Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok az alábbi dologhoz...

Mit szóltok az alábbi dologhoz? Nekem kinos.

Figyelt kérdés

1 hónappal ezelőtt felvettem velem a kapcsolatot egy közösségi oldalon egy 15 éve nem látott volt osztálytársam. Váltottunk néhány levelet, hogy kivel mi lett azóta. Ő megnősült, a felesége most várj a a 3-ik babát. Én is férjnél vagyok és van egy lányom.

Elkérte a mobilszámom és hétvégenként felhiv, csak ugy beszélgetni. Nem igazán van témánk, azt sem tudom miről beszéljek vele. Tegnap pedig a szüleim szomszédságában volt és bement a szüleimhez és küldött nekem, vagyis a lányomnak édességet.

Ez olyan kinos. Hogyan értessem meg vele, hogy ne tegye. A férjemnek sem tetszik a dolog.

Biztos, hogy nem akar semmit, de azért zavar.



2013. febr. 11. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan értessem meg vele, hogy ne tegye."


Talán mondd meg neki. :)

2013. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűen ne vedd fel. Előbb-utóbb feladja. Kit érdekel mit gondol, 15 éve nem láttad, eddig se hiányzott, ezután sem fog.
2013. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak egy szép gesztus! De ha zavar,kerek-perec közöld vele!
2013. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, sajnálom ha megbántalak, de jobb lenne ha megmaradnánk egyszerű ismerősöknek, nincs helye se édességnek, se hétvégi kapcsolattartásnak. Zavarja a férjemet és nekem is kínos. Minden jót!
2013. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom megbántani, de nem vagyunk már tizenévesek. Szerintem is csak egy szép gesztus, de nem illik.

Szombaton kétszer hivott, nem vettem fel egyszer sem, és vasárnap ujra hivott, akkor már felvettem, de nem is magyarázkodtam minek nem vettem fel szombaton.

Aztán délután volt a szüleimnél. Nem akartam ujra beszélni vele, mert tényleg alig van miről beszélnünk, én kérdezek vissza, hogy ne legyen kinos csend a telefonban. Ezért a közösségi oldalon még este irtam, hogy köszönöm, de többet ilyet ne csináljon.

2013. febr. 11. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Illik nem illik! Lépj túl ezeken a formaiságokon. Írtad, hogy nem akar tőled semmit. Hiányoznak neki a barátságok az életéből, és szerintem neked sem ártana kialakítani néhányat.
2013. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm.

De miből tűnik úgy, hogy nekem sem ártana kialakitani barátságokat? Mire alapoztál, kedves utolsó válaszoló???

2013. febr. 12. 11:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Csupán megérzés, korábbi tapasztalatok alapján. Azt írtad, hogy a férjednek sem tetszik a dolog. Nos tapasztalataim szerint (és ne haragudj, ha ez Veletek nem így van és ezerszer is bocsánat, mert nem győzöm hangsúlyozni, hogy csak megérzés)az olyan házasságokban, kapcsolatokban ahol az egyik fél túl gyakran megmondja a másiknak, hogy mi tetszik nekeki és mi nem(ami persze megintcsak jó dolog, hiszen magába foglalja az őszinteséget, kommunikációt stb) "beszükűlnek" egymásra, jobb esetben a családjára.


Tehát jelen esetben magamra vetítve a dolgot, nekem ez már egyfajta korlátozást jelentene, hogy számomra egy "semmiségre" kijelenti nem tetszését. Azért szüntetnék meg egy ilyen közeledést mert én akarom, nem pedig azért mert a férjemnek nem tetszik.


De mint már írtam ezek csak feltételezések:) Viszont ha már így belementünk mennyire igazak ezek? Vannak barátaitok?

2013. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A férjem nem jelentette ki konkrétan, hogy nem tetszik és kész, de azért látom rajta és a szarkasztikus megjegyzésein, de szerintem ez normális dolog. De egyébként, ha már igy rákérdeztél, nem mondanám, hogy sok barátunk van, mert mi is számit barátnak 30-as éveink elején? A család az első, és nekem például a férjem a legjobb barátom, mind a mellett, hogy van több barátnőm, akivel ha nagyon ritkán is sikerül találkoznom a munkánk és a család mellett, de telefonon napi kapcsolatban vagyunk. Ugyan ez mondható el a férjemről is.

De abban igazad van, hogy nem vagyunk az a nagy barátkozós fajta.

Ez a bizonyos osztálytárs lehet, hogy engem jobban zavar, mint a férjemet, csak nem akarom megbántani.

2013. febr. 12. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Megint én! Hát lépni kell és szépen fokozatosan leépíteni. Nem érsz rá, dolgod van, valahova mész, nem veszed fel a telefont és szépen lassan "lekopik". Szavakkal, kerek perec nem jelentem ki, hogy terhel a társasága mégha az egyenesebb is.
2013. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!