elsö par alkalommal megsertödik, na bumm! Majd megszokja. Ha nem akar maganyosan, egyedül eljarkalni, akkor tanuljon meg NORMALISAN viselkedni. Vajon miert haragszik edesapad az egesz vilagra? Ha valami törtent a multjaban, ami meg most is bantja, ne rajtad vezesse le a frusztraciojat. Te nem tehetsz erröl.
2013. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok ilyen bunkó van, de azért valamit jól csinált apukád, mert te már nem lettél ilyen. :) Ez a lényeg! És ne szégyeld magad helyette, mert ez az ő problémája, szóval menj nyugodtan vele és hagyd rá, az csak őt minősíti, nem téged, te nem tehetsz róla. Nekem a férjem ilyen, de csak néha, én is majd elsüllyedek mikor rádudál a rendőrökre (mert utálja őket) és állandóan hangoztatja, hogy a tűzoltók csak kárt okoznak és feleslegesek. De nekem ettől el kell magam függetleníteni, ő nem én vagyok és kész. Attól még szeretem, mert velem figyelmes és gondoskodó, a nézeteit pedig nem tudom megváltoztatni.
2013. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!