Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok ötleteket, vagy...

Adnátok ötleteket, vagy segítséget?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és a családom eléggé ramaty állapotban van. A szüleim már elváltak de még együtt élnek. Én meg szeretném beszélni anyámmal hogy elköltöznénk-e, mert már nagyon nem szeretem ezt a helyet... Sok rossz történt velünk itt. De nem tudom hogy kezdjek neki, mert tudom hogy úgysem hallgat meg, mert még "kiskorúnak számítok" és ezért ilyen nagy dolgokban nem lehetek énis döntő személy:S Mindenképpen szeretném hogy elköltözzünk, persze már apám nélkül, mert így is eléggé pokollá tette az életünk:( tudnátok ötleteket vagy tanácsokat adni? Nagyon sokat segítenétek :)
2013. jan. 23. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan anya aki a gyerekét nem hallgatná meg mert csak egy kiskorú ilyeneket az iskola igazgatók mondanak. Azért fontos, hogy tudja hogy hogy érzel, az ilyenekre szokták mondani, hogy néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Egy próbát szerintem mindenképpen megér, mond el neki nyugodtan a problémáidat, hogy mennyire rossz neked ott. Bár ha anyagiak miatt nem tudtok költözni akkor tényleg nem sok mindent lehet tenni :(
2013. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem valami nagy ötlet, de talán segíthet: szerintem írd le a gondolataidat édesanyádnak. Jól gondold át, fogalmazd meg, hogy miért szeretnél elköltözni. Aztán add neki oda. Így lesz ideje többször is átolvasni, végiggondolni az érveidet, még ha először a fejedhez is vágja, hogy 16 évesen miért szólsz bele.
2013. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért mert jogilag kiskorú vagy, attól még lehet beleszólásod. Anyukád szerintem kíváncsi lenne arra, hogy te hogy érzel, nem hinném hogy nem érdekelné, csak azért mert nem vagy még 18éves.

Állj elé, mondd meg neki, hogy beszélnetek kell. Mesélj arról, hogy hogyan érzel.

2013. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Elmondhatod neki, biztos meg is hallgat, csak a megoldás nem biztos, hogy meglesz. Mert gondolom nem véletlenül élnek egy házban, még ha el is váltak. Az is lehet, hogy anyukád is szívesen elköltözne, csak nem megoldható, mert nem lenne hová mennetek. Lehet hogy közös a ház, így ha elmennétek, apukád nem biztos, hogy kifizetné anyukádat, anyukádnak pedig nem biztos, hogy van pénze másik házat venni vagy albérletet fizetni.

Azért erre is gondolj.

Mi is ilyen helyzetben voltunk anyukámmal, pontosan ezzel a háttérrel, amit írtam neked, de apám már olyan dolgokat művelt, hogy a híd alatt is jobb lett volna, így mindent hátrahagyva a nagymamámhoz költöztünk. Én már azóta férjhez mentem, nem élek ott, de anyukám még mindig az anyukájánál lakik. A közös házból anyukámat nem akarta kirendezni, így fel is gyújtotta.

2013. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Sokat segítettetek, és az ötlet is nagyon jól hangzik hogy először írjam le. Így is fogok tenni és majd utána beszélek vele róla. :) Sajnos én nem vagyok egy kreatív így nem is nagyon gondolok ilyesmire :D Nagyon köszi
2013. jan. 23. 13:33
 6/14 A kérdező kommentje:
A ház nem közös, az anyukámé, apám pedig hát tönkretette életünket, ránk haragszik a fél falu, mellette pénzünk sincs és csak adósságot halmozott adósságra...
2013. jan. 23. 13:34
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon örülni fogok ha sikerül, és elköltözünk csak a bátyám, anyám és én :D Apa pedig megy a maga útján... :D Végre újrakezdhetnénk az egészet :)
2013. jan. 23. 13:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jó ötletnek találod, remélem segít! (2-es)
2013. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én már csak azt nem értem, ha anyukádé a ház, akkor miért nem megy el apukád és miért kéne anyukádnak a saját házából elmennie? Értem én, hogy rossz a helyzet, de ha apukádnak nincs tulajdonrésze a házban, akkor el kell küldeni és ennyi az egész, ha pedig olyan rossz az a ház vagy a környezet, akkor még mindig meg lehet beszélni anyukáddal, hogy adja el a házat és vesztek helyette egy másikat.
2013. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Anyám azt akarja hogy apám elköltözzön, egy saját számára jó házba, és mi maradunk. Én aztis szeretném ha mi is elmennénk csak mi máshova, mondjuk Gárdony... Anyám nem akarja csak úgy kidobni apámat :S Ha rajtam múlna akkor már nem lenne velünk, hiszen nem is nagyon nevelt engem, többnyire a tanároktól tanultam meg sokmindent meg a bátyámtól, anyámtól meg a józan eszem származik :D Csak hát anyám nagyon nagylelkű ezért nem akarja csak úgy az utcára rakni.
2013. jan. 23. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!