Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha azt érzem,...

Mit tegyek, ha azt érzem, hogy rossz apa vagyok?

Figyelt kérdés

Feleségem sajnos másfél éve elhunyt autóbalesetben, azóta egyedül nevelem a kislányaimat. Most 5 és 7 évesek.

Talán az anyai ösztönök hiánya, talán a munka utáni kimerültség talán a kettő összessége miatt, de az a helyzet, hogy nem érzem azt, hogy jó apa lennék.

Nem tudok mit kezdeni vele, ha valamelyikük hisztizik, nem tudom lekötni a kisebbik figyelmét amíg a nagyobbikkal tanulni próbálunk, nem tudom eltalálni az ízlésüket, sokszor túl engedékenynek érzem magam, és még a konyhában se boldogulok túl jól.

Félreértés ne essék, nem szoktam velük üvöltözni, vagy bántani őket, hiszen a lányaim a legdrágább kincseim, de sokszor már nincs türelmem hozzájuk.

Nagyszülők támogatására se számíthatok, mivel én szüleim meghaltak, anyósomék pedig olyan emberek akiknek a közelébe gyereket nem engedek. Alkoholisták és erőszakosak, a feleségem is menekült tőlük (nem mintha kíváncsiak lennének az unokáikra).

Az egyetlen segítségem a szomszédomék tinédzser lánya, aki gyakran vigyáz a kisebbikre, vagy ha én nem érek rá, akkor összeszedi őket a suliból/oviból. De nyilván nem akarom mindig a segítségét kérni, neki is megvan a saját élete.

Kihez tudnék fordulni segítségért, aki megtanítja, hogyan legyek jó apa? Úgy érzem, hogy egyedül nem megy.


2013. febr. 4. 21:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen érzési a nőknek is vannak, nem szakadhatsz száz felé, nyugi jó apa vagy.
2013. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ismerkedhetsz más egyedülálló apával, anyával.
2013. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Szerintem, ha már észtevetted a hibáiadat( nem biztos, hogy tényleg vannak), az már haladás:) és keress más egyedülálló nőt.
2013. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes anya, ap nincs, vagyis tökéletes szülő sincs. Mivel nem tanítják a szülőséget, mindenki magára és a környezetére támaszkodik a mintavétel tekintetében. Legjobb tanács, hogy hallgass a szívedre és csak utána az eszedre. A kettő ki fogja magát egyenlíteni. Az a gyanúm, hogy túl jó apa akarsz lenni. Legyél inkább szerető apa! Azzal sok minden megoldódik.
2013. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyesmi eszedbe jut, akkor már nem lehetsz rossz apa! Nem lehet mindenki tökéletes és akkor is normális emberek lesznek a lányaidból, ha időnként a rosszul döntesz a nevelésükkel kapcsolatban.
2013. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen az anyám is érzik ezt sokszor, az anyáknak sincs mindig türelmük. A leírásodból azt szűrtem le, hogy jó apa vagy. Aki ennyire oda akar figyelni a gyermekeire az rossz apa nem lehet :)
2013. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
nem anyám hanem anyák :D
2013. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

kérhetnél tanácsot az ovónőtől, tanárnőtől, vagy nevelési tanácsadóban is.

biztos nem vagy rossz apa, nem vered őket, nem kiabálsz velük, próbálsz tanulni, játszani velük. két szülőt próbálsz meg egyedül játszani, két embernek is nehéz gyereket nevelni, nem hogy egyedül.

légy ott nekik mindig, vigasztald meg őket, ha fáj, és örülj minden apróságuknak, akkor rossz apa biztos nem leszel :)

2013. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jó apa vagy szerintem, mert figyelsz a gyermekeid igényeire. Egyedülálló szülőnek lenni nem könnyű, főleg, ha segítség sincs. Én is az vagyok, de nekem szerencsére van kire számítanom. Én a fiammal egy csoportba járó egyik kislány anyukájával jóban vagyok, nem is lakunk messze egymástól, így kölcsönösen számíthatunk egymásra. Ha egyikünk épp nem ér rá, akkor a másikunk vigyáz addig a másik gyerekére is. Akár az otthonunkba, vagy ha jó idő van, akkor elmegyünk velük játszótérre is. A gyerekek jól elvannak egymással és jó tudni, hogy van kire számítani. A lányaid iskolájában/ovijában nincs véletlenül olyan, akivel kölcsönösségi alapon számíthatnátok egymásra?
2013. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, lelket önt az emberbe.

Pár dolog még ami kimaradt:

Jelenleg 31 éves vagyok. Sajnos eléggé a külvárosban lakunk, a környéken nem is nagyon laknak olyanok, akiknek korunkbeli gyerekei lennének. Kislányom osztálytársainak a szüleivel nem nagyon volt módomban ismerkedni, mivel egy szülőire se volt még lehetőségem eljutni (jobb híján megkértem a tanítónőt, hogy írja össze ilyenkor a fontos dolgokat és küldje el lányommal).

Új kapcsolatra őszintén szólva jelenleg se időm, se energiám. Igyekszem a tartalékaimat a lányaimra fordítani.


Az egyetlen dolog amivel hál istenek nincs gond, az a pénz. A házunk hitelmentes, szüleimtől örököltük. A munkahelyemen átlag 10 órában 250000-et keresek, ebből ha nem is fényűzésben, de azért problémamentesen megélünk. Szerencsére főnököm is megértő, talán mert ő is egyedülálló szülő.


Gondolkodtam már bébiszitter segítségén is, de valahogy idegenkedem tőle, pár ismerősömnek volt ezzel kapcsolatban rossz tapasztalata. Meg úgy vagyok vele, hogy az erre fordítható pénzt inkább félreteszem a lányoknak külön számlára.

2013. febr. 4. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!