Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi árt/használ többet egy...

Mi árt/használ többet egy házasságnak ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Sajnos tapasztalatlan vagyok ilyen helyzetben. Új munkakörbe kerültem, ahol rajtam kívül csak férfiak vannak. Féltem is a helyzettől, főleg azért, hogy kirekesztenek, nem segítenek, kinéznek maguk közül stb. Ezzel szemben nagyon rendesek velem, de páran folyamatosan bókolnak, teszik a szépet. Engem hidegen hagynak, mert engem vár itthon a férjem, de ezt hiába mondom nekik, akkor is flörtölgetnek. (Lehajolni már nem is merek az irodában, mert legalább 3 szempár nézi azonnal vagy a fenekem, vagy azt, hogy nem lehet-e belátni az ingem alá...) Nem adom a lovat alájuk, tehát nem bókolok vissza, nem járok kirívó ruhákban stb, de nem nagyon állnak le, szerintem simán élvezik a szituációt, hogy végre nő van közöttük. Arról természetesen tudnak, hogy házas vagyok, de szerintük úgyis el fogunk válni, a házasság baromság stb... A főnök (szintén férfi, de nagyon normális) is észrevette, hogy engem ez mennyire zavar és szólt már nekik többször, hogy tanuljanak meg viselkedni, de nem hat rájuk.

A kérdésem az, hogy én eddig itthon elmondtam a férjemnek, hogy miket csinálnak, mondanak, és persze egy kicsit féltékenykedik, de megbízik bennem. A kollégáim szerint viszont nem szabadna elmondani ezeket a dolgokat, mert ezzel tönkre fogom tenni a kapcsolatot, mert folyamatosan ezen fog kattogni a férjem, hogy mi történik munkaidőben. Melyik a helyes út? (Én örülnék, ha a férjem "tudosítana" ilyen helyzetben, de én nő vagyok.)


2013. jan. 13. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a helyzetet csak úgy fogod tudni feloldalni, ha a munkatársaid azt fogják észrevenni a viselkedéseden, hogy haverként és nem férfiként kezeled őket. Tudom, nehéz, de biztos, hogy azért is teszik amit tesznek - túl azon, hogy természetes, ha férfiak közé nő kerül, akkor megpróbálják megkörnyékezni -, de bizonyára látszik is rajtad, hogy zavarban vagy, elmeséled, hogy beszámolsz a férjednek a benti történésekről - ez pedig számukra mind azt bizonyíthatja, hogy bizonytalan vagy. Ha kétértelműen szólnak hozzád, lazán szólj vissza, vegyék észre, hogy nem veszed komolyan őket. Ne takarózz folyton a férjeddel, ne hozd fel, hiszen olyan, mintha pajzsként tartanád magad előtt őt, aki majd megvéd a sok csúnya bácsitól, mert Te nem vagy rá képes.
2013. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Keress egy cikket a munkahelyi szexuális zaklatásrol es szépen add oda nekik. A ferjednek meg nem kell minden nap mindenről beszámolni. Ha kérdezi, elmondod, ha nem kérdezi, nem kell a "jaj képzeld mar megint"
2013. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

először is kezeld lazán a dolgokat, szólj vissza nekik, szerintem csak h.lyéskednek. A férjednek meg ne említsd ezeket a dolgokat. Csak felzaklatod fölöslegesen.


Ha viszont tényleg zavar, akkor közöld az illetővel, hogy disznó módon viselkedik, legyen egy határ!!

2013. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fognak leállni, akkor sem, ha nem is akarnak Tőled semmit. Szokj hozzá és ne képzelj a bókok, pillantások mögé az égvilágon semmit. Persze mindig van, aki úgy kóstolgat, hogy várja az alkalmat.

A férjed most már tud róla, hogy ilyenek, de mostantól ne emlegesd neki, hogy mit mondtak, hogyan néztek. Provokálásnak is veheti, hogy az orra alá dörgölöd.


Egyébként légy észnél, van több nő ismerősöm, akiknek éppen ilyen helyzetben szállt el az agyuk, azt képzelték, most aztán minden pasi rájuk akar szállni, akkor is, ha nem így volt. Nagyon is megjött az önbizalmuk, hogy aztán ők kacsintgassanak félre.

2013. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kilépnék a helyedben. Mert egyrészt tapintatlanok-az írásod alapján, másrészt ki sem tudsz teljesedni, mert örökké a védekezésen jár az agyad. Harmadrészt meg, egy ilyen légkörben normálisan sem tud dolgozni az ember, kivéve akkor ha külön szobában egyedül vagy, és bármikor magadra csukhatod az ajtót..
2013. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kérdezné,elmondanám,ha nem,akkor nem részletezném.Felesleges volna.Te meg tedd egyértelműbbé a munkatársaidnak,hogy hiába próbálkoznak.Ha egy kicsit is adod alájuk a lovat,máris előjön a vadászösztönük.Ha nem volnál foglalt,nem udvarolgatnának ennyire,mert a szabad préda nem annyira izgalmas.Ha végképp nem tudsz mit tenni,válts munkahelyet.Inkább az vesszen,mint a házasságod.
2013. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, voltam én is hasonló helyzetben, nem vettem őket komolyan, illetve ha elkezdték a mondókát, felálltam és otthagytam őket.

Ez egy párkapcsolatom után volt, amikor lefogytam, nyilván mind azt hitte, azért, mert tetszeni akarok.

2013. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!