Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhet rokontartást tőlem?

Kérhet rokontartást tőlem?

Figyelt kérdés

A 18 éves lányom elköltözött albérletbe,a barátjával. 2 hónapja él külön,én az árvaságit és csp-trózsaazin csekken adom fel neki,de ez nem elég nekik igy fenyeget h rokontartásra beperel. Nehezen élek meg én is,nem tudnék fizetni.

Azért költözött el mert a barátja szép lassan beköltözött hozzám. Pénzt nem adott,csak vitt és megkértem h menjen szépen el innen,továbbá fizesse ki a többletet amit az ittlétével okozott a a 1,5 honap alatt. Lányom összeveszett velem,h én nem fogadom el a barátját igy elment vele albérletbe.

Nemvolt bajom a fiuval,heti 1-2 alkalommal itt aludt,de ez h se szó,se beszéd becuccolt idekiverte a biztosítékot. Nem tudok eltartani plussz egy főt.


2013. febr. 5. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem, hogy megitelik neki az arvasagi es a csaladipotlek melle. Az 30e korul van egyutt, nem?
2013. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérni kérhet,de nagyon valószínű hogy nem kapja meg.

Ugyanis ez nem úgy megy, hogy ő elköltözik, és utána követelőzik. Egyébként te is nyugodt szívvel mondhatod neki, hogy képtelen vagy eltartani magad és akár te is kérhetsz rokontartást a lányodtól..

2013. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Majdnem 40.000ft.

Mondtam neki h intézze el h ő kapja ezeket,mert nincs szükségem arra h mert nekem nincs időm egyből a postára menni,és fenyegessen mindenféle perrel,mert 2 nappal késöbb megyek postára

2013. febr. 5. 21:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan utána mond meg neki, hogy az alaptörvényben is benne van, hogy a gyerekeknek a szülőkről gondoskodni kell. Így jövő hónapban te perled rokontartásért őt.

Biztos nem ítélik meg neki, érdemtelen rá, pl ha nem normális a kapcsolat veled. Tényleg van egy ilyen feltétele, hogy ha nem rendszeresen normálisan tartja veled a kapcsolatot akkor érdemtelen.

2013. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rokontartás akkor járhat ha nappalin tanul de ha meg is kapja nem lesz túl jelentős összeg mert ez mindig kisebb mértékű mint a gyerektartás és így is komoly pénzt kap.
2013. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Eddig jó volt a kapcsolatunk. Egészen addig amig be nem szóltam a barátjának. Azóta nem akar találkozni velem.
2013. febr. 5. 21:29
 7/12 A kérdező kommentje:
Nappalin tanul.
2013. febr. 5. 21:30
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem fogják megítélni neki nyugi. Fenyegesd te is meg vele.
2013. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

1. 18 éves kortól nem jár a családi pótlék neki, föként ha együtt él valakivel.

2. 18 éves kortól nem vagy köteles egyáltalán eltartani.

3. Ha valakivel élettársi kapcsolatban van, attól kezdve neked semmiféle kötelezettséged sincs vele szemben.

4. Ha valakivel együtt él, akkor nem jár neki tovább az árvasági segély, ezt jó, ha lejelented, mert különben megbüntetnek, hogy jogtalanul lesz felvéve.

5. Rokontartás csak elvált szülö esetében járhatna attól, akivel nem közös háztartásban él, de ebben az esetben sem, ha valakivel együtt élnek.


Szóval nem kell egyáltalán semmit fizetned neki, a családit meg az árvaellátásit le kell mondani, mert különben kamatostól kell visszafizetni, más meg nem jár.

2013. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó családival nincs igazad az 20. éves korig jár ha nappalin tanul.

Az árvasági nem tudom, hogy van de ha tényleg nem jár, akkor intézkedj mert jogilag azt te vetted fel így ha nem járt neked is kell visszafizetned.

2013. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!