Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő keresztszülők nélkül?

Keresztelő keresztszülők nélkül?

Figyelt kérdés
Számomra fontos, hogy a gyermekem meg legyen keresztelve. Viszont nincs olyan személy(ek), aki(k)re rábíznám a gyerekemet, ha esetleg velünk történne valami (hiszen a keresztszülőség azt is jelenti, hogy felneveli a gyermeket, ha a szülők meghalnak). Persze a nagyszülők biztosan magukhoz vennék, de ők nem lehetnek keresztszülők is. Ilyen esetben is lehetséges a keresztelő? Keresztszülők nélkül?
2010. jan. 3. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

nem, keresztszülő nélkül nincs keresztelő

azért ma már nem kell abban gondolkodni, hogy ők nevelnék fel a gyereket, elég egy komolyan hívő rokon, barát, ismerős is

2010. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Azaz fából vaskarika?


Kell a keresztszülő, de nem baj, ha nem bízol bennük annyira, mint a nagyszülőkben, hiszen úgyis ők helyettesítenék titeket (ami sose következzen be).

2010. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nincsenek keresztszüleim mert nem tudtak eljönni. Mondjuk én már felnőtt vagyok szóval ez nem most történt. :D Viszont szerintem az anyák szerintem gyakran esnek abba a hibába, hogy kisajátítják a gyereket, idegbetegek lesznek és a végén már teljesen hullák szellemileg és testileg is de még akkor is anyatigris módjára cselekszenek. Pedig ezzel ártanak mindenkinek. Ha veled történne valami akkor úgysem mondhatnád meg hogy mi történjen a gyerekeddel. Én nem is tudtam róla hogy van keresztszülő akkor neki kell felnevelni.
2010. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
egy szerintemmel kevesebb :D
2010. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

A keresztszülők nem vehetik magukhoz a gyermekeket,kivéve ha azok a szülők testvérei,a nagyszülők meg nem tartanak/nem alkalmassak a gyerekek nevelésére,illetve ,ha a gyámhatóság engedélyezi,hogy a gyermekek náluk legyenek elhelyezve.

Azt azért lássuk be elég ritka mindkét szülő egyidejű elhalálozása+az,hogy a négy nagyszülő egyike sem "kér" a gyermekekből.

A keresztszülő az a gyermek úgymond "vallásos neveléséért"vállal elkötelezettséget,a mai világban ez sem sokat jelent.


Egyébként lehet keresztelni keresztszülők nélkül,ilyenkor keresztelési tanút/kat kell megnevezni.

2010. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. jan. 3. 16:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kettő gyerkőcöt egyszerre keresztelték,és keresztszülőt úgy választottam,hogy légyszi,nem jár kötelezettséggel,csak vállald el.Ezt mondtam egy ismerős házaspárnak.Kínos volt,de nem volt senkim.Azóta kb 1x egy évben összefutunk,de nem is érdekli a gyerek.Ez sem a legjobb így,de mindenképpen szerettem volna megkeresztelni őket.
2010. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a pap,hogy nem kell.
2010. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekre jogot elsősorban a vérrokonság formálhat, olyan sorrendben, amilyen közeli-távoli, tehát elsődlegesen nagyszülők vagy a szülők testvérei, ahogy öröklésnél... stb.

Ha a keresztszülő nem vérrokon, max. a szülők végrendelkezése értelmében válhatnak nevelőszülőkké. Keresztszülőt ne ezalapján válassz. A keresztszülő feladata nem az, hogy majd ő vigyáz a gyerekre, ha nektek bajotok esik, hanem az, hogy segítse a megkereszteltet a hit útján. (aztán vagy végzi ezt a feladatát, vagy nem, az én keresztszüleim inkább az utóbbi kategória, néha pofavizitelnek, és annyi) Szóval lehetőleg olyan keresztszülőt válassz, aki szerinted képes a gyereket a hit útján segíteni.

Ha ilyen nincs, lehet keresztelés tanúja is, de tudok olyan családról, ahol a gyerekek saját szüleik lettek a keresztszülők is egyben.

2010. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát, őszintén megmondom én nem vagyok megkeresztelve.

És szerintem nem is kell.Viszont ha neked tényleg olyan fontos, ki kell jelölnöd valakit:) De kereszt szülő nélkül nem lehetséges ez:)

2010. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!