Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy erőszakos...

Mit lehet tenni egy erőszakos mamával?

Figyelt kérdés
Ma totál kiakadtam. Fogalmam sincs mit tegyek. Vasárnap megyünk párommal és barátokkal busójárásra. Ma felhívja az anyja, hogy szombaton menjünk el busójárásra és majd vasárnap este jöjjünk vissza, addig Ő vigyázz a kislányunkra. Párommal már egy hónapja megbeszéltük, hogy vasárnap délután kocsival lemegyünk barátokkal, majd este visszajövünk, addig apumék vigyázzanak rá. Minden hónapba, minden alkalommal szervez nekünk programot, hogy hagyjuk itthon a kislányunkat. Miért csinál nekünk programot? Nagyon nem látom még idejét, hogy egy hétvégére itthon hagyjam a kislányomat. Egy egész napra sose hagytam senkire. Mert nem akartam. Első gyerek és nehéz terhesség volt. Előtte volt vetélésem, ahol a "kedves" mama mondta,hogy örül, hogy elment a babánk. Most pedig kell az unoka? Párom beszélt vele szépen, csúnyán. Beszéltem vele szépen. Szoktunk szólni, hogy időközönként vigyázzanak rá egy estét vagy délutánt, de 2 havonta egyszer. Nekik nem elég, én pedig nem szoktam sűrűbben eljárni itthonról a kislányom nélkül. Mit lehet tenni egy ilyen erőszakos mamával? Azon gondolkodom, hogy elmegyek kislányommal albérletbe én ezt a folyamatos vita gerjesztéseket már nem bírom, kibuktam idegileg. Szeretem a párom, ezért tartottam ki eddig mellette, de betelt a pohár. Sajnos mamáéknak holtig tartó haszonélvezeti joguk van a házon, ahol lakunk, párom nevét pedig egy jó kis lakáshitel.
2013. febr. 5. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Arra bízzátok a kislányotok, akire akarjátok, és addig ameddig te és a párod jónak látja. A mama ebbe nem szólhat bele. A programra pedig nem kötelező elmenni. Az is a TI döntésetek, hogy elmentek e rá.
2013. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%

Most te komolyan azért rinyálsz, hogy a nagymama szereti az unokáját és több időt tölthet vele?

Képzeld az apai láthatás mellet van nagyszülői láthatási jog, szóval még be is perelhet érte, ha külön költöztök.

2013. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
" a nagyszülő kapcsolattartási joga nem jelenti azt, hogy a gyermeket (még ha a gyermek akár teljesen egészséges is) elvigye, hanem a szülő jelenlétében, felügyelete mellett kb. valóban 3hetente 1x3 órát együtt tölthet vele jellemzően pl. a szülő lakásán. "
2013. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szereti? Az elvetélt gyerekemet miért nem szerette? Másrészt ezek szerint normális, hogy szombaton reggel elmegyek és a mama vigyázz rá míg vasárnap estig haza nem érek. 2 éves a kislányom.
2013. febr. 5. 22:34
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el onnan nyugodtan, nem tehet semmit a vén táska.
2013. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Miben más a gyerek szempontjából, hogy anyuka szülei vagy apuka szülei vigyáznak rá?
2013. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szüleim elváltak, így három nagyszülő van. Vasárnap apumra esett a választás, hogy jöjjenek vigyázni rá, mert a kislányom nagyon szereti apum párját (mesél neki, mondókáznak, rajzolnak, főzőcskéznek a babáknak). Párom szülei következő héten szombaton jöttek volna vigyázni a kislányomra, mert akkor buliba mentünk volna. Már semmihez sincs kedvem. Ez megy 2. éve. Mikor még szopizott, hogy ne szoptassak, mert akkor nem tudja elvinni majd sehová. Én pedig szerettem szoptatni és büszke is voltam rá, hogy megy is. De a mama azt akarja, hogy egész hétvégén velük legyen a kislányom. (Pedig nála nem is alszik délbe) és következő héten is az övük. Én szüleim sose lehetnek vele?
2013. febr. 5. 22:51
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Az anyuka szülei biztos kedvesebbek, és nem erőltetik a dolgokat.
2013. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Testvéremnél van két unokájuk, így a figyelmük több felé irányul és megoszlik. Megyünk mikor tudunk, vigyáznak rá mikor kérjük. Meg ők elmondják mi volt adott nap. Párom szülei szépítenek, hogy milyen jól és zökkenőmentes volt a nap, majd kislányom elmeséli,hogy nem úgy volt. Mikor számon kérjük őket bevallják... Szóval hazudnak, csak hogy minél többet velük lehessen.
2013. febr. 5. 23:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Csináljatok egy beosztást. Az egyik vigyáz rá egyik héten, a másik a másik héten stb. Az a rend, tanulják meg.

Egyébként a saját vérrokonoktól többet elvisel az ember, a saját szülei hülyeségeit már ismeri általában mindenki stb. Az anyósé meg az apósé szokatlan, meg szinte idegenek néha.

2013. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!