Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együttalvás a barátommal?

Együttalvás a barátommal?

Figyelt kérdés
Már régóta együtt járok a barátommal, anyu is ismeri, énis a barátom szüleit, sokszor van itt, de anyu hallani sem akar arról, hogy együttaludjunk. Nem történne semmi, főleg akkor nem, mikor itthon van, de ő ezt nem érti, vagy nemtudom, hogy mitől ennyire szigorú, mikor már osztálytársaim wellness hétvégére mennek a barátjukkal. Én csak egy együttalvást szeretnék itthon :( Mit tegyek? 18/L
2013. jan. 23. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

egy darabig nekem sem engedték. Aztán egy buli után hazakísért, esett az eső, mondtam neki, hogy maradjon. Reggelre neki is volt teríték az asztalon :)

Mellesleg azóta a férjem :)

(akkor 18 évesek múltunk mindketten)


22L

2013. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha te aludnál náluk? Megmondod, hogy megérted, hogy nem akarnak alkalmazkodni plusz egy emberhez, de a párod szülei azt mondták nyugodtan átmehetsz.
2013. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak fel kell dolgozni, hogy felnőtt a kicsi lánya. Nem könnyű. Sokat kell vele beszélgetned.

Mond meg neki, hogy ez nem eredményezi azt, hogy nem fekszetek le egymással, csak a körülmények lesznek rosszabbak. Kérd meg, hogy segítsen abban, hogy felnőtté válhass. Az okos beszéddel sok mindent elérhetsz.

2013. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem engedték... szívás volt évekig, ébreszteni kellett magunkat az utolsó buszhoz, hogy hazamenjen. borzalmas volt... aztán azt már megengedték hogy én ott aludjak, csak ő nem aludhatott itt. aztán már lehetett mindent. Húgomnál már az elején sem volt kérdés hogy ittaludjon a barátja, kitapostam az útját...
2013. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia, nekem is ilyenek voltak a szüleim, sőt a párom szülei is, amit utólag egyrészt helyeslek, másrészt értelmetlennek találok :)


Szóval, azt én sem helyeslem, hogy valaki 14-18 éves korában (elég nagy évkülönbség de nah...) másoknál aludjon és akkor mondjuk 20 éves koráig, mind-mind aludjon az éppen aktuálisoknál...hát van véleményem ezekről a lányokról is.


Mégis azt gondolom Nálatok nem ez a helyzet. Nálunk is ez volt. 16 éves korunk óta voltunk együtt (párom 17 volt) és sosem aludtunk együtt. Egyrészt mert mindketten panel kétszobásban laktunk, plussz volt tesónk is, másrészt egyáltalán nem helyeselték a szülők. No... mégis kirándulni, hétvégézni mehettünk együtt, valamiért ez más kategória volt (talán mert ilyen ritkábban volt).


Mi sosem "lázadoztunk". Elfogadtuk és tiszteletben tartottuk szüleink látásmódját és nem szökdöstünk az ottalvás miatt. 19 évesen elköltöztünk egyetem miatt és ettől az időszaktól kezdődően kezdtünk el egymásnál aludni. Most már együtt is lakunk egy fél éve...

A párom szüleinél még most sem aludtam (csak amikor nem voltak otthon) :D valahogy nem jön, hogy pizsiben flangáljak apósom előtt...



Nem tudom mit tehetnétek, mennyire megy a győzködés. Szerintem azzal, hogy mi történne, mi nem, nem kell takarózni, a felnőttek sem hülyék. Ha nem történik semmi a Ti dolgotok, ez az előzékenység, olyan mintha mentegetőznél...


Szépen kéritek, ha nem megy vártok míg eltudtok költözni. Jobbat nem tudok...



22-L

2013. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy nem alhat ott, de a wellness hétvége hogy jön ide? 18 éves vagy, ha van pénzed, akkor fogod a cókmókodat, és elmentek egy wellness-hétvégére, ott kifizeted az árát, majd hazamentek. A szüleid meg nem tudnak rá mit mondani, mert 18 éves vagy. Ha te tűröd ezt, akkor még 23 évesen is itt fogsz tartani, hogy anyuci nem enged semmit, mert látni fogja rajtad, hogy ugrasz mint a pincsikutya minden szavára. Az én szüleim szerencsére mások voltak, mi 16 éves korunktól alhattunk együtt (illetve én voltam 16, a barátom 23). Néha ő is aludt nálunk, de általában én aludtam nála, mert ő már a saját lakásában élt, nem zavartunk senkit. Bár a szüleimet sose zavarta, ha nálunk volt, nagyon szerették. Az első közös nyaralásunkra szintén 16 évesen vitt el, akkor még csak itthon voltunk, a Balcsinál, két hetet, szó nélkül belementek a szüleim (egy éves kapcsolat volt). Wellnessezni rendszeresen jártunk mi is. DE ha ezt nem engedték volna, a 18. születésnapom után nekem mindegy lett volna, hogy mit mondanak, mentem volna. Pénzt nem kértem volna, dolgoztam nyaranta és hétvégéken, volt pénzem, más beleszólásuk meg nem lett volna, hogy felnőttként hova megyek és mit csinálok.
2013. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

eddig sem harcoltál ezért? hogy együtt alhassatok? nálunk is voltak olyan csajok az osztályban, akik Tunéziába mentek nyaralni a pasijukkal. akkoriban nekem még nem volt barátom, tehát nem irigyeltem őket :) de amikor lett, akkor ballagási ajándékként anyum minket is befizetett egy last minute görög nyaralásra :) ekkor voltam 18 éves. eléggé túlféltett egyke lány voltam (és talán vagyok :) de anyum már idejében látta, h ő nem akar olyan életet nekem, mint amilyen neki volt fiatalon. a nagyszüleim nagyon szerették és mindent megadtak neki, de ők olyan régivágásúak voltak, hogy bizonyos szabadságfok már nem fért bele.


szóval a harcot neked kell megvívnod. anyám mindig azt mondta, h valamit valamiért. tegyél a kedvükre, mosogass, takaríts, főzz, süss, vegyél le a vállukról terheket, mutasd meg, h önálló nagylány vagy, aki nem csak jogokat követel, hanem tudja a kötelességeit is.

ha bírják a srácot, és bíznak bennetek, akkor alhattok majd együtt. legvégső esetben kezdj el spórolni valami kis balatoni kiruccanásra, mire eljön a nyár. abba nem szólhatnak bele, elvégre nem az ő lakásukban lesztek, nem az ő pénzüket költitek.


ha egy út nem járható, akkor másikat kell keresni hogy elérd a célodat. már ha el akarod érni igazán.

2013. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
imádom amikor a 18 évesek nem bírnak kiállni magukért... mond meg h te márpedig akkor is vele szeretnél aludni és.
2013. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!