Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta megszületett a gyerek,...

Mióta megszületett a gyerek, én nem létezem. Tanács?

Figyelt kérdés

2 éve voltunk együtt, mikor hülyeséget csináltunk és a barátnőm terhes lett. Sokat gondolkodtunk, hogy mi lesz, ha még minden haverunk bulizik, tanul, mi hasonlóan totál éretlenek voltunk, de végül megtartottuk és a szülei is elég sokat segítettek, (az enyémek már nem annyira, mert Kanadában élnek, mindegy). Lényeg, hogy mióta lett egy fiam, aki lassan 1 éves, már semmi sem ugyanaz és ezt nehezen viselem. A lelkem mélyén még mindig ugyanaz vagyok mint 1 éve és sokszor nem vagyok elég felnőtt, hogy azt csináljam, amit kéne.

Zavar, hogy nem érdekli már, hogy mit csinálok, régen mindig érdekelte a munkám meg a terveim, most meg csak rám hagyja, hogy csináljak, amit akarok. Nem az, hogy sokat veszekszünk, csak nem érdeklem annyira és ez gáz. Mit tegyek?


2013. febr. 4. 12:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Csináljatok valamit hármasban a babával. Meglátod, rövid időn belül ketten is lesznek, akik kitöltik az űrt. Egy gyerek iszonyú sok szeretetet tud ám adni. Ráadásul nincs szexibb és szeretnivalóbb egy gyerekével törődő, boldog édesapánál.
2013. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerekkorom óta lepasszoltak a szüleim és inkább mindent megkaptam, elkényeztettek, csak ne kelljen velem foglalkozniuk, szóval megszoktam az egyedüllétet, de attól még belül valami hiányzik és ezt az űrt csak ő tudta mindig betölteni."


És a saját gyerekednek ugyanezt akarod? Mert eddig mindenről volt szó, elsősorban a karrieredről, de arról, hogy mit csinálsz a kicsivel, nem nagyon...

2013. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Érdekes, a válaszaid és a kérdésed alapján nem 23-nak mondanálak, hanem 18 évesnek. Ahogyan előttem is írták, szerintem örülj annak, hogy a barátnőd enged neked teret, hogy felépítsd a karriered, megteremts a családodnak a megfelelő életkörülményeket. Ha azt szeretné, hogy ne menj sehova, legyél mindig, minden percben otthon amint végeztél a munkával, akkor az lenne a bajod, hogy bezár és korlátoz..

Attól még mert a szülők sokat segítenek, nem azt jelenti, hogy nem kell felnőni a gyerekneveléshez, főleg ha már bevállaltátok! Gondolj bele, hogy a barátnődnek sem volt könnyű megélni az anyaságot, szép dolog a gyermek születése, de azért nem egy álom a 9 hónap várandósság sem. Ameddig nem alakul ki a napi rutin, addig még nehezebb összeegyeztetni a dolgokat, ameddig ilyen kicsi a gyerek, nagyon sok energiát, odafigyelést igényel.

Arra nem gondoltál, hogy talán a párodnak nem az a legfőbb témája, hogy te merre voltál a haverokkal, és milyen jól eltöltötted a szabaidőd?

Valamint könnyen megeshet, hogy valahol tudat alatt, bántja a dolog, hogy míg te folyamatosan tervezel, előrébb jutsz, ő egy helyben toporog, jelenleg a gyerek ellátása, nevelése a fő feladata, holott ő sem így képzelte el az életét 1 évvel ezelőtt, és ezért nehezen hallgat meg téged, talán még fáj is neki a dolog, hogy míg te élet az elképzeld életed, ő ezt nem teheti.

Én egy jó alapos beszélgetést javaslok, ahol elmondod neki őszintén a problémádat, és rákérdezel, hogy miért van ez így, vagy miért érezheted így? Biztosan fogsz választ kapni, és máris megvan a kiindulópont, hogy helyrehozzátok a dolgokat!



22/N

2013. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!