Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csináljak úgy továbbra is,...

Csináljak úgy továbbra is, mintha nem tudnám, hogy gyűlölnek?

Figyelt kérdés

Felvázolom az előzményeket:

Már párszor kiveséztük itt az anyósom alkoholizmusát és azt, hogy emiatt a férjem idegroncs. Valószínűleg azért iszik, mert nem bírja elfogadni, hogy a férjem nem ül ott mellette állandóan. (36 éves és van egy 2 éves lányunk-persze, hogy nem tud napi 24 órát az anyjával lenni)


A jelenlegi gondom:

Egy ismerőstől hallottam nemrég, hogy anyós büszkén mesélte, hogy a húga és annak családja maximálisan őt támogatják és szerintük a férjemnek igenis az (alkoholista) anyja mellett kell állnia, őt kell istápolnia, vele kell lennie, mert anyja csak egy van, de felesége még száz is lehet. Tudtam én, hogy nem kedvelnek, de nem gondoltam, hogy ennyire. Amikor bekerültem a családba, a férjem keresztapja leQrvázott, annak veje meg többször is úgy beszélt velem, mintha valami söpredék lennék. A női tagok eddig próbáltak normálisan hozzám szólni, de most valamiért áskálódnak ellenem. Anyóssal megromlott a kapcsolatom az alkoholizálása miatt, így ő sem akar a családban látni szerintem.


2013. febr. 9. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ismerőstől hallottam nemrég"


Biztos vagy benne, hogy ennek az ismerősnek hinni lehet?


Egyébként minden a férjeden múlik, neki kell eldöntenie, hogy mi a fontos, a családja vagy az, hogy az anyja alkoholizmusával foglalkozzon, ami egyértelműen csak azért van, hogy felhívja magára a figyelmet. Az anyósok nagy része ilyen, ezért mondják, hogy az anyós akkor jó, ha porhanyós.

2013. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyik legjobb barátnője mondta.
2013. febr. 9. 11:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogyan viselkedjek, ha összefutok a rokonokkal? Megint mosolyogjak kedvesen, mint eddig és bólogassak szerényen mindenre? Vagy legyek én is bunkó? Célozzak rá finoman, hogy tudom, a családon kívül szeretnének látni? Vagy jegyezzem meg, hogy soha senki kedvéért nem fogunk elválni?
2013. febr. 9. 11:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. Ha alapból ilyen természeted van, akkor nem esik nehezedre kedvesnek és szerénynek lenni a rokonok előtt.

Ne legyél bunkó, és ne is célozz rá, hogy téged nem akarnak elfogadni a családban.

Ha célozgatni kezdesz, annak jó vége nem lesz.

Mintha nem tudnál semmit.


Tudom, nehéz ezt megtenni, de a saját és családod lelki békéje érdekében kénytelen vagy megalkudni.

2013. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!