Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg vele. Hogy...

Hogy értessem meg vele. Hogy idegesítő amit csinál?

Figyelt kérdés
Anyámmal egyszerűen nem lehet szót érteni.Ha valami nem tetszik neki, azonnal ordít, tiszta idegbeteg. Most éppen azon megy a vita, hogy 1 hete puffog, hogy tegyünk fel egy polcot a szobámba. Jó leszarom, rakjuk fel. De nekem ott nem tetszett. Erre mondtam, hogy rendezzük át a szobát... legyen normális kinézete, ne b*sszunk egy polcot bele a nagyvilágba.. na paff kész 3. világháború. Üvölt, csapkod, ordít, minden amit el lehet képzelni. Hozza a konyhakést (?) rohadtul nem értem a logikáját, de elvezette odáig, hogy nekem semmi nem jó, és hogy mindent dobjunk ki, tegyünk tönkre, és vegyünk újakat.. NORMÁLIS?! kérdem én. Erre bejön a nővérem. Mrs Mindent jobban tudok nálad hercegnő, anyuci egyetlen szeme fénye... pattogni. Már nincs energiám velük se beszélni, se semmi. Mindig ordításba torkol végül. Elköltöznék, de mivel kiskorú vagyok, nem tehetem. Apámhoz nem megyek, mert ő meg segg részeg. Utálom, hogy nekem nem lehet normális családom! Vagy most tényleg velem van a baj? Én csak annyit kértem végül, jó, legyen a polc. Jó ott. Maradjon minden a helyén. De az ősrégi ágyamat, ami több mint 20 éves, cseréljük már ki, mert nem jó a hátamnak, kényelmetlen stb.. (már több hónapja mondom neki, gondoltam most eljut a tudatáig..)nem részletezem ezek után már milyen frekvencián ordított... Végül is:| Ja túlélem, csak már unom, hogy én vagyok szar itthon mindig.. Min változtassak? Mert alázkodni ugyan nem fogok.. inkább dobjon ki...
2013. febr. 4. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

"Dobjon ki"?

Csomagolj össze, költözz el, dolgozz, tarts fenn magad, aztán majd meglátjuk hogyan és miből rendezgeted a szobádat, és miből veszel új ágyat!

2013. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Ne alázkodj, hanem beszélj vele normálisan. Amit leírtál, akkor is tenyérbemászó, ha netán igazad van. Ha ezt így előadná nekem a gyerekem, biztos hogy két nagy pofon lenne a jutalma, pedig nem kenyerem az erőszak.

Javaslom az anyukáddal való kommunikációban az "ordít", idegbeteg, "puffog", "leszarom", "b*sszunk", stb. szavak mellőzését. Egészen érdekes lesz kipróbálni, hogy hogy reagál, ha kivételesen normális hangnemben beszélsz vele. Még akár az is lehet, hogy konszenzusra juttok.

2013. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

MIndenki vegyen be egy magne B6 és akkor üljetek le és beszéljétek meg milyen polc és hova lenne jó!

Most ittkiadtad a dühöd,anyukáddal szemben ne tedd, csak rontasz a helyzeten.

2013. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!