Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes e tartásdíj emelést...

Maca01 kérdése:

Érdemes e tartásdíj emelést kérnem?

Figyelt kérdés

Volt élettársam külföldön dolgozik havi keresete saját bevallása szerint 1700 €/hó jelenleg 30-30 ezer forint tartásdíjat fizet két kislányunk után, a nagyobbik tartósan beteg én még gyesen vagyok vele és mellette dolgozom.Tény örülhetek, hogy ennyit kapok, mert sokan nem kapnak ennyit sem. Viszont úgy gondolom, a gyerekek nem szenvedhetik meg azt, hogy mi különmentünk és ugyanazt a életvitelt kéne biztosítsuk, mint ha együtt lennénk.

Apukával megegyezni nem lehet, a jelenlegi tartásdíjat a 2008 januárjában kötött egyezségünk alapján kapom. De már 2009 decemberében kérte ennek visszamenőleges (pedig akkor én még nem dolgoztam,mert a kisebb lányunkkal voltam gyeden)csökkentését, úgy, hogy sem a munkaköre sem a munkahelye nem változott időközben, sőt még a bejelentett keresete sem (akkor még itthon dolgozott), csak amikor az egyességet kötöttük előtte kb fél évvel vettünk fel hitelt és a hitel felvételéhez az akkori munkáltató a tényleges bérről adott igazolást, míg bejelentve csak minimálbéren volt, így az igazoláson szereplő nettó 180 ezerből nettó 150 ezret elismert. Első körben csupán a munkáltató alapján kiadott minimálbéres igazolás alapján lecsökkentették a tartásdíjat, pedig beismerte, hogy a házához felvett hitel törlesztőrészlete amit fizet az a minimálbér duplája. Itt szerencsére nem hagytam magam és a legfelsőbb bírósághoz fordultam, újratárgyalásra visszaküldték az ügyet ugyanazon bíróhoz és plusz bizonyítékok nélkül nem hagyta jóvá a csökkentést(2012. márciusában volt az utolsó tárgyalás), viszont időközben 2010 szeptembere óta külföldön dolgozik a tárgyaláson bevallotta, hogy havi nettó 1700 € keres, de mivel a keresetet ő adta be és tartásdíj leszállítást kért én meg a per beadásakor (2009-ben) nem kértem emelést így ezt a részt nem lehetett tárgyalni.

A gyermekenkénti 30 ezer ft kb az étkezést fedezi, mivel az óvodába fizetett térítési díj majdnem 10 ezer ft az iskola csak 6 ezer körül van, de nem kap tízórait uzsonnát, így mire azt is hozzászámolom ott is 10 ezer. Napi 250-250 ft számolva reggelire vacsorára nem nagy összeg akkor az 15-15 ezer ft így egy gyermek havi étkezésére elmegy a 30 ezer ft és akkor nem igazán kaptak sem egy csokit sem semmit, nem néztem a szakkört az edzést, mert azért is fizetni kell, nem ment osztály kirándulásra, nem fizettem osztálypénzt, nem vitt be tisztasági csomagot, nem kaptak ruhát, cipőt, ami apránként nem sok, de együtt jelentős összeg.

Az egyességünk megkötésekor a bírónő azt mondta, hogy amennyiben lehetséges a különélő szülőnek kell a pénzbeni kiadásokat fedezni, míg az együtt élő szülő ezt természetben adja, orvoshoz, iskolába viszi, ellátja stb.

Jelenleg a tartásdíjból, a családiból és fizetésemből ki tudunk fizetni mindent amit kell (élelem,rezsihitel stb..), de félretenni nem tudok és mivel apuka hozzálássa alapján nem úgy tűnik, hogy valaha is önszántából támogatná a lányait félek, hogy ha tovább szeretnének majd tanulni egyedül nem tudom fedezni. Engem már az is megnyugtatna, ha most amikor lehetősége van rá a gyerekeknek nyitott szálára utálna át minden hónapban egy összeget. De hallani sem akar róla. Mit tehetek, van e esélyem ha tartásdíj emelését kérem?



2013. febr. 15. 11:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Van/szokott itt olyan lenni és válaszolni aki ért hozzá?

Tudom is írtam is, hogy nem kapok keveset, mert sokan nem kapnak ennyit, tehát nem támadásokat szeretnék azoktól akik nem kapnak ennyit.

Hol eszik a gyerek kérdésre iskolába és óvodába. Ovi napi 430 Ft 3x-i étkezés, iskola napi 320 Ft csak az ebéd, nem biztosítják a tízórait és uzsonnát azt ezen felül neked kell. A gyereknek kell még reggeli és vacsora is, amit ha az árakat nézek 250 Ft egy étkezésre szerintem nem sok.

A bírósági tárgyaláson ő ismerte be és vették jegyzőkönyvbe a havi nettó 1700 € jövedelmet.

Tartósan betegnek a rendszeresen szedett gyógyszer támogatott, azon felül éves szinten kb 10 ezer Ft támogatást kap más gyógyszerre és de csakis arra, amit támogatottként írnak fel és ez nem lehet bármi, sőt legtöbb esetben fizetek ugyanúgy a gyógyszerért mint bárki más, sőt én pluszba rengeteg kiegészítő "gyógyszert" probiotikumot veszek és az egyáltalán nem támogatott.

Továbbá folyamatosan orvoshoz kell járni, ami szintén rendszeres plusz költség.

Választhat új párt és lehet másik gyermeke, de ha itt tartunk ezek is az ő gyerekei és ezeknek miért legyen kevesebb mint annak akivel együtt van, a gyerekek nem tehetnek arról hogy mi nem vagyunk együtt.

Nem csak a férfinak van kötelezettsége, nem ezt mondtam és kérdeztem én is hozzáteszem a részem, de mivel most sem fizet többet mint ami meg van ítélve bármilyen plusz kiadás van, mint pl szemüveg, ami szintén nem olcsó azt mind én fizetem.

Vitát nem szeretnék ebből az egészből ezért kérem ha lehet ne magánvéleményt hanem tapasztalatot írjatok.

Köszönöm

2013. febr. 15. 21:29
 12/12 anonim ***** válasza:

amint lesz az exeden másik gyereke lecsökken a tartásdíjad mert h max 16.6% kaphat egy gyerek ha esetleg +2 gyereke lesz akkor még kevesebbet kapsz majd 12,5%

mert h a törvény szerint egyik gyerek sem kaphat többet a többiek rovására


az h te pluszban veszel gyógyszert a gyereknek az a te dolgod ezt nem fogja figyelembe venni a bíróság, ami nem fontos és kell neki arra van támogatásod


amit megítéltek neked gyt-t azon felül nem várhatsz el semmit sem, nem kötelezheted az exed h pluszban támogassa a gyerekeket, ami plusz van azt neked kell állnod

az a te sarad -- megvolt a bírósági ítélet felesleges ágálnod ellene


ez az elvált szülök iskolája meg kell tanulnod spórolni és elfogadni h az addigi életszínvonalat nem tudod tartani

2013. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!