Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem engedik?

Mit csináljak, ha nem engedik?

Figyelt kérdés

Jövőhéten leszek 19. Szeretnék az oldalamra varratni egy igét, de nem engedik. Nem tudom meggyőzni anyámat, de a hàta mögött nem akark tetováltatni.


Mit tegyek?



2013. jan. 28. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Te érzed mi a fontosabb számodra. Az az ige, vagy a békesség anyáddal.
2013. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nagykorú vagy, megteheted, tiltás ellenére is. Viszont jobb a családi békesség. Nem leszel a tetkótól sem több sem pedig kevesebb.

De ha már mindenképpen varratni akarsz, akkor az ige alá tetováltasd oda: Szeretlek Anya! :)

2013. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát mit tehetsz :)


vagy meggyőzöd - ami lehetetlen

vagy megbántod - amit nem szeretnél

vagy hagyod a fenébe az egészet.


Én mondhatni jól jártam ilyen téren, ugyanis anyám rábeszélt hogy tetoválás helyett rakassak fülpiercinget inkább, mert az nem olyan veszélyes, és nem olyan csúnya.

Nem tudom mit sikerült a csajnak művelnie, de olyan porchártya gyulladást kaptam hogy alig maradt valami a fülemből.

Ezután anyám elvitt a tetoválószalonba...

2013. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a döntés meghozatala előtt azt is mérlegeld,hogy a tested változni fog,nem lesz mindig feszes és rugalmas,és 20 év múlva valószínűleg nagyon nem fog jól mutatni.A döntés a tiéd,tényleg olyan fontos????
2013. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mielőtt a nagykorúságod tudatában bármit magadra "varratnál", képzeld el magadat, úgy 45-50 évvel később, amikor a tested, és vele együtt a felirat is megereszkedik, összelöttyed. Vagy képzeld el magadat, amikor (esetleg) összeakadsz a nagy Ő-vel, aki visszataszítónak találja a tetoválást... Valószínűleg anyukád is azon a véleményen van, hogy az ember teste nem rajzlap. Attól, hogy most óriási divat a tetoválás, nem okvetlenül kell 19 évesen egy eltávolíthatatlan, (vagy csak nehezen, és drágán eltávolítható )változást végrehajtatnod magadon. Amúgy, ha olyan biztos vagy abban, hogy nem tudsz boldogan élni, ha nincs az oldaladon egy felirat, akkor csináltasd meg. De én átgondolnám a helyedben...
2013. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, hogy fogok kinézni 'szottyadtan', egy tetkòval az oldalamon
2013. jan. 28. 13:35
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
nem leszel attól sem szebb sem okosabb.és még gazdagabb sem
2013. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha ennyire biztos vagy a döntésed helyességében, és abban, hogy nagypapaként is ugyanazt a feliratot szeretnéd magadon látni, akkor ne tétovázz, irány a tetoválószalon...

Már előre irígylem az(oka)t, aki 15-20 év múlva vagyonokért tünteti(k) majd el a hozzád hasonló korúak millióiról a tetoválásokat, vagy piercingek okozta lyukak, hegek nyomait. Kár, hogy nem én leszek az egyik, mert tutira az évszázad üzlete lesz.:-)))

2013. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Arra is gondolj, hogyha lány vagy a terhesség bizony nagyon megnyújtja az oldaladon a bőrt. Lehet éppen ott leszel striás és akkor aztán már semmit sem tudsz kezdeni a tetoválással.

Egyébként ha annyira akarod, akkor rakasd magadra abból az elmúló kozmetikai tintából. Nekem is volt olyan tetoválásom, 2 évig megvolt aztán kb 3-4 év alatt múlt el. De örülök, hogy így csináltam, mert már nem tetszett a minta. Azóta sincs újra tetkóm, a férjemnek így tetszem, mindenféle rajzok és feliratok nélkül.

2013. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen radikális döntést szeretnél hozni, akkor fel kell nőnöd hozzá. Ez nem a lázadás jelképe kell, hogy legyen, hanem önkifejezés. Ha nem tudod megbeszélni anyukáddal, hogy felnőttként végleges döntést hozol a tested átalakításáról, akkor talán mégsem vagy olyan felnőtt, mint gondolod. Az életkor csak egy dolog, a viselkedés pedig egy másik. Nem megbántani kell anyádat, hanem kiforrni, mint személyiség és balhé nélkül önálló döntéseket hozni. Lehet, hogy ehhez neked még idő kell. A tetkó lehetősége 1-2 év múlva is ott lesz. Addig próbálj elszakadni anyukádtól és érd el, hogy tisztelje a kisebb döntéseidet is, így a nagyobbakba sem fog beleszólni. Te most "engedélyt" kérsz. És ez itt a probléma. Felnőttek nem kérnek engedélyt. Elmesélik, ami velük történik. Szerintem adj magatoknak időt, alakítsd át a kapcsolataid, és utána hozz radikális döntéseket. Addig csak tinihiszti, amit csinálsz.
2013. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!