Rangon "alul" házasodni. Még mindig létezik 2013-ban is?
Példaként.Van mondjuk egy 25 év körüli főiskolás férfi, aki beleszeret az iskolában egy szegény lányba, akit egyedül nevelt az anyukája egy albérletben.A fiú szülei nagyon gazdagok, nem nézik jó szemmel, hogy feleségül venné a lányt... Ilyen csak a filmekben van?
Mi a véleményetek, vagy esetleges tapasztalatotok a témáról???
2. hozzászóló.
Nem nézek le senkit, ezt tök véletlenül írtam :-) ha nem hívod fel rá a figyelmem.... bár valóban jobban hangzana a mondatban a fiú szó :-)
Egyébként (lány) nő vagyok én is
a kérdésem csak fikció. Onnan indult, hogy valami hasonló témájú filmet néztem, kíváncsi voltam, hogy 2013-ban ez miként működik a való életben. Akár fordított is lehetne a szituáció...
Ilyenkor a szülőket nem érdekli, hogy a gyermeke boldog? Persze más neveltetést kaphatnak, azonban alap dolgokban csak kell egyezniük nem?
Sose felejtem el, mikor párom ide hozott hozzájuk. Egy idő után kaptam hideget-meleget, mert rossz családból származom. :D (érts: szüleim nem diplomásak)
Aztán fel kellett dolgozniuk, hogy ez nem így működik ám, hogy a fiúk szerelmét elzavarják és kész, azóta már jóban vagyunk, rájöttek, hogy ettől még ember vagyok. :D (ennek 7 éve)
Szerintem a rangon alul házasodás valami egészen mást jelent. Ha egy szegény rendes lányt, vagy egy gazdag rendes lányt választana a gyerekem, annak örülnék.
Ha ha mondjuk valami maffiózó roma famíliába akarna beházasodni, akár gazdagok, akár szegények nem tetszene. Az is rangon aluli még, ha az okos gyerek párja, nem csak iskolázatlan, hanem kifejezetten buta is.
Ha két értékes okos emberről van szó, az más, de vannak olyan jellemhibák, esetleg neveltetésbeli hiányosságok, amik boldogtalanná tehetik az én gyerekemet is, és ezt igyekeznék megakadályozni.
nálam a rangon alul inkább a társadalmi osztályt, beállítottságot vetíti elő.
pl nekünk, illetve leginkább a családomnak jobban ment a szekér mint a nagyzolós osztálytársaimnak, mégis én vagyok a földönjáróbb lélek, nem éreztem magam soha gazdagnak, feljebbvalónak. igaz, a származásom is egyszerű paraszti, míg ők már abba születtek, h a nagyszüleik, dédszüleik földbirtokosok, gyártulajdonosok voltak.
emiatt sosem zavarta anyámat, h egy nyolcadik kerületi panelgyerek lett az én életem párja. kulturált, tanult, intelligens családból származik, ő is jó egyetemet végzett, jó helyen dolgozik.
igaz neki nem vettek a szülei lakást, nem volt úgy kinyalva a popsija gyerekkorában mint nekem, de a családomból senkinek nem volt rá egy rossz szava sem.
ha egy gyerek jó nevelést kapott, akkor max szegényebbet vagy épp gazdagabbat választ társául, de pl. egy értelmiségi család sarja sosem állna le egy prolival.
19-es
Van abban valami amit írtál.
Nem is prolinak mondanám...
Hanem pl. Van egy tényleg tanult, művelt család (hozzáteszem a diploma nem egyenesen arányos az értelemmel és a műveltséggel) és van egy kevésbé tanult, a "világ dolgaival" nem igazán tisztában lévő, de nagyon rendes kedves, jóravaló emberekből álló mondjuk úgy "munkás család". Pl. egy közös ebédnél, vagy társasági eseménynél nem igazán tudnak sok témához hozzászólni, ami valóban kellemetlen lehet nekik. Viszont sok olyat látok, hogy buta szülők értelmes "gyermeke" itt is írta valaki.
Mi sem vagyunk gazdagok. Apukám egy sima szakmunkás (nagyon jó) és a testvérem is, anyunak érettségije van. Bátram merem állítani, hogy műveltebbek az átlagnál. Rengeteget olvasnak, tisztában vannak a dolgokkal. Egy 4 tagú Diplomásokból álló családot simán kenterbe vernénk egy műveltségi vetélkedőn :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!