Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogja fel édesanyám,...

Miért nem fogja fel édesanyám, hogy egy élősködőt nevel így tesómból?

Figyelt kérdés

Fiútestvérem még otthon lakik, rendesen el is van kapatva.

Huszonéves, de arra képtelen, hogy kajálás után elpakoljon maga után, vagy hogy egyszer felmossa a padlót.

Amíg otthon laktam kikészített ez az állapot, de főleg édesanyám hozzáállása, aki mindent elnéz testvéremnek. Nagyon durva dolgokat is megcsinált már, és rendben anyum ideig-óráig durcás volt vele, de igazán nem lépett semmit.

Ha én fel mertem hozni a témát, rögötn elterelte a szót anyum, vagy hogy jaaaaj, jaaaj de rossz kedvünk van ma, és ELVICCELGETI a dolgot.

Tesómmal beszélni alig lehet, mert megsértődik, mint valami hülye kamaszgyerek, és flegmáskodni kezd.

Persze akkor jó az ember, amikor pénzt szeretne, vagy valamit.

Mióta nem lakom otthon, csak azt látom, ha ott vagyok, hogy anyum fáradtan hazaér a munkából, tesóm meg éhesen előkullog a szobájából és vacsorát kér, hisztizik, ha nem megfelelő az étel. A lakás meg amortizálódik.


Igazából itt már nem is a takarításon van a hangsúly, hanem, hogy tesóm mindent természetesnek vesz. Úgy általában szrik ránk, anyumnak pl. karácsonykor annyit sem mondott, hogy boldog ünnepeket. Olyan, mintha csak egy előkelő vendég lenne, akit ki kell szolgálni. Én már ott tartok, hogy köszönök neki, de többet nem foglakozom vele.

Szinte semmi kapcsolat nincsen már köztünk...


Van itt olyan, akinek volt hasonló ember a családjában? Az évek múlásával mi történt?


Köszi a válaszokat!


2013. jan. 26. 00:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja én 26/F
2013. jan. 26. 00:30
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló dolgokat csinál tesóm. De nem ennyire durva. Tesóm dolgozik, egyetemre jár de ugyanilyen kis élősködő módjára viselkedik csak kevésbé durván. Rengeteg hülyeséget elkövetett már és sokat anyámékra fogott.. pedig megkapott mindent.. kocsi, lakás egyetem.. ezek után még azt mondja hogy "ő nem kap semmit". -.-"

Hogy mit tudsz tenni? Ha anyukáddal nem ment próbálj meg tesóddal beszélni. (Egyébként hány éves? ) Ha nem akar veled vagy valami, vedd el a telefonját/laptopját/ami fontos és mondd meg hogy csak akkor kapja vissza ha normálisan leültök beszélni. Ha ez nem jön be egy testvéri pofon sok mindenre megoldás. Én kaptam már párat bátyámtól mert hülyeséget csináltam. De így visszagondolva igaza volt.. de bátyámnak is kellett volna vagy 2-3 igazán atyai pofon hogy megtanulja mi a rend. csak a gond az hogy apám is hasonló gondolkodású..(anyám csináljon meg mindent ő csak eljár dolgozni és semmi más.)

én 16 éves lány vagyok bátyám meg 26

2013. jan. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Van egy rossz hírem számodra, és ezen sajnos nem lehet változtatni. Anyukád sajnos elfogult a testvéreddel szemben, aki egy önző görény, és ez nem fog megváltozni, mert egyszerűen ilyen. A feketeleves az, hogy anyukád a pátyolgató viselkedésével lovat is ad alá. Megoldás az lenne, ha anyukád bekeményítene, és kiadná az útját, de sajnos nem fogja. Családi körben van ilyen, csak ott nő az illető, ugyanilyen önző féreg, mintha őt látnám pepitában. Azzal a különbséggel, hogy ő már elköltözött otthonról, viszont rendszeresen hazajár húzgálni az anyját anyagilag nem kevés összegekkel, több 100 ezer forintról beszélünk. Neki ráadásul gyereke is van, ez jó alapot jelent az anyagi és érzelmi zsaroláshoz.

Nincs ebben az ügyben megoldás sajnos, csak amit fentebb írtam, de ezt anyukád úgysem fogja megtenni sajnos.

2013. jan. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Utolsó voltam, most látom visszaolvasva, hogy teleírtam "sajnos"-okkal, bocs. :D
2013. jan. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a testvérem, és lassan 30 lesz! :( Annyira sajnálom az édesanyámat! De ő nem tesz semmit a változásért. Édesapám meg szintén csak lábat lógat otthon, de szerencsére miatta nincs amortizáció, mert erre legalább figyel.
2013. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tesód tanul még?
2013. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Neem, megverni nem fogom, mert nagyobb vagyok nála, mármint alkatilag.

Jaj nem baj a "sajnos":)

Inkább köszi, hogy válaszoltál!

Hálistennek még nem harminc, 22 éves. Nem, nem tanul, nem is dolgozik. Ő nem vállal el ám akármilyen munkát...

2013. jan. 27. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!