Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre csak a nő menjen?

Külföldre csak a nő menjen?

Figyelt kérdés
Mint kb mindenkinél mostanában,nálunk is felmerült a külföldi munka lehetősége,hogy megalapozzuk a későbbi közös jövőnket. Nőként én azt mondtam,szívesen kimegyek,bár nekem is itt van mindenkim és mindenem. Nem örökre,pár évre,míg összeszedjük magunkat,és közben persze lenne hazautazás is néhány havonta. Páromnak felvetettem,hogy menjünk együtt,többet is keresnénk. Ő kerek-perec kijelentette,hogy nem,ő nem jön,ő nem fog itt hagyni mindent és mindenkit,neki ez az otthona,de ha akarok,én mehetek,majd megvár. Neki nem gond,hogy nem láthat,ha a közös jövőnkért dolgozom (!!!). Mondtam neki,hogy már elnézést,de nem fordítva szokott lenni,hogy a férfiak teremtik meg külföldön a közös jövőre valót,ha van rá lehetőségük (neki lenne),s nem a nőt küldik ki? Illetve a párok együtt is kimennek. De csak azért itthon maradni,mert neki itt van mindene,hát bakker,nekem is. Neki van munkája,de iszonyú rosszul keres,én munkanélküli vagyok diplomásként,pedig már takarítani is beadtam,de oda meg túlképzett vagyok. Ezért gondoltam arra,hogy ketten menjünk ki. De most nagyon elgondolkoztam. Mi a véleményetek?
2013. febr. 5. 14:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A kalandozás alatt NEM megcsalás, vagy hasonlót értek, hanem "világot látni, szerencsét próbálni" értelemben használtam - elnézést, nem gondoltam arra, hogy félreérthetö lehet.
2013. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nyílván azzal semmi gond nincsen hogy ő nem akar menni,ő így gondolkodik és nincsnen ilyen ambiciói.Ezzel nincs baj.A baj az lesz hogy nked van!És ha itthon maradsz akkor mindig ott lesz magadban hogy de hülye voltam hogy nem mentem...tudom én is így voltam az első lehetőségnél,vártam rá hátha meggondolja magát de nem.Betelt a pohár és mentem!Én ezért nem hibáztatom őt,annyiból hibáztatom hogy ő meggondolta magát és miatta sok lehetőségről lecsúsztam...de nálatok más a helyzet,mert neked a párod már az elején kijelentette hogy ő nem akar menni.Vagy elfogadod a tényt és itthon maradsz,vagy pedig kimész egyedül..de szerintem így is úgy is vége lesz ennek a kapcsolatnak..bocsi hogy ezt mondom de nem csak saját tapasztalatból beszélek hanem akik ugyan így hasonló helyzetbe voltak.Ha pár hónapra mennél vagy egy évre terveznél akkor azt mondom ok rendben talán.De így hogy te több évbe gondolkodsz ez nagyon felejtős szerintem.
2013. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Már nem is haragudj de nem értem a párodat! Együtt akartok élni, ahogy írod gyereket is terveztek, s közben nincs semmitek, vagy ha van is az elég kevés, a mai világban, főleg ha ugye egy kicsi is van, és ő ennek ellenére semmit nem hajlandó tenni kettőtökért, te meg csinálj amit akarsz kb. Nekem teljesen az jött le, hogy neki nem (annyira) fontos a kettőtök kapcsolata, hogy azért mindent megtegyen, hogy jobb legyen. Én úgy gondolom, ha van lehetőséged és akaratod, akkor menj, de nélküle. Sajnos úgy látom, hogy nem sok jövője van a kapcsolatotoknak. Semmit itt, sem máshol. Sajnálom.
2013. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Értettem a kalandozás szót,azért is írtam,hogy nem a világlátás a célom,hanem a pénzkeresés,mert már nyakunkon a hurok.
2013. febr. 5. 14:27
 15/17 anonim ***** válasza:

ma 14:27



Kérdező!Teljesen mindegy itt nem a kalandozás szón van a lényeg!Hanem azon hogy a pasid ennek ellenére nem hajlandó mozdulni amikor ott a lehetőség.Több okból elgondolkodnék eme dolgon..szeret e engem ez a pasinak mondható valami?ha ennyire különbözik a nézetünk akkor van e keresni valónk egymás mellett?ha ilyen sz@rban vagyunk és nem hajlandó mozdulni akkor mi lesz ha nagyobb gond lesz?ezeken min gondlkodjál el..ami nem jelenti azt hogy ő rossz ember csak elvan a híg sz@rba magyarul megmondva..és lesz ami lesz alapon él.

2013. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
17%

Ha jól tudom a nők az egyenlőségért küzdenek, hát tessék, most megmutathatod:)

Jaah, h ez így túl büdös?

Fura....

2013. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Írod,idézem "s nem a nőt küldik ki?",ez azért más szerintem nálatok,mert nem ő küld ki,hanem te szeretnél kimenni külföldre.Ahogyan ő sem tarthat vissza téged ,úgy te sem erőltetheted rá a kivándorlást.Én külföldön élek a párommal és a gyerekünkkel,és skype-on tartjuk a kapcsolatot a szüleinkkel.Itt rengeteg pár egyik fele dolgozik és nem minden kapcsolat megy tönkre,sőtt ahogyan anyagilag rendetődnek az emberek jobb körülményeket tudnak megteremteni a közös életük elindításában.Az hogy te nő vagy ,nincsen jelentősége,mert ugyanolyan jogaid vannak mint egy férfinek.Szerintem tégy úgy ahogyan a szived és az eszed diktálja,mert visszatekintve büszke lehetsz majd arra amit tettél és megpróbáltál.A párod pedig felnéz majd rád,és örülni fog ,hogy egy ilyen szuper társa van akiben van bátorság és a lovak közé csap.Ha nagyon hiányozni fogsz majd neki,lehet később utánadmegy.Lehet időre van szüksége.Nem mindenki képes csak úgy hipp-hopp elhagyni az otthonát a hazáját.Menj ki és várj türelemmel.Ha pedig ez miatt szétmegy a kapcsolatotok,akkor nem volt elég erős és mély érzelem köztetek,de nem szabad bánni mert legalább idejében kiderül milyen vízben eveztél.
2013. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!