Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boduletes baromsag avagy...

Boduletes baromsag avagy miert is jarna 1000 usd ha az usa-ban szulsz?

Figyelt kérdés
Az elobb olvastam itt a valaszok kozott,hogy ha az usa-ban szulsz akkor 1000 usd kapsz, kivancsi vagyok ezt honnan szedik a kedves valaszolok ,ugyanis en itt elek es van mar egy kisbabam de errol sohasem hallottam es szerintem nincs ilyen.
2009. aug. 31. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs, van pár barátom, akiknek kint született gyerekük és ilyesmiről szó sem volt... Ez valami olyan legenda, amit valaki kigondolt a másholkolbászbólvanakerítés mintájára.
2009. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok kintélő magyar szeret hülyeséget terjeszteni, bár én egyáltalán nem vágom miért. Mi ismink azt terjesztette, hogy kiment Angliába a két gyerekkel, akik után kaptak egy 3 szobás házat plusz havi 1000 fontot! És a sok okos meg otthon elhiszi, mert, hogy ez "nyugat" és ezzel kapcsolatban még mindig valami álomkép él, ahol az emberek aranytányérból esznek és kolbászból van a kerítés. És persze mindezért dolgozni sem kell.

Mondjuk sokan rá is tesznek erre... a húgom is ilyen. Többnek mutatja magát, mint ami aztán meglepődik, ha azt amit tényleg elért nem ismerik el. Pedig az sem kevés, csak hát nem az az álom, amit otthon hisznek az emberek a nyugatra szakadt magyarokról. :-S

2009. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
52%
Vagy azt gondolják odakinn is működik ez a babakötvény vagy mi, csak ott rögtön csillagászati összegekkel.
2009. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha az apjuk kintről fizeti a gyerektartást, és még ottani viszonylatban is jól keres, akkor lehetséges.

ott is van olyan, hogy társadalombiztosítás, sőt inkább úgy mondom, ott van. persze nem $1000. :)

és nem a bevándorlóknak. nekik miért adnának bármit is?

marha, aki ilyesmit terjeszt.

2009. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az USA-ban szültem és a kórházi számlán kivül mást nem kaptunk. Szerencsére van betegbiztositásunk, igy nagy részét a biztositó fizette. De nem mindet. Igy "megúsztuk" viszonylag olcsón.

Egyébként itt nincs társadalombiztositás. Mindenki magának intézi a biztositást. Ha van, örülj. Ha nincs, fizess. És nincs GYED, GYES, családi pótlék, plussz szabadság sem és az anyuka elmehet 6 hét szabadságra a szülés után. Utánna vissza kell menni dolgozni.

2009. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak egyet érteni tudok veled kérdező. Szerintem összekeverték másik országgal vagy 1 ember elterjesztette és így terjedt el a pletyka. Persze, hogy nincs ilyen. Ja, meg valljuk be, hogy $1000 az nem olyan sok itt, hogy ezért megérné ide jönni szülni. Ha valaki ide jön szülni, az inkább az állampolgárságért csinálja.
2009. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!