Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem tudom mit szeretnék,...

Ha nem tudom mit szeretnék, hogyan deríthetném ki?

Figyelt kérdés
tudom hogy érdekes kérdés, de nem tudom hogy mit csináljak. férjél vagyok kb egy éve. mostanság több a vita, sok a zűr, én is türelmetlenebb ingerlékenyebb vagyok és ő is. nem toleráljuk egymás dolgait. már ott tartunk hogy hagyjuk az egészet és váljunk el. ezen agyalunk.. nem vagyunk boldogok. és nem tudom hogy én mit akarok. szeretem, jó vele amúgy, de tényleg sok a vita és sok minden nem fog már változni. valahogy belefáradtam.. de ezer éve együtt vagyunk, jóban rosszban.. fura lenne csak úgy feladni mindent. vagy nem is tudom.. mit tegyek? hogyan oldjam meg ezt az egészet? hogyan derítsem ki hogy mi lenne a legjobb nekem és neki is?
2013. jan. 24. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
pff, ha mindketten azon gondolkodtok, hogy elváljatok, akkor minek maradnátok együtt? Amíg nincs közös gyerek, addig tűnjetek egymás életéből! Még jó, hogy időben felfedeztétek, hogy nem egymást keresitek...
2013. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amíg én így gondolkodnék mint te megpróbálnám a kapcsolatban a probléma gyökerét kezelni. tehát megpróbálnék szükség szerint változni, változtatni a hozzáállásomon. azt ha már nem szereti az ember a másikat azt mindig egyértelműen tudja. szerintem nálatok az a baj hogy nem értitek meg egymást rendesen és ahelyett hogy tennétek valamit az ügy érdekében, csak folyamatosan veszekedtek. és mivel elegetek van ebből már kínotokban a szakításon gondolkodtok hiszen az a legegyszerűbb. tény hogy fontos kérdés: szeretitek e még egymást? ha nem akkor valóban az a legjobb megoldás ha tényleg szétválnak útjaitok.
2013. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
hiányzik egy gyerekek a családból
2013. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
-ek
2013. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Le kéne ülnötök, és értelmes felnőttek módjára megbeszélni mindent. Őszintén kibeszélni egymásnak a problémákat, és átrágni magatokat azon, hogy ezen az úton, amin most vagytok nem haladhattok a boldog jövő felé. Ha szeretitek egymást, akkor megtaláljátok a megoldást, csak akarni kell. Sok sikert hozzá!
2013. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 yuda ***** válasza:

Általában a viták- de javíts ki, ez az tapasztalatom -akkor alakulnak ki, illetve azoknál, akik minél egoistábbak. Rendkívül fontos az önigazságuk bizonyítása és elveszítik a normális érzelmi kontrolt. Később, jó esetben megbánják és még magukat is lehülyézik, mennyire piszlicsáré ügyekben képesek veszekedni.


Megoldás lehetne, ha csoportokra bontanátok, melyek a leggyakoribb veszekedési témák és kibeszélitek, mennyire nincs értelme, vagy megoldást.


Másik, ha felfedezitek, hogy este vannak a legnagyobb viták, rájöhetnétek, hogy az ember nem este és nem fáradtan hozza a legjobb formáját, így direkt határozzátok el, komoly dolgokat, vagy amit lehet halasztani, ne este beszéljétek meg. Bármikor, de ne este és főleg ne akkor, amikor egyikőtök hazaér és rázúdítani...


Harmadik ötletem, hogy kommunikálni, kommunikálni és kommunikálni. Ez a hármas aranyszabály. A kinembeszélt, elhallgatott, magatokba tartott dolgok egyszer csak kirobbannak egy nagy veszekedésben-ezért tudatosan ki kell beszélni mindent még aktuálisan.


Ha jól olvastam vissza magam, akkor nagyjából a tudatosságra tettem a hangsúlyt, mert amíg tudatosság van, addig nem vetkőzitek le az emberi méltóságot és nem sértitek vérig a másikat..viszont ha ez elvész, akkor átmegy észnélküli érzelmi viharba és kimondotok olyanokat, amiket nem úgy akartatok.

2013. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!