Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el, hogy eltartsa...

Miért várják el, hogy eltartsam magam?

Figyelt kérdés

Jó anyagi körülmények között élünk, én pedig informatikát tanulok egy egyetemen. 21 éves vagyok, és otthon lakom a szüleimnél. Finoman szólva is elég nehéz és megterhelő az egyetem, így nincs időm mellette diákmunkát végezni. Szünetben és nyáron lenne, viszont akkor meg kell a pihenés, mert a vizsgaidőszak is nagyon megterhelő szokott lenni.

Szüleim nem is várják, hogy tartsam el magam (illetve adjak bele a családi költségvetésbe), de ismerősök, rokonok mindig megszólnak miatta. Hogy úgymond a családomon "élősködöm", és ennyi idős koromban már pénzt kellene hazahoznom.

Szerintem ez hülyeség, ugyanis nem élősködöm. Hanem suliba járok, tanulok, és emellett otthon gyakorlom a programozást. És ha ez így sikeresen megy, akkor úgyis tekinthetünk rá, mint egy befeketetésre, ami majd később megtérül.

Jó nyáron lenne időm diákmunkázni talán, de egyrészt inkább a programozási tudásomat fejlesztem, mert talán több értelme van, mint egy gyárban melózni. Ráadásul így el is venném azelől a diákmunkát, aki tényleg rászorulna. Tudom, hogy tök jólfizető programotói diákmunkák vannak, de ahhoz még sajnos nem elégséges a tudásom.

Szóval szerintem ez így normális helyzet, de egyszerűen mindig felmegy bennem a pumpa, amikor azzal jönnek mások, hogy miért nem tartom el magam/miért nem adok bele a családi költségvetésbe. Szerintem ezeknek az embereknek fogalmuk sincs róla, hogy milyen nehéz és megterhelő egy neves egyetem, arról meg pláne, hogy az informatika szak milyen nehéz. Félreértés ne essék jól megy, csak nehéz, sok időt és energiát igényel.

Hogy magyarázzam el ezt nekik?



2013. jan. 26. 15:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

3. féléven vagyok túl. Sajnos nem programoztam előtte, így még nincs megfelelő tudásom. Igazad van, hogy a gyakorlat is sokat számít, de ha nem tanulom meg az alapokat, akkor a gyakorlat se fog menni.

Nyáron viszont tényleg keresek valami diákmelót/gyakorlati helyet.

2013. jan. 26. 15:35
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"[...]de azért egyetem és egyetem, illetve szak és szak között is van különbség[...]"

Tény, megint más egy elte büfészak, és megint más mondjuk a a kandó villanykar. Saját példámat nem hoznám (bár az egyik diplomám szakirányú), helyette megemlíteném egy kedves barátom családját:

A "srác" a 90-es évek közepén munka mellett végezte a SOTE-t, a felesége szintén munka mellett ugyanekkor a jogot. Egy örökség kapcsán "mellesleg" belefogtak egy építkezésbe (esetenként bizony sk. keverve a maltert), "ráadásnak" jött a gyerek is. Mindezt nulla szülői támogatással, és a feladathoz mérten minimális baráti segítséggel. (Igen, nekem se esett le az aranygyűrű az ujjamról, amikor "be kellett szállni", alapot kiásni, vagy hétvégenként 12 órában betonozni, falat rakni, vakolni.) Nem volt egyszerű nekik, ám sem a munka, sem a gyerek nem ment a "tanulás rovására", mert pontosan tudták, hogy mi a fontosabb.

Mára sajnos ez a család nincs az országban, Kanadában telepedtek le, megszületett a második gyermek, a feleség pedig kedvet kapott az orvosláshoz, úgyhogy megint tanul, közben a férje aktív szerepet vállal az MSF munkájában.

2013. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

Mert dolgozhatnál,infó mellett is lehet.

Ne mond hogy nem,nézz szét csoporttársaid között.

Tapasztalatból írom,van egy informatikus és egy gépgyártástechnológus diplomám,és nem bsc-s képzésben,hanem még az 5 éves képzésben.

Mindkettőt meló mellett csináltam.

Lehet nem 5-össel,de a mérnöki diplomák nem is az ötösökről szólnak.

2013. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%

Szegény gyerek, azt várta, hogy mindenki igazat ad neki, hogy megnyugtassa iciripiciri lelkivilágát. Erre meg...


Ember, legalább magadnak valld be, hogy egyszerűen a hátad közepére sem kívánod a munkát és inkább vered otthon a lompost. Ez nem jelenti azt, hogy élősködsz csak egyszerűen lusta vagy és nem akarsz kilépni a komfortzónádból. Felesleges még saját magad is azzal hitegetni, hogy kiba@szott, de fáradt vagy.

Ha nyugodt lenne a lelkiismereted akkor a kérdés sem született volna meg, mert pont tojtál volna a rokonaid véleményére.

Na peace

2013. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!