Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha azt érzem,...

Mit tegyek, ha azt érzem, hogy rossz apa vagyok?

Figyelt kérdés

Feleségem sajnos másfél éve elhunyt autóbalesetben, azóta egyedül nevelem a kislányaimat. Most 5 és 7 évesek.

Talán az anyai ösztönök hiánya, talán a munka utáni kimerültség talán a kettő összessége miatt, de az a helyzet, hogy nem érzem azt, hogy jó apa lennék.

Nem tudok mit kezdeni vele, ha valamelyikük hisztizik, nem tudom lekötni a kisebbik figyelmét amíg a nagyobbikkal tanulni próbálunk, nem tudom eltalálni az ízlésüket, sokszor túl engedékenynek érzem magam, és még a konyhában se boldogulok túl jól.

Félreértés ne essék, nem szoktam velük üvöltözni, vagy bántani őket, hiszen a lányaim a legdrágább kincseim, de sokszor már nincs türelmem hozzájuk.

Nagyszülők támogatására se számíthatok, mivel én szüleim meghaltak, anyósomék pedig olyan emberek akiknek a közelébe gyereket nem engedek. Alkoholisták és erőszakosak, a feleségem is menekült tőlük (nem mintha kíváncsiak lennének az unokáikra).

Az egyetlen segítségem a szomszédomék tinédzser lánya, aki gyakran vigyáz a kisebbikre, vagy ha én nem érek rá, akkor összeszedi őket a suliból/oviból. De nyilván nem akarom mindig a segítségét kérni, neki is megvan a saját élete.

Kihez tudnék fordulni segítségért, aki megtanítja, hogyan legyek jó apa? Úgy érzem, hogy egyedül nem megy.


2013. febr. 4. 21:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A rossz apák nem szoktak azon tűnődni, hogy rossz apák-e. Nehéz a helyzeted és mégis helytállsz, az 5-7 éves lánygyerekek pedig feketeövesen fársztó kategória. Nem az a cél, hogy a világ legjobb apja legyél, hanem hogy a te gyerekeidnek a legjobb apja legyél, az meg úgy látom megy, u.h. kitartást kivánok.
2013. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz apa, csak fáradt. Szerintem a bébiszitter jó ötlet lenne, mindenképpen szükséged van segítségre, nem is értem , 10 óra munka mellett egyáltalán hogy oldható meg akár csak a felügyeletük. Ne érezd magad magad rosszul attól, hogy nem tudsz mindent egyedül megoldani, ez lehetetelen!

Konkrét nevelési tanácsot szívesen adok privátban, nagy tapasztalatom van. Sok erőt!!!

2013. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én is azt tartom, ha már felmerül benned a kérdés, akkor rossz apa nem lehetsz! Gondolj csak bele! Erőn felül próbálsz teljesíteni, dolgozol, foglalkozol a gyerekekkel, gondolom a háztartást is nagyjából Te látod el. Az, hogy türelmetlen vagy velük, az minden szülővel előfordul, én is sokszor türelmetlenebb vagyok pl. a lányunkkal, mint az apukája. Úgyhogy próbálj meg megnyugodni, mert a leírtakból én azt látom, hogy igenis jó apa vagy. Valószínűleg most már kezdesz az energiáid végéhez érni, amit nem is csodálok, mert iszonyú nehéz dolgod van, de minden elismerésem, hogy ennek ellenére maximálisan igyekszel helyt állni! Amit tenni tudsz (ugyan idegenkedsz tőle), hogy ha nem is babysittert keresel a lányaid mellé, de legalább egy olyan idős nénit, akit ismersz (szomszéd pl.), aki nyugdíjas és díjazás ellenében, időnként besegít. Nem is muszáj a lányokat istápolni, talán még jobb is lenne, ha a háztartásba segítene be, pl. főzne, vasalna, mosna. Kitartást és sok sikert!
2013. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudsz alkalmazni valakit, aki egyben házvezető lenne és még a gyerekekkel is foglalkozna? Sokat levenne a válladról ha haza mész és akkor csak a gyerekeiddel kell foglalkoznod.
2013. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Bence_ ***** válasza:

Más is írta. Jó apa vagy, csak fáradt.

Kéne neked 10 óra nyugodt alvás és minden szebb lenne.

Valamilyen segítséget nézned kéne. Lányoknak neked is jobb ha tudod, hogy hétfőn-szerdán-pénteken jön Zsóka néni és leköti őket 3 órára.

Beszélgess sokat a lányokkal. Hidd el elmondják milyen egy jó apa. Azt is megfogják köszönni ha az vagy.

Magnézium szedése is sokat segít.

2013. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy nagyon jó apa vagy!

Szerintem a bébyszitter nagyon nagy segítség lenne neked!

Én ha ilyen helyzetben lennék,biztos egy idősebb hölgy személyébben keresném a megfelelő személyt!

Aki ért a gyerekekhez,tudja a ház körüli teendőket!

Kitartás neked,és ne ad fel!

2013. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Biztosra veszem, hogy jó apa vagy!

Nagyon sajnálom, ami a feleségeddel történt!

A lányokra is pozitív hatással lenne, ha ismerkednél. Olyan fiatal vagy még! A bébiszitter nagyon jó átmeneti megoldás lenne, egyrészt a lányok miatt, hisz női mintát sajnos nem nagyon látnak (a leírtak alapján), Neked meg több időd lenne magadra, és ezáltal türelmesebb és kiegyensúlyozottabb lennél. Az meg hab a tortán, hogy munkát is adsz valakinek.


Egyébként hol éltek?

2013. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Az idővel nincs annyira gondom, egyrészt a napközi sokat levesz a vállamról, másrészt a munkaidőm sem a szokásos 8-18-így beosztású.

Amúgy Várpalotán lakunk.

2013. febr. 5. 18:16
 19/19 anonim ***** válasza:
Azóta mi újság veletek? Bár az én apám lett volna ilyen, vagy lenne ilyen...
2018. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!