Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a keresztszülők feladata?...

Mi a keresztszülők feladata? Hogy néz ki egy keresztelő?

Figyelt kérdés

Felkértek minket a férjemmel keresztszülőknek. Nem vagyunk vallásosak, bár mindkettőnket megkereszteltek még csecsemőként, de ennél több közünk valláshoz nincs.


Nagyon megtisztelő a felkérés, de a vallástalanságunk miatt fogalmunk sincs, hogy mivel jár a keresztszülőség.

Aki felkért, ő sem mélyen vallásos, hisz Istenben és ennyi. Tudtommal nem jár templomba, nem imádkozik.


Katolikus keresztelőről van szó.


2013. jan. 21. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Rengeteg ilyen kérdés volt már.Rengeteg válasszal.Keresgess a keresöben. :)
2013. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Google > keresztszülők feladata
2013. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Google-ben csak a hivatalos egyházi álláspontot találom. Az érdekelne, hogy ha egyik fél sem mélyen vallásos és nem követi pontról pontra a vallási előírásokat, akkor a SZOKÁS alapján mi jellemző.
2013. jan. 21. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
vigyázni néha rá, vigyétek át magatokhoz, foglalkozzatok vele, alkalmanként programra vinni, megajándékozni ünnepeken. később akár anyagilag támogatni kisebb összeggel, ha van hozzá keret. ha pedig a szülők elhaláloznak, hozzátok kerül a gyerek.
2013. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk rugalmas volt a pap, kértünk egy időpontot s nem kellett semmilyen irat hozzá személyin meg a kicsi adatain kívűl. Adott egy időpontot, akkor ott voltunk a misén a keresztszülőkkel, Egyikük fogta a kereszteléskor a kicsit mikor a szenteltvíz jött, a másik a gyertyát amit a kicsi kapott majd közös fényképezés. Utánna elkérte az adatainkat s a keresztszülőkét, felvezette magának a könyvébe, mi is kaptunk róla egy kis lapocskát majd közös ebéd, ennyi.
2013. jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
csak az első kérdésre tudok választ adni. én csak a keresztanyámmal tartom a kapcsolatot, a keresztapámról már nem is tudok. mivel mindig is szomszédok voltunk, ezért gyakran vendégeskedtem nála, átugrottam ebédelni, sokszor nála is aludtam. a szüleim elvesztését követően pedig befogadott, és már lassan 3 éve vele élek. amellett, hogy semmit nem kell neki fizetnem ezért, anyagilag is mindig kisegít. hozzátenném, hogy 80éves. én 20 vagyok
2013. jan. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!