Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért nem akart soha új...

Anyám miért nem akart soha új gyereket?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok, természetesen. Mindig azt mondta, "isten ments", hogy újra szüljön és neveljen. Nem is emlékszik szinte semmire a terhességről, szülésről, kisgyerek és babakorom pillanataiból, nem tudja mikor születtem - ezekről mindig a nagyszülőktől kellett érdeklődni. Állítása szerint a terhes-has egy nagyon ocsmány dolog, és utálta a külsejét. Most 38 éves. Pasija van, de tőle se akar babát.
2013. jan. 24. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
ezek szerint örülj, hogy egyszer erőt vett magán ... nem egyformán állnak a nők a szüléshez, nincs ebben semmi különleges
2013. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
benne van az írásodban a válasz. retteg attól hogyan néz ki terhesen illetve hogy ocsmány, nem szép látvány. sok nőt megvisel ez, főleg ha nincsen olyan párja aki valóban tudja biztosítani arról hogy gyönyörű kismama.
2013. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy nem kell osztozkodnod :)
2013. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Elég gáz, hogy velünk mondatod ki, amit nyílván magad is pontosan tudsz: anyád nem akart téged a világra, illetve egyetlen gyereket sem, csak valamiért muszáj volt megszülnie.

Anyád nem anyatípus, van ilyen. Ebben csak az a gáz, hogy a te anyádról van szó, azaz megszült téged. Egy nem-anya típusnak nem szabadna szülnie soha, a gyerek érdekében.

2013. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

"Elég gáz, hogy velünk mondatod ki, amit nyílván magad is pontosan tudsz: anyád nem akart téged a világra"


azért szerintem ilyen erős mondatoktól ha lehet tartózkodjunk hogy lehetőleg ne okozzunk a kérdezőnek lelki kárt, nem beszélve arról hogy erről szerintem szó sincsen. sokkal inkább arról hogy az anya borzalmasan élte meg a terhességet, mert azalatt nem érezte magát szépnek. nem beszélve arról hogy még a szülés után is kell némi idő mire visszanyeri az alakját. eddig minden egyes barátnőm totálisan kiakadt az alakja miatt de ők végül elfelejtették aztán pár év múlva újra szültek. viszont vannak olyanok akik nagy traumaként élik meg a szülési fájdalomról nem is beszélve. ilyen esetben nyilván már nem akarnak mégegyszer terhesek lenni.

2013. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valószínű nehezen viselte a terhességet, a szülése sem lehetett egy leányálom, és lehet a babás életet sem úgy képzelte el, ahogy az végül történt vele(pl hasfájós voltál, és az első 3hónapot átüvöltötted...)

Van aki ebből köszöni nem kér újra, mert fél nem bírná újra végigcsinálni...

A másik, hogy már "öreg"(sokan első babások ennyi idősen, nincsenek elkésve nem is arra szólt az öreg jelző, hogy ilyenkor minek már) és csak pasija van, így nem mer belevágni.

2013. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem jó vele a kapcsolatom.
2013. jan. 24. 17:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért van pasija, mert nem mer házasodni. Ez a 5-ik pasija életemben.
2013. jan. 24. 17:19
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre már válaszoltál is.

Nem akar még több gyereket, nem szeretne házasodni. A miérteket pontosan csak ő tudhatja, kérdezd meg tőle.

Vannak emberek akik nem vágynak ilyesmire, ezt el kell fogadni. Lehet,hogy neked nem esik jól,hogy apu és anyu soha nem házasodtak össze, de szerintem megérthető valamilyen szinten.

Egyébként te tudod veled is hogy bánik, nem írtál semmit és nem akarok feltételezni,de ha neked nem jó vele a kapcsolatod akkor szerinted hogyan viszonyulna az öcsédhez/húgodhoz?

2013. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 QueenRavenna ***** válasza:
90%
Én megértem anyudat, szerintem is ronda egy terhes nő, semmi szépet vagy nőieset nem látok benne. Ezt úgy mondom, hogy én is nő vagyok és pont ezen okok miatt nem akarok szülni, mert csak nyűg lenne rajtam egy gyerek.
2013. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!