Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok ötleteket, vagy...

Adnátok ötleteket, vagy segítséget?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és a családom eléggé ramaty állapotban van. A szüleim már elváltak de még együtt élnek. Én meg szeretném beszélni anyámmal hogy elköltöznénk-e, mert már nagyon nem szeretem ezt a helyet... Sok rossz történt velünk itt. De nem tudom hogy kezdjek neki, mert tudom hogy úgysem hallgat meg, mert még "kiskorúnak számítok" és ezért ilyen nagy dolgokban nem lehetek énis döntő személy:S Mindenképpen szeretném hogy elköltözzünk, persze már apám nélkül, mert így is eléggé pokollá tette az életünk:( tudnátok ötleteket vagy tanácsokat adni? Nagyon sokat segítenétek :)
2013. jan. 23. 13:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Márpedig ha apukádat nem akarja kirakni, akkor azzal te is számolj, hogy valószínűleg el sem fog költözni. Mert miből venne másik házat? Nem biztos, hogy van annyi megtakarított pénze. És lehet hogy albérletre sem futná, ha elmennétek. Meg nem hiszem, hogy bármennyire is jóindulatú, csak úgy otthagyná a házát apukádnak. És én tényleg nem akarok rosszat látni a dologban, de ha apukád tényleg olyan rossz, mint ahogy te leírtad, akkor anyukád fogta volna és kidobja. De lehet ő nem úgy látja a dolgokat, mint te. Lehet csak neked rossz ez így és anyukádnak nem. Így viszont nem fog csak úgy elköltözni, mert bármennyire is a szeretet a legfontosabb a világon, de sajnos pénzből lehet megélni és fenntartani egy lakást, házat és saját magunkat. Ha neki nem olyan rossz, hogy kitegye apukádat, akkor el sem fog menni. Kivéve akkor, ha te elmondod, hogy mit érzel és hogy gondolod. Mert akkor talán változhat a helyzet.
2013. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nos már annyi haladása van apukámnak hogy a telke már megvan és épül a ház, nyárra valószínű hogy elmegy, de én is szeretnék anyámékkal együtt elmenni innen. Lehet kicsit rosszabbul írtam le apám mint amilyen... De én így látom, anyám is így látja, mert sokszor nagyon haragszik rá és veszekednek, anya már mondta hogy apa nem volt ilyen. De sajnos mire megszülettem alkoholista lett, és még el is hanyagolt... :S Sok alap dolgot még mindig nemtudok... de ez most mindegy. Nos hát ez a lényeg, elhagyagolt minket, szeretőket tart miközben mi itt szenvedünk hogy el tudjon költözni. És hát mivel egyre közelebb az esély én is szeretnék anyámékkal elmenni. Azt tudom hogy ők is örömmel újrakezdenék, egy szép házban. A mienk eléggé el van hanyagolva, kicsit omladozik, nincs pénz felújítani, de ahogy apám elmegy, és tudok beszélni anyámmal hogy költözzünk el, akkor majd ezt eladjuk és veszünk egy új házat máshol valahol...
2013. jan. 23. 14:49
 13/14 A kérdező kommentje:
Még annyi a gond hogy én nem szeretném itthagyni a nagyszüleimet, és valószínű hogy anya sem akarja itthagyni a szüleit, ezért lehet kissebb az eséje hogy elmenjünk, de arra is gondoltam hogy egy nagyobb családi házat veszünk ahova a nagyszülők is jöhetnének velünk :) legalább vigyázni és figyelni is tudunk rájuk.
2013. jan. 23. 14:50
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak elkeseríteni és tényleg nem rosszból mondom, de a gyerekek és bármennyire is 16 éves vagy, de nagyon sok dologgal nem vagy tisztában. Az nem úgy van, hogy fogom magam és elköltözök. Az nem megy csak úgy. Az ember sokszor azért nem teszi azt, amit szeretne, mert nem tudja azt tenni. Azért gondolkozz el, hogy miből költöznétek el? Miből venne anyukád nagyobb házat, ahová a nagyszülők is elférnének? Vagy te nem tudod azt sem, hogy sokszor nem csak az anyagiak kötik a szülőket egy adott helyhez vagy helyzethez, hanem a környezet, a megszokás, az egyszerűség. A nagyszülők általában ragaszkodnak, hogy ott élnek, amiért maguk megdolgoztak, éppen ezért nem nagyon hagyják ott. Ha pedig az embernek olyan idősek lesznek a szülei, hogy akár napi szinten szükségük van a gyerekük segítségére, akkor a gyerekük, ez esetben anyukád sem fogja csak úgy otthagyni őket.

És ilyen nincs, hogy ha anyukádnak olyan rossz lenne ez a helyzet úgy, hogy saját háza van, akkor nem menesztené apukádat, ebben biztos lehetsz. Inkább az a helyzet szokott fennállni, hogy közös a tulajdon, apuka terrorizálja a családot, anyukának nincs hová mennie, meg nem is akar, mert miért hagyja ott, ami az övé is, mert apuka biztos nem fizetné ki. Így csak akkor van változás, ha az a család életébe kerülne vagy kerül is nagyon sokszor.

Ezek azok a dolgok, amiket te fiatalon nem éltél még meg és még tanulsz, nem dolgozol, nem harcolsz a mindennapi megélhetésért, nem harcolsz egy saját tulajdonért és nincs saját családod, addig ezekbe nem látsz bele.

2013. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!