Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ez ellen?

Papla kérdése:

Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
ha a családom előtt beszélek a problémáimról, vagy engem szidnak le, akkor könnyezek, és elkezdek sírni. nagyon sok trauma ért életem során,most váltak a szüleim, gyerekkoromban is egy nagy lelki traumám volt rokonok által, barátok előtt meg nem. mit tehetek ellene? mert ez a gyengeség jele és én nem akarok ilyennek mutatkozni ha olyan helyzet van. segítsetek pls. 13/F

2013. febr. 13. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld levezetni ezt az érzést valamilyen sporttal, a sport az megerõsit.
2013. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor megmarkolom a saját karomat és a fájdalomra figyelek. Vagy egy teljesen már dologra, pl egy viccre gondolok. Nekem ez segít. Nekem is ennyi idősen voltak gondok otthon, váltak a szülők, nekem is volt részem pár nehéz beszélgetésben/vitában.

Sajnálom, hogy ilyen fiatalon ilyen problémáid vannak.

2013. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha trauma ért, akkor irány a háziorvos, vagy az iskolaorvos, beutaló és tovább egy ifjúsági pszichiáterhez. Az ki tudja belőled csellózni a traumákat, a szüleidet is móresre tudja tanítani, hogy ne játsszák tovább ezeket a veled szembeni szemét játszmákat, és úgy tényleg könnyebb lesz az életed. Ha sírás ellen a karodat markolászod vagy vagdalod magad, az nemhogy nem segít, de idővel egyre mélyebb lelki pokolba taszít.


A gynegeség jele nem az, ha valaki sír, hanem az, ha a problémák elől gyáván megfutamodik. Mint pl. egy orvos felkeresése a bajban...lásd mint fent. :)

2013. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy elköltözött apukám németországba, és most én vezetem a háztartást, nagy a stressz mindenkin a családban, anyukám dolgozik csak, és van min levezetnem, de az kevés, naponta egy órát vágok fát, addig jó, de amint olyan helyzetbe kerülök, nem bírom tovább, nem bírok beszélni. kis koromban nagymamám lekövérezett, és azóta elvileg gyenge a lelki állapotom
2013. febr. 13. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Kamaszodsz, és ez a testi átalakuláson kívül rengeteg olyan lelki és hormonális átalakulással is jár, amitől időnként "gyengének" érzed magadat. Próbáld meg, hogy nem a régi sérelmeiden rágódsz, mert ilyenből szinte minden embernek akad egy pár az életében. Rosszul esik, gyakran eszedbe jut, de túl sokat nem érdemes vele foglalkozni. Ha a szüleid most váltak el, akkor próbálj meg mindenben édesanyád segítségére lenni, hogy minél zökkenőmentesebb legyen az életetek. Hidd el, ez még az igazi férfiaknak sem megy mindig könnyen, és büszke lehetsz magadra, ha neked sikerül.
2013. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!