Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok rólam, hogy...

Mit gondoltok rólam, hogy engedem a férjemet pókerezni?

Figyelt kérdés
Férjemnek fiatalabb korában játékszenvedélye volt, amit az én segítségemmel sikerült leküzdenie, gyakorlatilag 4 éve már nem játékgépezik, rá lehet bízni pénzt, az itthoni pénzhez sem nyúl. Nagyon nagy akaratereje van. Régebben is szeretett online pókerezni, de sosem előttem csinálta, mert nem engedtem neki. Kb. 3 hónapja kivonták a forgalomból az összes játékgépet az országban, tehát a kísértés is elmúlt, nem kell aggódnom. Azóta engedem itthon a számítógépen pókerezni, persze nem pénzben játszik, tényleg csak a játék és nem a pénzszerzés kedvéért. Előttem teszi mindezt és sokkal megfontoltabb ebben a játékban, rájött, hogy nem is szeret már kockáztatni, úgy mint például a játékgépeknél. Egyébként nagyon engedékeny feleség vagyok, nem tudok szigorú lenni, soha nem is veszekszem vele. Szerintetek rosszul teszem, hogy engedem játszani? Véleményeket várok.

2013. febr. 4. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez így teljesen jó, szerintem Remélem később sem lesz ebből problémátok. Egyébként ezt nem is tudtam, h kivonták a játékgépeket az országból.
2013. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Amíg nem pénzben játszik, addig nem gond. Amint elkezd pénzben játszani, le kell mondani az internet előfizetést :D
2013. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

At gondolom, hogy azzal hogy játékgépezni megtíltottad nem vagy rossz feleség, söt segítettél neki leküzdeni egy szenvedélybetegségét.


Azért vigyázz az online játékokkal is mert egyrészt elfajulhat és megint pénzért játszik, de ha nem is pénzért, akkor lehet hogy annyi idöt tölt elötte, hogy a család rovására megy.


Nekem a férjemnek is volt online játék szenvedélye, de sikerült megoldanunk.

2013. febr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy oldottátok meg?
2013. febr. 4. 07:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Betiltották nagyon helyesen!


Mégis van aki kijátssza a törvényt...


[link]

2013. febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

3-s vagyok.


Nálunk az volt a durva hogy hazudott is a férjem.

Mindketten nagyon magas keresettel rendelkeztünk, és külön bankszámlánk volt. Férjem nagyon spórolos ember amúgy.

Mikor megismerkedtünk akkor csak pókerezett, és ö sem pénzért, vagy max 0,50 centekért. Aztán én találtam egy online játékot amire töltöttem fel bankszámlámról 10€-t. Soha többet nem töltöttem, és volt rajta már 30€-m. Hónapok alatt nyertem-vesztettem össze, de úgy voltam h0ogy ha 1x vesztettem akkor hetekig nem is játszottam.

Aztán a férjem is elkezdett rajta játszani, és mikor 1-2 € volt már rajta nagyon mérges lettem, hogy miért játsza el az én pénzemet. Erre azt láttam hogy mindig van rajat 20-30€ körül. Csak hogy egyszer elmentem a bankomba bankivonatért és ott volt hogy több száz euró ment el erre az online játékra. Elmondta hogy nem tudott ellenállni és mindig töltötte a számlát mert csak veszített. Megigáerte hogy abba hagyja. Mondtam neki hogy ne hazudjon, mondja meg ha töltött és akkor tudok segíteni, akkor nem leszek mérges. Aztán pár hónap múlva asztalon hagyta az ö bankszámla kivonatját amin megint több száz euró volt erre a játékra, de most az ö számlájáról. Na ekkor mondtam meg neki, hogy még egy hazugság, eltitkolás és én lépek. nekem erre nincs szükségem. Innetöl minden hónapban megmuatatta a bankszámláját. most is játszik, de mindig az ingyenes részével, és már nem akar pénzért. valahogy észre vette, hogy butaság pénzért játszani. pókerezni már régóta nem játszik. Ami már 2 éve kb nagy mániája az a Farmaráma. Erre annyit költött hogy vett egy programot ami automatikusan csinálja neki meg a dolgokat. ès ez lett a hobbija. farmaráma.

2013. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy ez jó ötlet. EGyrészt neten is lehet pénzt költeni, simán és egyszerűen, ki sem kell lépnie a lakásból. Egyenesen számláról. Másrészt a játékszenvedély betegség és nem múlik el. Ahogy az alkoholizmus sem. Nagyon büszke lehetsz rá, hogy leküzdötte és most is erős az akaratereje, de gondolj bele, hogy itatnál-e alkoholistával alkoholmentes sört napi szinten? Hisz úgy is erős az akaratereje? Én nem tenném. Keressetek közös, más hobbit, sport, kirándulás, filmek, sorolhatnám, és tereld el fokozatosan a figyelmét a szerencsejátékokról. Nem mondom, hogy veszekedj, nem is kell. Csak legyen egyre kevésbé fontos a mindennapokban. Ne kísértsd a sorsot!
2013. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van, lehet hogy átgondolom még egyszer ezt a dolgot, hogy engedem-e vagy nem. De ha nem is engedném, akkor amikor nem vagyok itthon, úgyis játszana. Annyi programot meg nem tudok csinálni, hogy minden napra jusson valami. Főleg nem úgy, hogy sok dolgom van otthon, mert főzök, mosok, takarítok stb. és ez sok időt elvesz. Neki semmi dolga nincs itthon és unaloműzésként játszik a számítógépen. Nem tudom mivel lekötni, mert a házimunkába nem száll be, erre esélyem sincs hogy ez megváltozzon.
2013. febr. 4. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!