Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti békültök hamarabb vagy a...

Ti békültök hamarabb vagy a párotok?

Figyelt kérdés
Ki az "engedékenyebb", ki kezdeményezi a békülést?

2013. jan. 26. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy van,hogy ha vitázunk,vagy nagy ritkán veszekszünk,akkor mindig az békül,akinek nem volt igaza,vagy

aki túlreagált valamit.....nekem is van,hogy néha hülyeség miatt vitába kezdek a párommal,ilyenkor én szoktam kezdeményezni,ha meg ő volt túl indulatos,akkor ő.

2013. jan. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy mi volt korábban a gond. Ha csak hülyeségen vitatkozunk, akkor 5 perc múlva már vigyorgunk egymásra, változó, hogy ki kezdeményez.

Ha valamit tényleg összezörrenünk akkor általában ő kezdeményez. Ha tényleg ő a hibás, akkor bocsánatot kér. Ha én voltam a ludas akkor is ő higgad le először, és ezzel engem is arra késztet, hogy szálljak magamba. Dolgozok rajta...

2013. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
igen, ez lenne a normális. Ismerősöm mesélte, hogy mindég ő kér bocsánatot,tök mindegy kinek volt igaza, kinek nem..a férje nem hajlandó bocsánatot kérni. Hogy lehetne "rávezetni, rávenni" arra, hogy ő is belássa ha hibázik?
2013. jan. 26. 11:39
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyikünk se szeret szerencsére sokáig ülni a haragján, pár percig van némi feszültség, hangtalan duzzogás, magunkba szállás, az alatt lecsillapodnak a kedélyek. De nagy vitánk se volt még. Mindig az kezdeményez, aki úgy érzi, hogy nem volt (teljesen) igaza.
2013. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

vannak ilyen típusú emberek, akik még a halálos ágyukon sem látják be, ha valamiben nem volt igazuk, elrontottak dolgokat, stb. túl büszkék, nagyképűek, önteltek.


mi, ha a párommal vitázunk, akkor mindig érvelek az igazam mellett, példákat hozok, belátásra bírom. ő is ugyanígy.

képesek vagyunk bocsánatot kérni, ha megbántjuk a másikat, de ehhez tényleg az kell, h átérezze, h hibázott.

2013. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
szerintem az ismerősömnél az a baj,hogy a férj nem tiszteli a feleségét...ezért nem képes a bocsánatkérésre. A feleségnek meg "kötelessége" hajlongani a férje előtt, mert elvárja.. undorító viselkedés :-( ebből lesz a válás. Mi értelme van annak, ha az egyik fél alárendelt egy házasságban? Ennyire nem lehet önző egy ember sem, hogy így "megalázza" folyton a feleségét.
2013. jan. 26. 11:49
 7/19 anonim ***** válasza:
Mindketten engedékenyek vagyunk.Amikor veszekszünk,valaki mindig felhívja a másikat függetlenül attól,hogy kinek volt igaza.Bár én már egy kicsit kezdek belezavarodni ebbe,mert mindketten sajnos olyanok vagyunk,hogy hülyeségeken kapjuk fel a vizet,mint két házisárkány,csak a párom pasi változatban.Remélem,sikerül kijönnünk a saját butaságunkból.
2013. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mindig az, akinek nem volt igaza, vagy felpaprikázta magát (ok nélkül).

Jellemzően kell néhány óra vagy egy nap, amíg lecsillapodik az ember, de utána oda szoktunk menni egymáshoz, hogy "bocs, hülye voltam, nem úgy szántam".

2013. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ebből nem válás lesz hanem a nő teljesen elveszíti önmagát. Nem lesz neki ereje elválni, hidd el.
2013. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

6/8: Nekem apám volt ilyen a gyerekeivel, nem kért sose bocsánatot, mert azt hitte, elvész a tekintélye, a tiszteletünk feléje. Aztán rájött, hogy éppen ezzel erősíti meg.

Pedig a szülő-gyerek kapcsolat többnyire alá-fölérendelt kapcsolat. Egy házastársi viszonyban, aminek alapvetően egyenrangúnak kéne lennie, pláne nem szabadna így viselkedni.

Azt kell belátniuk az ilyen embereknek, hogy ha tévednek és ezt be is ismerik, azzal nem lesznek kisebbek, sőt. Bár ha ez a pasas amúgy is papucs alatt tartja a nejét, akkor nagyon nehéz lesz ezt megértenie.

2013. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!