Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy erőszakos...

Mit lehet tenni egy erőszakos mamával?

Figyelt kérdés
Ma totál kiakadtam. Fogalmam sincs mit tegyek. Vasárnap megyünk párommal és barátokkal busójárásra. Ma felhívja az anyja, hogy szombaton menjünk el busójárásra és majd vasárnap este jöjjünk vissza, addig Ő vigyázz a kislányunkra. Párommal már egy hónapja megbeszéltük, hogy vasárnap délután kocsival lemegyünk barátokkal, majd este visszajövünk, addig apumék vigyázzanak rá. Minden hónapba, minden alkalommal szervez nekünk programot, hogy hagyjuk itthon a kislányunkat. Miért csinál nekünk programot? Nagyon nem látom még idejét, hogy egy hétvégére itthon hagyjam a kislányomat. Egy egész napra sose hagytam senkire. Mert nem akartam. Első gyerek és nehéz terhesség volt. Előtte volt vetélésem, ahol a "kedves" mama mondta,hogy örül, hogy elment a babánk. Most pedig kell az unoka? Párom beszélt vele szépen, csúnyán. Beszéltem vele szépen. Szoktunk szólni, hogy időközönként vigyázzanak rá egy estét vagy délutánt, de 2 havonta egyszer. Nekik nem elég, én pedig nem szoktam sűrűbben eljárni itthonról a kislányom nélkül. Mit lehet tenni egy ilyen erőszakos mamával? Azon gondolkodom, hogy elmegyek kislányommal albérletbe én ezt a folyamatos vita gerjesztéseket már nem bírom, kibuktam idegileg. Szeretem a párom, ezért tartottam ki eddig mellette, de betelt a pohár. Sajnos mamáéknak holtig tartó haszonélvezeti joguk van a házon, ahol lakunk, párom nevét pedig egy jó kis lakáshitel.
2013. febr. 5. 21:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Van beosztás. Most apum, ők, majd anyum. De szerintük szüleim foglalkozzanak másik unokájukkal, mert nekik egy van. Anyuméknak 3.
2013. febr. 5. 23:48
 12/14 anonim ***** válasza:

Azért egy 2 éves kisgyerek már nem baba, nyugodtan ott lehet hagyni, semmi baja sem lesz.

Nem mindegy az sem, hogy a mma hogy mondta, amit mondott: mert én is azt mondom, hogy inkább menjen el, minthogy bteg legyen, persze, erre is lehet azt mondani, hogy azt mondtam, hogy menjen el a baba...

Én megértem, hogy többet szeretne unokázni, 2 havonta 1 délután, hogy teljesen ő legyen vele, édes kevés.


Elhiszem, hogy ideghesít, hogy ilyen, de menj elé: ha többet bíznád rá pár órákra, akkor talán mama is vissza fogná magát.

2013. febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha a kedves nagyszülő nem otromba nagy hibákat követ el gyerek vigyázás közben akkor nem értem miért szörnyű ha ott marad?Ők is neveltek gyereket nem a világvége.Egy 2 éves gyerek meg már anyuci nélkül is simán elvan akkor is ha nehéz volt a terhesség,én epilepsziás vagyok anyám mégis ott mert hagyni a nagyimnál kicsiként.Ha még én se voltam annyira agyonvigyázva akkor ezt a gyereket sem kéne ennyire félteni, mert tudom mi lesz a vége.Öcsém osztálytársa egy kislány első gyerek nehezen jött stb. és ezért iszonyatosan féltve volt és el lett kényeztetve eredmény: egy utálatos ám életképtelen gyerek.
2013. febr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Párom mellettem áll. Eddig vagy egy egész délután, vagy este mikor aludt voltam tőle távol. Nem érzem elérkezettnek az időt, hogy 1 teljes napot távol legyünk egymástól és tuti nem dobom be a mélyvízibe egy teljes hétvége külön című műsorral, hogy a mami boldog legyen. MI (Párom és én) gyerekünk, mi tudjuk hogyan akarjuk nevelni, MI tudjuk, hogy ez az idő még nála nem jött el. Volt alkalmam pszichológus tanácsát kikérni a gyerek szempontjából. Véleménye szerint: 3 éves korig bőven elég, ha az anyjától egy délelőttöt vagy délutánt vannak távol egymástól. 3 éves korba lehet kezdeni az egy egész napot, de nem esti ott alvással! Míg az anyát a folytonos erőszakossággal (program szervezés) idegesítik, annál jobban nem fogja elengedni a gyerekét. (Pont ebbe vagyok!)Tegnap este jó volt kiírni magamból, mára máshogy látom már a dolgokat. Ha pedig rossz anya vagyok, mert a 2 éves gyerekemet nem viheti el senki (még az én szüleim sem!) egy teljes hétvégére, lehet megkövezni. Mindenki gyerek nevelésében lehet találni hibát. Az szóljon le legelőször aki nem vétett!
2013. febr. 6. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!