Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhet rokontartást tőlem?

Kérhet rokontartást tőlem?

Figyelt kérdés

A 18 éves lányom elköltözött albérletbe,a barátjával. 2 hónapja él külön,én az árvaságit és csp-trózsaazin csekken adom fel neki,de ez nem elég nekik igy fenyeget h rokontartásra beperel. Nehezen élek meg én is,nem tudnék fizetni.

Azért költözött el mert a barátja szép lassan beköltözött hozzám. Pénzt nem adott,csak vitt és megkértem h menjen szépen el innen,továbbá fizesse ki a többletet amit az ittlétével okozott a a 1,5 honap alatt. Lányom összeveszett velem,h én nem fogadom el a barátját igy elment vele albérletbe.

Nemvolt bajom a fiuval,heti 1-2 alkalommal itt aludt,de ez h se szó,se beszéd becuccolt idekiverte a biztosítékot. Nem tudok eltartani plussz egy főt.


2013. febr. 5. 20:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"4. Ha valakivel együtt él, akkor nem jár neki tovább az árvasági segély, ezt jó, ha lejelented, mert különben megbüntetnek, hogy jogtalanul lesz felvéve."


Ezt meg honnan veszed? Az árvaellátás feltétele ebben a korban az, hogy nappali tagozaton tanuljon. Hamarosan úgyis megkeresi a NYUFIG, hogy hová kéri az árvát, mert 18 éves kortól saját névre megy.

2013. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A szulonek jar a csaladi a gyerek 20 eves koraig, ha egyutt elnek es a gyerek nappalin tanul. A kerdezo gyereke elkoltozott, sajat jogon kerhetne, Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti az iskoláztatási támogatást, aki közoktatási intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és


akinek mindkét szülője elhunyt,

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált, vagy házastársától külön élő szülője elhunyt,

aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből

akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg

aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, hivatásos nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban

a gyámhivatal szülői ház elhagyását engedélyező határozata szerint az iskoláztatási támogatást a nagykorúvá válása előtt is részére folyósították.. Ezek egyike sem all fent, tehat nem kapna. A kerdezo meg jobban tenne, ha bejelentene, hogy a gyerek elkoltozott, mert ugy megbuntetik, mint a huzat es fizetheti vissza a csaladit kamatostol.

2013. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!