Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre csak a nő menjen?

Külföldre csak a nő menjen?

Figyelt kérdés
Mint kb mindenkinél mostanában,nálunk is felmerült a külföldi munka lehetősége,hogy megalapozzuk a későbbi közös jövőnket. Nőként én azt mondtam,szívesen kimegyek,bár nekem is itt van mindenkim és mindenem. Nem örökre,pár évre,míg összeszedjük magunkat,és közben persze lenne hazautazás is néhány havonta. Páromnak felvetettem,hogy menjünk együtt,többet is keresnénk. Ő kerek-perec kijelentette,hogy nem,ő nem jön,ő nem fog itt hagyni mindent és mindenkit,neki ez az otthona,de ha akarok,én mehetek,majd megvár. Neki nem gond,hogy nem láthat,ha a közös jövőnkért dolgozom (!!!). Mondtam neki,hogy már elnézést,de nem fordítva szokott lenni,hogy a férfiak teremtik meg külföldön a közös jövőre valót,ha van rá lehetőségük (neki lenne),s nem a nőt küldik ki? Illetve a párok együtt is kimennek. De csak azért itthon maradni,mert neki itt van mindene,hát bakker,nekem is. Neki van munkája,de iszonyú rosszul keres,én munkanélküli vagyok diplomásként,pedig már takarítani is beadtam,de oda meg túlképzett vagyok. Ezért gondoltam arra,hogy ketten menjünk ki. De most nagyon elgondolkoztam. Mi a véleményetek?
2013. febr. 5. 14:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok jövőtök nincs,az a véleményem.


Megérteném,ha jó melója lenne,saját lakása,extől gyerek...de igy...

2013. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsovel 100%ban egyet ertek.
2013. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem hogy ha nem akar menni akkor nem fogod ráerőltetni.A legjobb lenne ketten menni de ha ő nem akar akkor nem tudsz mit csinálni.Én bár férfi vagyok én ugyan így voltam,én voltam akkor munkanélküli a barátnőmnek meg volt egy iszonyat sz@rul fízető munkája.Én már kifele gondolkodtam de ő aztán meggondolta magát,számtalan lehetőségünk volt együtt menni de ő nem akart.Aztán fogtam magam és kijöttem egyedül,a kapcsolatnak pedig hamarosan vége is lett.Ha te mész és évekre tervezel és ő nem,akkor ennek a kapcsolatnak vége lesz.Főleg ha évekre terveztek,ha neked vágyad hogy kimenjél és úgy érzed ez a helyes akkor menjél ahogy én tettem.Én nem bántam meg hogy kijöttem,akkor rossz volt nélküle és a szakítás után de ma már sokkal jobb.Szerintem ez hogy évekig így menjen az nem fenn tartható hogy te kiint ő meg itt..áá feejtsd el.
2013. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nektek nincs közös jövőtök...Bakker , olyan pasival nem is kellene, aki engem küld ki dolgozni, hogy a KÖZÖS jövőt finanszírozzam, és az se zavarná, ha nem lát. Én vagy együtt mennék, vagy sehogy. A távkapcsolatban nem hiszek, ha kapcsolatban élek, akkor úgy is akarok,azzal akit szeretek, annak minden nehézségével és szépségével együtt, és nem egy telefonnal.
2013. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha maradsz akkor lesz vége a kapcsolatnak,ha mész akkor meg azért.Ha itthon maradsz akkor azért lesz feszűltség mert nincs munka,ha mész akkor meg a távolság miatt lesz feszűltség,pláne ha évekre tervezel.Úgy hogy sajnálom hogy ezt mondom de úgy ahogy az én kapcsolatomnak annak idején amikor kimentem ugyan így vége lett,ha maradt volna akkor is vége lett volna..
2013. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Egy nő joggal várhatja el azt párjától, hogy erős férfi legyen, tudjon küzdeni szerettei boldogulásáért. Biztos van olyan nő aki a te mostani párodra is nagyon fel tudna nézni, csodálni tudná őt, de úgy látszik hogy az ambícióitok különböznek. Ez nem azt jelenti, hogy ő rossz ember lenne, csak talán nem neked való.
2013. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
* ha maradtam volna otthon ugyan úgy vége lett volna
2013. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a különbség, hogy egy nö vagy egy férfi megy ki külföldre dolgozni?

Elvégre gondolom, te is az egyenjogúság hive vagy, ha neked van lehetöséged, akkor logikusmódon neked illene menni. Ez semmiben sem másabb, mintha a párod menne egyedül.


De ha te még annyira maradi vagy, hogy a "férfi a családfö", akkor meg neked CSAK annyi lenne a dolgod, hogy otthon ülsz, vezeted a háztartást és gyerekeket szülsz meg nevelesz.


El kellene már dönteni, hogy egnejogúságot akarsz, vagy hagyományos szerepfelosztást.


Nem látok semmi problémásat a barátod véleményében - NEKED nem gond elmenni, nem érzed, hogy bármi problémád lenne amiatt, hogy a családod marad, NEKI viszont fontosabb a család, mint a pénz. A helyedben inkább pozitivnak találnám, hogy neki az emberek fontosak, és nem csak kalandozgatni akar.

2013. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nincs gyereke egyikünknek se,se külön,se együtt. Elvileg én tesztelgetek hamarosan,hogy megtudjuk,mi a helyzet,de nem terveztük egyáltalán. S még így is menjek,ha akarok,esetleg terhesen. Ha meg nem akarok,akkor max maradok. Teljesen lesz*rja ezt az egészet.
2013. febr. 5. 14:18
 10/17 A kérdező kommentje:
Én nem kalandozgatni akarok,hanem pénzt keresni. 2 havi elmaradásaink vannak már. Mire várjak,míg hajléktalanok leszünk? Szinte könyörgök a munkáért mindenhol. Kenyérkérdésről van szó,nem kalandozásról,és én is el vagyok keseredve amiatt,hogy nem láthatom a családomat,és ráadásul a páromat sem,csak azért,mert ő így döntött.
2013. febr. 5. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!